Фан клуб: Пелистер!

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Vrz baza na nikakov uspeh! Arno ni se praj i vo rakometot i vo fudbalot i kosharkata sami sme si krivi nikoj drug. Proklet e ovaj grad so ovie likovi shto go vodat sportot
Автоматски споено мислење:

На Бабич да му дадеа нов договор цел град на нозе ќе се кренеше ама на кошарката никој не му е гајле. Секоја чест за Мац поголем фолирант и преварант нема овај и СДСМ и ВМРО сите ги заеба страшен лик, дали некој што прати кошарка е свесен дека Пелистер со 700 000 буџет треба лагано да стигни до финале? ЕУРО НИКЕЛ има 350 000 евра буџет макс и лагано минатата сезона финале си играа, за тој неуспех Мац требаше да лета од клубот 2 години со ред во купот го прават мајмун. Крстајич најдобар стрелец на првенството под Александар Петровиќ 25 поени просек секакви акции се се црташе лагани завршници сам на 3ка тука само motion играт една акција цела сезона, поголем револт немало од ова за мене и поголемо понижување за мене како Битолчанец од ова што му се дешава на градот со спортот овие 2 години на сите полиња! Треба да си го ставиме малце прстот на главата оти скопјани не серат во секоја сфера од спортот. Оти кај нас 0 спортски работници има 0 професионализам сите што ќе дојдат се поголеми од клубот! Нека дојди директорот од тука нека ми го избриши коментарот ако има сила, тркало невидено.

Виктор Ташовски битолчанЧЕ што би рекол Петкото тркалото игра во ТФТ гази оваа сезона на никој не му текна да го избркаат Караџовски и да го донесат него за дупло помала пара и да се отвори простор за некој поквалитетен странец да дојди. Петровиќ тренерот битолчанец никој не му се јави да дојди да го води после распадот на ФМП одма отиде во МЗТ. Тоа е доказ дека МЗТ за Пелистер е Голден Стејт во сите сфери на кошарката!
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
105 000€ вреди договорот нов на Мац! Резили сме како град
Не се сите за него.
Мајтап настрана, со ова се заглавува Пелистер на долг рок, пошто пред сѐ финансиите на клубот ќе бидат скратени повеќекратно(стотина илјади евра годишно) . То педерчето шо е спортски директор или преседник со овај договор, а за брзо и раскин на договор на штета на клубот, ќе го заглави клубот да следни неколку години, пола годишен општински буџет да го исплаќа на предвремено раскинати договори..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Не ме јеби бе 105 000 евра, да е некое перење на пари, па не е можно да е толку. Што е Мац, факинг Жељко Обрадовиќ?! Па со толку перење пари ни Maрин Докузовски не би земал, а не па Мац. Не правете екскурзии на мозокот без везе.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Не ме јеби бе 105 000 евра, да е некое перење на пари, па не е можно да е толку. Што е Мац, факинг Жељко Обрадовиќ?! Па со толку перење пари ни Maрин Докузовски не би земал, а не па Мац. Не правете екскурзии на мозокот без везе.
Информирај се за активностите на Мац низ Битола, пример кај живеј и ќе ти станат јасни многу работи.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Се сложвам дека за неуспехот во овие 2 години е виновен Мац, зошто ? Затоа што имаше одврзани раце за трансфери и сите играчи си го донесе тој, а имаше висок буџет, погоди дел од играчите во овие две сезони како Кесар и Малеш кои заедно овие две години изиграја 99999 минути, без нивна замена тешко ќе е, го испуштивме Калахан лесно кој сам замина заради мала минутажа, а имавме и бош играчи од типот на Павле, Нацевски, Чаз...
Исто Мац поголем дел беше надвор од терените, поради здравствени причини, па со Деки на клупа сме за жалење, тотално не познавање на играта, па чоек од трибина да слези ќе му ја прочита таа една и пол тактика шо ја кажва на секое и одма целиме на пораз....

Иако не вервам јас многу во тие цифри, зошто не можи да му се дај повисок договор за разлика од сега, кога клубот веќе го изгуби главниот акционер ЕЛЕМ и очекувано е да се намали буџетот.
Од друга страна не мора да значи ништо, многу не вервајте на чаршиски муабети, ама ете и да е толку, тогаш навистина ги закрпил....
Можно е да има најави за нови спонзори, плус МК и општината, пак би имале солиден буџет, не гледајте така одма црно на настаните, со долгорочни договори на тренерот и на играчите, се прај темел пак на тимот, ќе видиме шо играчи и ќе се донесат и можи пак да котираме високо на табелата....

П.С. Каков Петко и Гоце не се забавајте, испукани пушки, нека си гледат политиката таму, ете беа во Хераклеја, плачеја по битолски деца не знам шо, глумеја дека ќе влезат 1 лига, на крај оваа сезона тимот да му испадни во 3 лига. Тие се само за фб коментари и провокации....
Плус претседател на клубот лице од локалната власт, така да не ми се верва залудно да фрлаат пари, ако плачеја овие до пред малце по Колбасо за фрлените пари, не ме чуди да има контра реплика од другите сега :pos:
Многу лошо, шо политиката владее со спортските клубови.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
а имавме и бош играчи од типот на Павле, Нацевски, Чаз??????????
Чаз бош??? Ја изгази цела лига во Кожув и си потпиша во Франција солен договор. Болка ми е што го испуштија ама кога тркалото Мац тие тренер тоа е. Ниту една утакмица не е испод 10 поени и 5 скокови и асистенции
Автоматски споено мислење:

Од друга страна не мора да значи ништо, многу не вервајте на чаршиски муабети, ама ете и да е толку, тогаш навистина ги закрпил....
Јас ти се кладам по 500еур дека е толку :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Изгази во Кожув зошто играше сам, исто сакаше и во Пелистер, тој е играч индивидуален, сакаше се сам, јас не можам да ги разберам овие црнците ко ќе дојдат тука, си мислам сите се ол стар играчи, за овие некои наши телиња можи се да, ама кога тимот ти е комбинација и од други играчи, треба да ја смират топката и сите овде идат да билдаат статистика и ќе заврши сезоната, ќе му напрај некој видео инсерти со топ статистика и си фаќаат патот.
Тој Чаз прв беше плачко, се отепа од квичење дека не играл, испаѓаше како вишок странец, после то 1-2 утакмици одмараше Калахан, па тој одма плачки, па најавуваше дека ќе бега ау мау, па спогодбено го раскинаа договорот, мене Калахан ми се допаѓаше повеќе и во Еуроникел е еден од клучните играчи...
За него можи да се речи грешка, ама со тие алибабовци ако не си стартер по дифолт одбива да игра...
Никој играч не е поголем од клубот и не треба да му се дозволи да злоупотребват....
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Изгази во Кожув зошто играше сам, исто сакаше и во Пелистер, тој е играч индивидуален, сакаше се сам, јас не можам да ги разберам овие црнците ко ќе дојдат тука, си мислам сите се ол стар играчи, за овие некои наши телиња можи се да, ама кога тимот ти е комбинација и од други играчи, треба да ја смират топката и сите овде идат да билдаат статистика и ќе заврши сезоната, ќе му напрај некој видео инсерти со топ статистика и си фаќаат патот.
Тој Чаз прв беше плачко, се отепа од квичење дека не играл, испаѓаше како вишок странец, после то 1-2 утакмици одмараше Калахан, па тој одма плачки, па најавуваше дека ќе бега ау мау, па спогодбено го раскинаа договорот, мене Калахан ми се допаѓаше повеќе и во Еуроникел е еден од клучните играчи...
За него можи да се речи грешка, ама со тие алибабовци ако не си стартер по дифолт одбива да игра...
Никој играч не е поголем од клубот и не треба да му се дозволи да злоупотребват....
Епа супер го избркаа него даде 30 поени просек и на негово место сеа игра Крстајиќ поен нема дадено од ко дојде. Каков индивидуалец??? Во Кожув со Кире Николовски и Симоновски топ се вклопи, џабе прајме муабет Калахан е криминал после Јануари 5 поени неможи да дај...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Кај Мац освен влечкање на едни исти играчи (да беше во можност и Казарновски и Мијатовиќ би ги зел) му замерам што цело време игра со осум исти играчи. Значи не дај Боже да има замена на секоја позиција, доволни му се тие осум. За овие години колку е тренер успеа на тој начин само со Блокотехна да освои библ, ама синовац Македонска лига се освојува со десет спремни играчи. За АБА да не зборуваме воопшто.
 
П

Пљампач

Гостин
Брутална игра во прво полувреме... 25 разлика лаганица.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Ете Мац колку разбира, последен напад, напад за победа, -1 на 24 секунди до крај, ја вртиме топката околу сите, никој нема храброст барем да влези, ебати играчите, и двете екипи во бонус, па оди на влез бе или кош или слободни имаш, каков аматерирам, видоја нема време се пикнаја во ќош од нигде никаде шутираме, ни акција, ни договорено, ниту тренирано, ја фрламе топката колку да не е враце....
Ептен слаб тренер е Мац, сељоњата Самарџиев го бриши подот од него, освен "motion" друго ништо не разбира...
Нека не се мачат вака, изморени плус утакмица, нека си ја добие Еуроникел во Битола и нека си играат ланско финале, вака само метла ќе јадиме од МЗТ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom