Фан клуб: Пелистер!

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.136
Поени од реакции
4.018Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.136
Поени од реакции
4.018
Denes 91-71 protiv Aris sme izgubile
Opremata uste ne stignata i sme igrale so crnite dresovi so se za trening

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.711
Поени од реакции
3.546
Постои шанса една недела од балон системот да се изигра во Битола, тоа значи секој ден утакмици, ќе видиме само отом потом, сВрбите се во поповолна ситуација тука, можно е шо повеќе да се игра кај нив (нормално поради подобри услови, пред се сала, греење, осветлување, паркинг итн.)
Четврток е ждрепката за лигата, почнува последните денови на Септември мислам или првата недела од Октомври, Аба е втората недела од другиот месец. Ќе има многу одложвања ако се поклопват термините со АБА, знајме како беше до сеа со тие шо играја, можно е да бидиме турбо одреден период.
Екипата тренира два пати дневно, сите играчи се ок, со Арис не играше Стајиќ, мала повреда, треба да се изигра уште со Паок мислам, па одат на други припреми, пред стартот на првенството.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.136
Поени од реакции
4.018
Познат комплетниот распоред за шампионатот на Македонија за сезоната 2021/22.
Еве ги сите натпревари на КК Пелистер:

1. коло: Пелистер - МЗТ Скопје
2. коло: Навико ФМП Академија - Пелистер
3. коло: Пелистер - Феникс
4. коло: Пелистер - Кожув
5. коло: Еуро Никел - Пелистер
6. коло: Пелистер - Куманово
7. коло: МЗТ Скопје Уни Банка - Пелистер
8. коло: Пелистер - Работнички
9. коло: Ангели - Пелистер
10. коло: Пелистер - Гостивар
11. коло: ТФТ Скопје - Пелистер

Plus baloni za ABA ligata turbo ke bidat i se super samo ne mi e jasno zosto ne angaziraat kondicionen trener posle ke placat oti nema rezultati i pagaat vo formata ko ke treba na krajot

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.136
Поени од реакции
4.018
Познат комплетниот распоред за шампионатот на Македонија за сезоната 2021/22.
Еве ги сите натпревари на КК Пелистер:

1. коло: Пелистер - МЗТ Скопје
2. коло: Навико ФМП Академија - Пелистер
3. коло: Пелистер - Феникс
4. коло: Пелистер - Кожув
5. коло: Еуро Никел - Пелистер
6. коло: Пелистер - Куманово
7. коло: МЗТ Скопје Уни Банка - Пелистер
8. коло: Пелистер - Работнички
9. коло: Ангели - Пелистер
10. коло: Пелистер - Гостивар
11. коло: ТФТ Скопје - Пелистер

Plus baloni za ABA ligata turbo ke bidat i se super samo ne mi e jasno zosto ne angaziraat kondicionen trener posle ke placat oti nema rezultati i pagaat vo formata ko ke treba na krajot

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Одредени домаќините на АБА2 „балоните“: Златибор, Осијек, Сараево, Бања Лука, Широки Бријег и Белград

Првите две рунди од ова натпреварување ќе се одиграат на Златибор од 10 до 14 октомври. Вториот турнир ќе се одржи во хрватскиот град Осијек (8-12 ноември. Третиот турнир ќе се игра во Сараево (13-19 декември), потоа следуваат и турнирите во Бања Лука (17-23 јануари) и Широки Бријег (21-27 март).

Оваа сезона исто како и минатата, ќе се игра еднокружно, по што првите осум екипи ќе се пласираат во плејофот, каде што ќе се игра според „фајнал ејт“-турнир на една средба, а град домашин ќе биде Белград.Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom