Фан клуб: Пелистер!

Член од
16 мај 2010
Мислења
5.017
Поени од реакции
3.041
Не знам зашто се надевате на титула, играте една полу сезона солидна со пола ростер и идете на титула. Имате добри пњрформанси ама кога Куманово не ја зема титулата од МЗТ со тој пеколен ростњр што го имавте тешко да ја соберете, нема да ја дадат титулата да отиде у друг град освен Скопје.

Добро ќе бидне да се смени нешто ама вистината е таа

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
555
Поени од реакции
232
Koj saka neka cestita.. DESETTA 100KA OVA SEZONA, NEZAPIRLIVII.. GAZII PELISTERE
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Не знам зашто се надевате на титула, играте една полу сезона солидна со пола ростер и идете на титула. Имате добри пњрформанси ама кога Куманово не ја зема титулата од МЗТ со тој пеколен ростњр што го имавте тешко да ја соберете, нема да ја дадат титулата да отиде у друг град освен Скопје.

Добро ќе бидне да се смени нешто ама вистината е таа

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Toj film so nasata uprava nema da go gledaat ovie se budali ke se tepaat ke izlezat so izjavi ke se povlecat od prvenstvoto ako treba, rabotata e so kaj nas ne zedoja salam zasiluvanja toa e muabeto a za drugoto ne se sekirame nasite se vkraj budali trista gluposti i dzefi ke neprat nema taka da gi ostavat sudiite da ni ja resat sudbinata no ima vreme ke vidime sega za sega se top

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.017
Поени од реакции
3.041
Toj film so nasata uprava nema da go gledaat ovie se budali ke se tepaat ke izlezat so izjavi ke se povlecat od prvenstvoto ako treba, rabotata e so kaj nas ne zedoja salam zasiluvanja toa e muabeto a za drugoto ne se sekirame nasite se vkraj budali trista gluposti i dzefi ke neprat nema taka da gi ostavat sudiite da ni ja resat sudbinata no ima vreme ke vidime sega za sega se top

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Абе и ние се боревме и административно и со што се не, на крај внесоа полиција да тепа жени и деца. Ама стискам палци кој и да е да ги симне од тронот конечно
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
555
Поени од реакции
232
ej a da prasam nesto ne sum tolku upaten, na pocetokot nazedoja 4ca amerikanci, mi se cini ddnio bese abdul basit i drugiot martin justin, znaj nekoj sho se sluci so niv?????
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.557
Поени од реакции
3.085
ej a da prasam nesto ne sum tolku upaten, na pocetokot nazedoja 4ca amerikanci, mi se cini ddnio bese abdul basit i drugiot martin justin, znaj nekoj sho se sluci so niv?????
Абдул Басит ојде да игра фудбал во Македонија Ѓ.П.

Другиот не го знам.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Мартин уште одма замина, не го бендисало овде и тој улав, ќе си клецкаше ѓупчиња овде, ама избега уште првата недела, си рече кај дојдов кај се запустив 4 сати од аеродром го носеја....За него беше после тоа земен Малешевиќ, така да арно замина....
Басит заради семејството се врати во Америка.

Денес доминацијата продолжува, опасна кошарка играме, лупаме по 35 коша во четвртина, многу се уиграни, секоја победа е важна, во плеј офот се игра со пренесување на бодови од првиот дел со победи над екипите од 1 до 6 место, така да со овие екипи и тоа како ни се битни победите !!!
Поарно да изгубиме од екипа шо ќе игра во плеј аут отколку од плеј оф.
Кој ќе биди шампион ако не Пелистер ? Црн Дрим ли ? Ако влезиме со 5-6 победи плус во плеј офот, ни свети Илија не ги спасва сите други. Оваа сезона е на Пелистер сакале неќеле, титулата си иди во Битола.
Точно е дека се играат на 3 дена утакмици (среда/сабота) тогаш, ама затоа сега победите ни се најмногу важни !
Се сложвам и за ротацијата, дека имаме слаба клупа, ете видовме денес како игравме со Јовановски, Михајловски кога влегоја, додај на нив плус Арсовски и Николиќ ќе имаме само резервна петорка за екипи од плеј аут.
Незнам шо мисли управата, највероватно убедени се дека со овие 6 играчи се доволни за титула, играме најјако лупаме 100+, а и Мац си ја брка феноменално работата, сепак мислам јас дека е убеден во оваа екипа, требаше да дојдат уште 2 играчи од Работнички еден и еден од Куманово (од Работнички изгледа се мислеше за Николиќ кој веќе дојде), а за од Куманово се спомнуваше репрезентативец дека бил, а кај нив е Робев репрезентативец, ама барале оштета голема за него бидејќи бил под договор.
Од друга стана џабе носиш 2-3 квалитетни, кога утакмиците се решени во 25 минута, џабе ќе ги плаќаат јако само, а нема да имаат голема минутажа, се надевам Мац има прав избор, го имаме најјакиот тренер во лигата.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886

Тешки ни е овие не ни оди со Гостивар ама добро е во одбрана не ни дадоја многу коша ако ги тепаме уште мзр и работнички дома ќе бидат потешки

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
12 август 2018
Мислења
381
Поени од реакции
526
Ајде една 100ка и за овие лепешкарите. Дивјаци невидени се, слична атмосфера како протиф ТФТ во Скопје.

Ме бендисва кое силовање во напад му го пружаме во прво полувреме. Наметнуваат темпо шо тешко можат останатите екипи да го следат.
Се надевам дека до плејоф нема да имаме повредени играчи и ќе се донеси уште еден играч под обрачот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
7.034
Поени од реакции
3.886
Зонската одбрана е добро уиграна со то прајме брза транзиција и полуконтра и на секоја контра Кесар прв, денес процентот на Гостивар беше слаб нашите стандард добри вака ако продолжат и сите бидат здрави ќе земиме едно ќумче

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
На најтешкото гостување имаме победа !
Браво и само браво ! Секоја чест момци, опасно се уиграни нова 100ка, му се реванширавме за поразот во Битола, тоа ме радва, лошо ќе беше со овие да влезевме во плеј офот со 2 порази, вака 1-1 е подруго, тогаш во Битола му тргна шутот се погодија и изгубивме, сега со подобра одбрана друго кажва....
Ептен ми направи мерак оваа победа, сега уште пак ги чекам тие ТФТ во Битола, како има да го испушат со се мадиња ќе го земат и на крај ќе ги измочаме за да не памтат....
Игор Кесар центариште !!!!! Ваков играч сме немале до сега :cuc::cuc: МВП на цела сезона :oleee:
Распоредот до крај:
Еуроникел дома (сигурна победа)
Црн Дрим дома (сигурна победа)
ТФТ дома ( :zloo: :zloo: елате ми само :pistoldz: најсигурна победа)
Работнички дома (сигурна победа)

Куманово гости (победа и кај овие)
МЗТ Скопје гости ( овие од ФМП губат шо да се кажи друго)

Не гледам каде би изгубиле, не оди вака распоредот, само така ги напишав, измешани се утакмиците, ама до крај имаме 4 утакмици дома и 2 гости.
Работнички и Куманово изгледаат засилени, ама кога тепавме кај Гостивар кој е поквалитетен од нив, можиме да играме и со овие, Куманово уште еден кикс мислам ќе ги чини отказ од плеј офот, а до нашиот меч сигурно би изгубиле. Последна треба да ни е со МЗТ, мора јагдотка на шлагот да биди и таа со победа.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
555
Поени од реакции
232
Teska utakmica, ne se igra 1 sat so edna postava padnaja vo prodolzenijata se vide odma. Neznam so bese rabotata so ostanatite so ne gi klavase, posebno Chaz ali so edna postava i na 3 prodolzenija gi odnesovme. Bravos za decata glavata gore momci vie ste sampioni.. ajde odime sledna na nova pobeda i nova 100
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.692
Поени од реакции
3.499
Мене оваа ми е сумлива утакмица....
Со оваа победа Еуроникел си отвора големи шанси за плеј оф, со пораз толку ќе беше од нив, ќе играја плеј аут со МЗТ 2, Вардар и остала боранија....
Не можи пред 1 недела, да ги размонтираме таму 35 разлика, па сега овде тие ни даваат 122, седи маж....
Зошто му пуштаме утакмици на вакви пациенти ? Згази ги таму на оваа со преку 50 коша да не знаат кај му е газот, ебати екипите вакви, му даваш шанса, после во плеј аут ги серат сите, не му пуштај ич.
Вака само лошо си прајме ние за во плеј офот, помалце една победа, шо можи да биди клучна, тогаш нека Еуроникел да ни речи фала, ебати управата, мислете со глајте, нека не ве дупат или пак јако ја удриле во кладилници, даена беше со 15 квота за победа на Еуроникел. Ебете се таму !

3 клучни топки за победа, шутираме на пола време од нападот, наместо да трошиме, така беше со Стајиќ, Кесар и Малешевиќ, и тројцата промашија и одеше на продолженија....
Вилијамс претходните утакмици гази, се врати во форма, сеа ни 4 минути не изигра, Николиќ за 5 минути укради 3 топки, даде 2 тројки и 3 асистенции, изгази во одбрана, повеќе не го стави во игра....

Сумливо, сумливо, ова нека ви биди жолт картон !

Во единствениот спорт каде имаме најголеми шанси за титула, тие ташак си играат, ако не успејте да земите титула, тогаш нема шо да бараме воопшто како град, тогаш и онај мостот шо го напраја и ни игра сеир цел свет кај Буковски е многу за нас !

ТОЛКУ ОД МЕНЕ !
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
705
Поени од реакции
663
Мене оваа ми е сумлива утакмица....
Со оваа победа Еуроникел си отвора големи шанси за плеј оф, со пораз толку ќе беше од нив, ќе играја плеј аут со МЗТ 2, Вардар и остала боранија....
Не можи пред 1 недела, да ги размонтираме таму 35 разлика, па сега овде тие ни даваат 122, седи маж....
Зошто му пуштаме утакмици на вакви пациенти ? Згази ги таму на оваа со преку 50 коша да не знаат кај му е газот, ебати екипите вакви, му даваш шанса, после во плеј аут ги серат сите, не му пуштај ич.
Вака само лошо си прајме ние за во плеј офот, помалце една победа, шо можи да биди клучна, тогаш нека Еуроникел да ни речи фала, ебати управата, мислете со глајте, нека не ве дупат или пак јако ја удриле во кладилници, даена беше со 15 квота за победа на Еуроникел. Ебете се таму !

3 клучни топки за победа, шутираме на пола време од нападот, наместо да трошиме, така беше со Стајиќ, Кесар и Малешевиќ, и тројцата промашија и одеше на продолженија....
Вилијамс претходните утакмици гази, се врати во форма, сеа ни 4 минути не изигра, Николиќ за 5 минути укради 3 топки, даде 2 тројки и 3 асистенции, изгази во одбрана, повеќе не го стави во игра....

Сумливо, сумливо, ова нека ви биди жолт картон !

Во единствениот спорт каде имаме најголеми шанси за титула, тие ташак си играат, ако не успејте да земите титула, тогаш нема шо да бараме воопшто како град, тогаш и онај мостот шо го напраја и ни игра сеир цел свет кај Буковски е многу за нас !

ТОЛКУ ОД МЕНЕ !
Ako mu pustame utakmica na nekoj mislis deka bi se trosele i bi igrale 3 prodolzenija???
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.962
Поени од реакции
5.822
Мене оваа ми е сумлива утакмица....
Со оваа победа Еуроникел си отвора големи шанси за плеј оф, со пораз толку ќе беше од нив, ќе играја плеј аут со МЗТ 2, Вардар и остала боранија....
Не можи пред 1 недела, да ги размонтираме таму 35 разлика, па сега овде тие ни даваат 122, седи маж....
Зошто му пуштаме утакмици на вакви пациенти ? Згази ги таму на оваа со преку 50 коша да не знаат кај му е газот, ебати екипите вакви, му даваш шанса, после во плеј аут ги серат сите, не му пуштај ич.
Вака само лошо си прајме ние за во плеј офот, помалце една победа, шо можи да биди клучна, тогаш нека Еуроникел да ни речи фала, ебати управата, мислете со глајте, нека не ве дупат или пак јако ја удриле во кладилници, даена беше со 15 квота за победа на Еуроникел. Ебете се таму !

3 клучни топки за победа, шутираме на пола време од нападот, наместо да трошиме, така беше со Стајиќ, Кесар и Малешевиќ, и тројцата промашија и одеше на продолженија....
Вилијамс претходните утакмици гази, се врати во форма, сеа ни 4 минути не изигра, Николиќ за 5 минути укради 3 топки, даде 2 тројки и 3 асистенции, изгази во одбрана, повеќе не го стави во игра....

Сумливо, сумливо, ова нека ви биди жолт картон !

Во единствениот спорт каде имаме најголеми шанси за титула, тие ташак си играат, ако не успејте да земите титула, тогаш нема шо да бараме воопшто како град, тогаш и онај мостот шо го напраја и ни игра сеир цел свет кај Буковски е многу за нас !

ТОЛКУ ОД МЕНЕ !
Ауу, ја искрено мислев малце повише си разбирал кошарка :pos:

1) Еуроникел и да изгубеше од вас, у пол позиција беше за место у плеј офот. Дома натпревари со Вардар, Кожув, Куманово и МЗТ, како и гостински натпревар со Кожув.

2) Според тебе, реален резултат е во Кавадарци кога не размонтиравте 35 разлика? Па ние очајно влеговме на тој натпревар, направивте брза разлика на почетокот на натпреварот и после само се одржуваше, од средината на 3-та четвртина пуштија дете 18 години кај нас да се челичи. Иначе, јас ТВРДАМ дека имаме покомплетен тим од вас.

3) Вие сте ни ја пуштиле утакмицата?? Исто како шо Куманово ни ја пушти, а после неколку дена го размонтираа Работнички 30 разлика, или ФМП кога ни ја пушти таму, а после ги тепаа и МЗТ, и Работнички, и ТФТ, и Куманово? Се у интерес за Еуроникел да се пласира у плеј оф нели

4) Утакмицата, ако гледаме целосно кладионичарски, не заврши со победа на Еуроникел, туку заврши нерешно, продолженијата не влегуваат у конечен резултат :icon_mrgr:

Е сеа додатно....дали ти СЕРИОЗНО мислиш дека ако имаше некакво местење, од 55 минути ќе го држеше Кесар 55 минути на паркетот(дечкото не одмори буквално секунда), а Малешевиќ 54 минути и 19 секунди од можни 55 минути?? Памтам и лани вака кога кинеше зелени за место у плејофот дека лесно ќе не тепате, па на крај не се ни пласиравте у плеј оф.Инаку, исто ова со пуштањето може да се каже и со Гостивар - Во првиот дел од сезоната ве тепаа во Битола, а во саботата ги растуривте во Гостивар 30 разлика. Дали тоа според тебе значи и дека натпреварот со Гостивар(првиот) беше наместен? Кој е интересот на управата на КК Пелистер да му дозволи на КК Еуроникел да тепаат во Битола? Седете и малце потрезвено размислете, знам дека многу ви се покачија апетитите наеднаш и убаво е да се надеваш на највисок пласман на твојата екипа, меѓутоа многу во последно време летнавте во облаци, треба малце да се симнете доле и да гледате реално на работите.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom