Фан клуб: РК Ѓорче Петров

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Ајде момци ... тудеј из д деј уан (1) ....
Во 16:15 Слагелсе - Кометал Ѓорче Петров. Не сакам да прогнозирам многу за резултатот, само сакам нашите да го дадат максимумот и да остварат поволен резултат со што во Скопје би можеле да оствариме севкупна победа и да ја имаме повторно титулата 8)

КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕ ВО СРЦЕ ТЕ НОСАМ ЈАС
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ај да ви кажам кого да пцуете ако Кометал денеска изгуби над 5 разлика. Мене Ја играв во кладилница, а обично кога се кладам на екипата за која навивам, не факам :evil:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Da se nadevam deka ovoj pat nema da se sluci toa. :D

BTW, vo momentov pisuvam na forumov i gledam rakomet. Dobro ni odi, gubime so 2 gola a bese i nereseno.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Одлично прво полувреме на Кометал против Слагелсе. Резултат : 11:10 за Слагелсе. Да се надеваме на поволен резултат и на втора европска титула... :wink:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Ma ајде ти ебам тоа судиите педерски. Уште после првиот прекршок се виде дека завземаат страна. Реално гледано требаше со 5 разлика да водиме до сега. Лелеее колку се нервирам вака :evil: :evil: :evil: Ове не е спорт више....ти ебам тоа парите и политика мораат ли се да расипат :!:
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Aбе сами си се заебавме на крај :place:Неконцентрирана игра во клучнен момент. Ама онаа Андерсен како би ја рашамарала...на клоци и надвор од терен! Чафка! :evil:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
брука сме како можевме на крај бе.. леле.. :place:
Ај ваљда во Скопје ќе изиграме подобро.. :?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Radical Boy напиша:
Ај да ви кажам кого да пцуете ако Кометал денеска изгуби над 5 разлика. Мене Ја играв во кладилница, а обично кога се кладам на екипата за која навивам, не факам :evil:
Да се надоврзам на пцуењето ... ДА ТИ ЕБАМ СЕЉАКОТ :P :lol: :lol: :lol: :lol:
Се покажа во Кометал она баканското - на крај знаеме да усереме, али спорд играта што ја покажа Кометал мислам дека имаме шанси да ги надминеме тие 4 гола во Скопје
Не ми е јасно само каква тактика им постави Портној во завршните неколку минути. Не ми е јасно како може да брани високи ракометарки со голем одраз на 6 метри ???? али ај нема везе ... било што било и да се сконцентрираме на реваншот и да го повториме оној меч во Скопје кога тепавме 8 разлика (20:12) 8)
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
86
Поени од реакции
4
bruka! :x kako mozevme vo poslednite 3min da primime 5 gola!! a be bruka !!!!!!!!!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Macedalien напиша:
Slushnavte li shto se desilo vo Brondbi? Nekoj nedokvakan navivach na Gjorche pukal i ranil policaec posle mechot. A be seljaci brej!!!!!!!!!!

Eve vi link :

http://nyhederne.tv2.dk/article.php?id=2357721&forside

Seljandura!!! So vakvi tikvi se pretstavuvame vo svetov ebatte. Rezilaana :evil: :evil: :evil:
Стварно дебилана еј ... него дај најди некој линк на англиски или македонски за да разбереме, пошто не разбирам дански :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom