Фан клуб: Пелистер!

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Абе елате си на кошарка си газиме :cool:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110
Дојде живот и за КК Пелистер го избркаа на клоци петкото кој со минимални средства остануваше во лигата ама сега ко ќе има тро кеш дај друго партиско наше дете за тоа кај нас нема да има спорт дури се е политика никогаш нема да не биди
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Мислам после едно добри 10 години (последно спонзор Свислион), сега повторно имаме екипа која би играла плеј оф, топ екипа склопивме, само да видиме како ќе изгледа тоа на терен, па редно време е мислам и да се активира малце оваа тема :D
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Мислам после едно добри 10 години (последно спонзор Свислион), сега повторно имаме екипа која би играла плеј оф, топ екипа склопивме, само да видиме како ќе изгледа тоа на терен, па редно време е мислам и да се активира малце оваа тема :D
Moe mislenje e deka 70% od zasiluvanjata se promarseni ama ke ostam vremeto da pokazi
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Мислам после едно добри 10 години (последно спонзор Свислион), сега повторно имаме екипа која би играла плеј оф, топ екипа склопивме, само да видиме како ќе изгледа тоа на терен, па редно време е мислам и да се активира малце оваа тема :D
МЗТ, Работнички, Кожуф, Гостивар и Еуро Никел (екс Фени) со сигурност ќе играат во супер лига. Останатите екипи заостануваат по квалитет, но сепак мислам дека Куманово ќе фати шесто место.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
За првите 4 се согласвам и јас, па би требало да се во плеј оф....
ЕуроНикел (екс Фени) не ме зезај, не се ништо посебно, ептен пропаднаја, со вечниот Јане Петровски уште играат :pos:
За Куманово, можи и најслабиот противник од сите во борба за плеј оф !

Сепак како шо кажав ќе покажи времето, односно како ќе се одвива тоа на паркет.....

Јас не би рекол дека засилувањата се промашени, напротив топ екипа напрајвме и мислам дека на домашен терен ќе бидиме тврд орев против сите и тешко дека некој би не надиграл освен Работнички и МЗТ.
Откако го донесоја за тренер Тодоровиќ уште лани, јасно беше дека за оваа сезона ќе се прај екипа, не ти иди бадијала Тородовиќ :D Ај лани кинеше нерви со младите, сега ќе е друга песна...

Засега екипата се засили со: Антон Казарновски, Владимир Враниќ, Филип Думиќ, Адем Мекиќ, Јетмир Зекири, Андреј Цветковски, Ѓорѓи Зафиров, Ангел Лазаревски ( за овај не сум сигурен дали е донесен или од школата префрлен) и Игор Пенов.
Имаше еден американец донесе исто Пелистер, ама мислам не задоволи и го отпуштија, не сум сигурен дали е уште кај нас.
Исто незнам дали Билер од минатата сезона е сеуште во тимот, ако остана Билер е топ, опасен играч, ќе ни фали уште еден под кош центар за ротација, и нема шо да бараат останатите екипи во Битола.
:cujte:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
За првите 4 се согласвам и јас, па би требало да се во плеј оф....
ЕуроНикел (екс Фени) не ме зезај, не се ништо посебно, ептен пропаднаја, со вечниот Јане Петровски уште играат :pos:
За Куманово, можи и најслабиот противник од сите во борба за плеј оф !
Ве ппздравија и двете екипи, особено Фени со 20+ :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Со Куманово му беше must win !
Незнам како успеавме да изгубиме, повеќе од пола утакмица водеше Пелистер, последните 10 минути се изгубија, за со Еуроникел, моја лоша проценка, добра екипа скоцкале, Караколев и Соколов ги зеле, плус србин и двајца американци, највероватно дава пари таму спонзорот :)
Сега дома со ФМП, највероватно победа, па после гости Работнички, па дома МЗТ, лош старт после 6 одиграни кола ќе имаме скор 1 победа 5 порази...
Пет порази од самиот почеток да имаш, шо е многу, многу е, а зедоја 10 играчи, потрошија салам пари, а и овие играчи не се така евтини....
Целта е мора да се игра плеј оф, ако не влезиме плеј оф џабе е се, за плеј аут можиме и секоја сезона играме со битолски деца, целта беше сега да се напрај нешто повеќе....
Пенов катастрофа, двете утакмици ги игра фул по 40 минути, со Куманово 0 поени, со Еуроникел 5. Многу големи очекувања имав од него, сепак е почеток само, ама мора да проработи цела екипа....
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.861
Kazav jas pogore sho mislam I koj se igtacite...
Frlija pari premnogu a ke gi povtorat USPESITE od minatite godini :)
 
Член од
7 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
13

Dobri zasiluvanja.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.110

Dobri zasiluvanja.
Samo izbori na sest meseci mu e spasot na Bitola

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
13
Јас колку шо имам инфо само општината е спонзор освен РЕК ако има некоја банка пуштено.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Се крепат 2 сезони нешто од спонзори и највеќе од ваучерите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom