Фан клуб: Пелистер!

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Ништо, тој беше Ворку си заврши во Гостивар, уште е таму, заради глупост тогаш со управата не го потпишаја, а еден од клучните играчи е сега таму, си мава дабл-дабл, трипл-дабл...
Недела продолжува сезоната, освен Пајиќ абер нема од други играчи, точно сега сме ослабени и на 4ка каде е само Хотон, мора играч и за под кош, вака фали и тројка каде е само Малеш, оти Стојан ќе го нема следните 2 месеци....
Не знам шо спијат, со Пајиќ кој покрива 1 и 2, да се погоди, можи да сме безбедни на 2ка, на тие две позиции имаме сега четири играчи. Проблем ќе е на крило и под кош сега....
Вака така пак мора двајца да се земат, а до сега шо се чекаше навистина не знам :nesumjas:
Долга е сезоната, има многу утакмици, а росторот е краток, да се надеваме нема да испуштат така се да оди низ вода....
Пајиќ баш не е 1 и 2, него игра 3 и 4. Јбг стварно ми е нејасно како не го собравте Кире, мислев кај вас ке дојде. Фока е добар кец за домашно првенство, не заебавај и ти. Ама дека ви фали уште еден плеј, ви фали.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Криво ми е искрено за Кире, сакав да го видам во дресот на Пелистер, ако не го контактирале срам да му е, испуштивме корисен играч....
Иначе ги трампале Сердаров со Трајковски од Хераклеја :facepalm:
Таман остана дресот од Боки, да има кој да го носи сега со исто презиме :facepalm::kezec:
Ако не успејат оваа сезона титула да земат, покрај сите дејствувања шо ги праевме да сме во сала и покрај протоколи, ковиди, мовиди, еве лично ви кажвам ќе одговарате еден по еден.
Ич не ме боли, која управа кога почна и која сега ќе превземи.....
КРАТНО И ЈАСНО, БАРАМЕ УСПЕХ !
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
MELEM ZA OCHI!!!!! Dushata bavca mi e ko ke odam na kosharka... strashna ekipa, strashna borbenost vakva ekipa nemalo dosega vo MK ligata sekoja cest za momcite. Bojan zamina, bez bube i stojan denes MAESTRALNO izigrano. Vo plan e nosenje na ushte eden stranec prashanje na vreme e koga samo.... odime na dvojna kruna ova sezona!!!!!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.820
Поени од реакции
7.113
Имаме ново дете од Србија на позиција плеј...
Исто мзт зеде 1 вака на прва нивниот поарен но ќе видиме и се чинам дека од овие засилувања кај нас и мзт ќе се решава титулата кај ќе оди оти во другите играчу сме горе долу изедначени https://www.gol.mk/kosharka/ushte-edno-novo-ime-vo-bitola-srbinot-nikolikj-potpisha-za-pelister

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Која доминација во лигата човече... Секоја чест.
На Илиевски треба да му се дај долгорочен договор и одврзани раце да работи на подолг период.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Која доминација во лигата човече... Секоја чест.
На Илиевски треба да му се дај долгорочен договор и одврзани раце да работи на подолг период.
Ќе го бараме Печало в година :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.820
Поени од реакции
7.113
Za koga e prezakazan mecot so Feniks so ne go odigravme radi kovid zarazenite?
Остај Феникс гледај аба 2 лигата растур ги напрајвме прво полувреме со 7 играчи Младост од Земун и пренос на Арена 5

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
po partali sekoja cest
Автоматски споено мислење:

po partali sekoja cest
 

Kajgana Shop

На врв Bottom