Фан клуб: Пелистер!

Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
bushi gi tamu skopjanistata... iako ne me bendisa nekako kako igrat nasite, lanskio sostav ko pospremen da bese.. amerikancite popara denes.. aj si velam sleden natprevar ke go skrsat mrazot
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Разликата е шо имаме долга клупа сезонава и можиме да ротираме прилично, шо значи свеж Кесар кој според мене е најквалитетниот играч во овој тим. Прва утакмица сезонава, потребно е време за воигрување на доста нов ростер. Мзт си го дадоја најдобриот играч и очекувано беше да бидат поразени, каде мислам и искуството на тренерите пресуди денес. Слаба утакмица со многу грешки на двете страни. Ќе видиме со АБА2 и домашното првенство дали ќе имаме проблеми да стигниме до титулата сезонава. Во АБА2 не очекувам некаков успех, имаме тим квалитетен за домашно првенство, но не баш доволно за добар успех на екс-ју паркетите. Домашно првенство би требало да достигнеме финале на плеј-оф, што и да не титула.
Не знаев дека Стојан Ѓуроски сме го зеле, голем труп е ама има искуство. Триото Кесар-Трајковски-Младеновски ме бендисва, доминантни ќе бидиме во првенството на високи позиции. Да поуживаме малку во добра кошарка Битола, иако првенството ни е многу, многу слабо и ги имаме собрано поискусните играчи во него.
Стајиќ денес добар, Караџовски квалитетен просек, Младеновиќ тенгало тешко, ама е борец, Кесар стандард игралиште, Бојан од никогаш не сум го сакал, ама има искуство и влијание.
Смешно ми е шо имаме битолчанец во екипата, Најдовски. Дарче тренираше со мене, голем талент, штета шо никогаш не извиши за да можи да привлечи внимание и си остана во стагнација. Мило ми е некогаш ко ќе го видам на терен, макар биле и тие 30 секунди.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Лесна победа со фмп освен крстаич кај нив другите слаби тој му е полаекипа ако има ден можат да играат ако не ништо од нив кај нас исто како со мзт кесар и стаич делеја добро е шо имаме македонска клупа ама ѓупците не ме бендисваат оние лани беа класа подобри ама има време ќе видиме уште е рано видовме лани дека регуларниот дел не игра некоја улога плејофот ќе биди најважен

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Утре/Денес ја започнуваме првата историска битка за некој битолски кошаркарски колектив во АБА лигата, поточно во втората лига од ова натпреварување, против црногорскиот Ловчен од Цетиње со пренос на Арена Спорт 2 од 15:00 часот.

Полуфиналисти од минатата сезона во црногорскиот и македонскиот плеј оф за титула. Ловчен беше прегазен од Будучност, а Пелистер поразен од МЗТ Скопје.

Предност за пелистерци е то шо ова ќе биди прва официјална утакмица за Ловчен во ова сезона, бидејќи нивното првенство не е започнато, а кај нас се изиграа веќе 2 кола. Ги немам гледано црногорците, нит им знам состав. Се игра на Златибор, во еден од балоните. Очекувам победа, но ќе видиме. Ќе видиме и нашите колку сериозно ќе го сфатат ова натпреварување и дали ќе има игра за кладилници. Кога сме кај кладилниците, очекувам победа на Пелистер и многу кошеви, значи 2 и +.

За битолските фанови, Зоран Мишевски :cujte::brlav::icon_mrgr:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Димче Миновски се јавува за вестите од Битола, ќе беше појако
Инаку тепаме денес нема ништо за Ловчен податок(веб страната и фб не му работат) како шо рече освен дека изгубија од Будучност можи да се види дека лани загубија и од МЗТ
Ко можеше вчера Робев да изнемади денес кај нас Стаич ќе се покажи


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Последно уредено:

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Пример за како да бидиш прегазен преку основи на играта. Да си види и управата какви играчи "репрезентативци" имаат земено. Анализа на противник 0, желба за игра 0.. Стојан Ѓуровски го зедовме бе за во АБА лига, ни А ни Б од основи на кошарката. Остани си во ова дупка од првенство, ќе играле во регионот хаха.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Со овие засилувања добро е да се бориме во лигата само, се плашам искрено да не ја испосерат како лани.
Далеку сме од АБА 2, да не си прајме бајрам со умот, со Стојан Ѓуроски и Бубе Младеновски не си сигурен кај Кожув во Гевгелија не пак со вакви сериозни екипи, ѓубре од играчи !!!
Фокусот нека е за лигата и купот, во АБА ќе сме топовско месо.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.034
Поени од реакции
675
nemozi da baras poeni vo ABA so samo dva igraci so igrat... mladenovic,amerikancite,stojan gjuroski , popara e ova covece .. nieden poen vo 14 minuti izigrani pa majkamu stara neka go klaea onaj mladoto dete pokje ke klaese. ..
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Утре пак играме против црногорци, Сутјеска овој пат. Играат на многу поени, ланска сезона губеле од Работнички, но го добивале Ловчен. Играме од 18:00 и нормално дека ќе победиме.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Утре пак играме против црногорци, Сутјеска овој пат. Играат на многу поени, ланска сезона губеле од Работнички, но го добивале Ловчен. Играме од 18:00 и нормално дека ќе победиме.
И шо е најјако цело време губеле на крајот се вратиле и победиле шо има врска и да изгубиме важно дресојте се закон како да игра

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom