Фан клуб: Пелистер!

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Како стигна Димитар Мираковски да биди тренер ахахаха
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Denes site vidoja koja e silata na Pelister drugite neka mu ja dumaat ima da gazime do kraj bravo za deckite i strucniot stab motivirani raspolozeni gi izmocaa na domasen teren rabotnicki samo krivo mi e so ne igraa vo gradski park tuku na kale
Bravo uste ednas posebno za prvata i vtorata cetvrtina
P. S. Koj mozese da zamisli deka mozi ke se borime za prva titula

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Прегледај го приврзокот 278678
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Машиниииии :oleee:
Прв вистински тест и ново газење, сега не со +30, туку со 24 разлика, каков Пелистер, страшен Пелистер !!!!
Единствено кој можи да му парира за титула е мислам Работнички, а ние ги мелиме таму со преку 20 разлика во текот на цел меч, другите не ни стигаат ниту до колена !
Браво за играчите, браво за управата, браво за претседателот, браво за цел КК Пелистер, го имаме најдобриот тим во лигата, иако е рано има и плеј оф за играње, ама кога го размонтираш вака Работнички среде Скопје се е јасно, другите ниту до колена ни не стигаат....
Оваа победа ми дава огромна надеж за титула :ojeaa:
Верувајјј мииииии, го ебав јас Работничкииииииииииииии:sekcza::sekcza::sekcza::sekcza:

П.С. Колку само сега фали публика, се се поремети со короната, +4000 ќе имаше и во сала!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256




Ќе земиме едно ѓумче

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Utre na 13ti pocnuva prvenstvoto gostuvame na Kozuf vo Gevgelija od17:30 posle na 16ti doma so MZT itn...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
7/7, можда и неочекувано тешко по продолжение, ама се испрличи некако. Секоја победа во гости е добредојдена.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Тешка денес шутот слаб добри во скок игра ги потценивме ама на крајот преку продолженија убо излезе се уште не поразени Недела дома со МЗТ

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Utre(petok) so MZT od 20 casot mnogu na brzina ama ke vidime kolku nie silata

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Браво браво...
Колкави малери сме, тргна спортот, публика нема :D
Treba klubovite da pustat nekoe baranje peticija do federaciite barem 30% da dozvolat nesto a na fudbal i poveke da ima publika oti e na otvoreno
Vazno da pobedvame drugoto ke si dojdi ete i nadvor ke se radvame a denes pak teska ama podobro od kolku so Kozuf ne iskina toj Olujobi ama na krajot gi resime corba e rasporedot ama mislam deka ovaa ko ja teoavme ke terame uste mnogu za prv poraz i verojatno ke se borime za prvo mesto so MZT ama playoff ke bidi najvazen ova e samo zagrevanje a do togas ke vidime kako ke pazarat drugite a i nasite sega za sega sme super i rusime nasi rekordi 8 od 8 Bravo za igracite i strucniot stab a bogami i upravata po budali od nas se

P. S. Toj so ne ja gledase
Edit:
Пелистер в среда гостува во Скопје кај ТФТ Скопје, а следниот викенд во Битола ќе го пречека Кожув

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom