Фан клуб: РК Ѓорче Петров

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Macedalien, 11 март 2005.

 1. Macedalien

  Macedalien Вонземјански Администратор

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  10.103
  Допаѓања:
  244
  Помина, можеби, најинтересниот натпревар во лигата на шампионите. Кометал го победи Крим, можеби најјакиот тим во лигата на шампионите оваа година. Во вторник, ждребка!!! Кој, според вас, ќе победи оваа година во лигата на шампионите од преостанатите четири тима?

  Дискусијата продолжува во насока коајшто на сите ни беше значајна!!! Кој ќе победи? Дански Слагелсе или Македонски Кометал???
   
 2. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.471
  Допаѓања:
  25.839
  Да бидеме реални, Кометал нема капацитет да направи нешто оваа година во Лигата на Шампиони. Анемичната игра пред се ќе ги уништи, како да немаат некој поттик... Не им фрлил Трифун некоја Буба изгледа... 8)
   
 3. n00b

  n00b

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  669
  Допаѓања:
  8
  Како заврши натреварот?? Го гледав само првото полувреме водевме 1 поен разлика ама незнам како заврши.
   
 4. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.471
  Допаѓања:
  25.839
  Кометал Ѓорче Петров му го нанесе првиот пораз на словенечкиот првак Крим Меркатор, вечерва во „Кале“, во прекрасен амбиент со 24-21 (12-11). Тоа значи дека сè ќе се решава на вториот натпревар, за една седмица во Љубљана.

  Вечерашниов натпревар беше исполнет со многу борба, брза игра, па дури и тензии, но сето тоа беше во спортски дух. Кометал постојано беше во водство, освен во четвртата минута кога резултатот беше 2-1 за Крим. Најголемата разлика за Кометал беше 3 погодоци и во неколку наврати нашата екипа не успеа да зголеми на 4 разлика. Така беше и во последниот напад, кога ударот на Бујанова заврши над голот.

  Најистакнат поединец во Кометал беше Олга Бујанова, а во Крим Наталија Дерепаско.

  Кометал Ѓорче Петров:

  Колесник, Радченко 2, Кастратовиќ 1, Платон-Димовска, Младеновиќ, Бујанова 10 (4), Озел 3, Аморим, Пецевска 1, Цигица 5, Тодоровска 1, Портјанко 1, Борисенко, Боева.

  Крим Меркатор:

  Фаркаш, Јаценко, Дерепаско 9 (4), Вергељук 2, Фрешер 1, Долер 2, Бодниева 2, Дину, Одер 1, Курент, Аргенти, Сјукало, Ејсмонт 2 (2), Дајчман 1.

  7м: Кометал Ѓорче Петров 4 (4), Крим Меркатор 8 (6).
  Исклучувања: Кометал 12 мин, Крим 8 мин.
   
 5. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Dobro е, на толку исклучувања, добро е, но ќе биде ли доволно за реваншот?
   
 6. StormAngel

  StormAngel Stormology

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  5.527
  Допаѓања:
  241
  Дај боже, иако ја сум скептичен.
  Осеќам ќе не тепаат ко мали деца таму.
   
 7. Macedalien

  Macedalien Вонземјански Администратор

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  10.103
  Допаѓања:
  244
  Fakt e deka dvete ekipi tolku dobro se poznavaat shto ne mozhat da izbegaat od shablonot vokojshto se vlezeni. Od pet utakmici sezonava, skorot e tri pobedi za Kometal (edna na nash teren i dve na neutralen), eden nereshen rezultat (pobeda na sedmerci) za Krim i edna pobeda za Krim (edna na niven i edna na neutralen teren - Lajpcig)... Toa mi dava nadezh... Ama kje vidime - ne sakam da izbrzuvam so prognoza.
   
 8. Anonymus1

  Anonymus1

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  2.358
  Допаѓања:
  14
  Kometal Rulez

  јас си седам и си мислам дали да го играм кометал 2 у 2 со хендикеп +3 у кладилница и довагам у заклучок дека ке биде 2 у 2 и дека кометал ке е шампион Напред Кометал и си ставам 1000 ден на тоа
   
 9. humanoid

  humanoid

  Член од:
  23 февруари 2005
  Мислења:
  2.681
  Допаѓања:
  42
  Ајде честито победа!!!!!!!!!!!!!
  Кометал оди напред!!!!!!!!!!
   
 10. StormAngel

  StormAngel Stormology

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  5.527
  Допаѓања:
  241
  Иако судиите се педери, фрикови и се по ред, одиме у полуфинале. Го победивме Крим повеќе од заслужено, сега уште треба да стигнеме до шампионската круна. Ќе биде жустро, ама верувам дека можеме.
   
 11. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.471
  Допаѓања:
  25.839
  Чекајте, не сум баш во тек... Кометал влегоа во финале :?:
   
 12. StormAngel

  StormAngel Stormology

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  5.527
  Допаѓања:
  241
  Нцк, го победија Крим и сега се во полуфинале.
   
 13. Macedalien

  Macedalien Вонземјански Администратор

  Член од:
  6 февруари 2005
  Мислења:
  10.103
  Допаѓања:
  244
  Da druze!!! Kometal vleze vo polufinale (ne vo finale) na liga na sampioni zeni. Krim bese sovladan bidejki devojkite igraa strasno dobro i imaa vodstvo vo tekot na celiot natprevar. Sigurno deka izgubija no ne ja izgubija razlikata od 3 gola od SKopje... Krim ej - najbolji sme!!!!!

  Pozdrav
   
 14. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Кометал Ѓорче, Кометал шампиони!!!!!!!!!!!
   
 15. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Добиен противникот на Кометал

  Ракометарките на „Кометал Ѓорче“ за противник во полифиналето од лигата на шампионите ја добија екипата на „Хипо“. Другата полуфинална двојка е Шлагелсе и Дунафер.

  Ами сега, имаме ли сили да ги скембаме и Хипо или пак ќе го нокаутираме газдата?

  Кометал Ѓорче шампиони!!
   

Сподели преку: