Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Турски медиуми: Ѓоковиќ преминува во ислам?
Четврток, 31 Јули 2014 08:03


Најголемите турски весници, како и неколку телевизиски станици објавија дека Ѓоковиќ разговарал со своето семејство пред да ја донесе одлуката да премине во ислам. Поради збиднувањата во Газа најдобриот тенисер во светот ќе ја смени верата и ќе стане муслиман.

Информацијата за Ѓоковиќ првично беше пласирана на еден шегаџиски сајт, но потоа со огромна брзина се рашири по сите врвни турски медиуми. Весникот Милијем кој има тираж на печатено издание од 200.000 примероци дневно прв објави дека Новак Ѓоковиќ бил потресен од израелскиот терор во појасот Газа и дека поради тоа сака да изврши притисок на светските лидери за да интервенираат и да го спречат крвопролевањето, со тоа што ќе стане муслиман

Ова не е прв пат да се шират грешни информации за Новак Ѓоковиќ, но секако е една од посочните, по оние дека е Хрват, но и Црногорец.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
kako kurir si lepi citanost
znaat deka e kromid vest, vo samiot tekst toa go pisuvaat, a naslovot e seriozen i te naveduva deka ovaa vest do nekade drzi voda.

:facepalm:
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
83
Поени од реакции
117
Novakovci, ni umre temava



Najslatkata titula do sega, neka se mnozat, ova e toa sto trebase !!! Sega svadva, dete, pa ideme na ostali slemovi :), se do RG, kade sve zavisi od nuclear Nadal.
Nema sanse da Noletova tema zamre, zatoj sam ja prisla na forum od Makedonija;)

Vidim sakate Noleta...tako bre braco Makedonci(y)
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
83
Поени од реакции
117
Na Noletovom sajtu pise da ce Nole igrati-Peking, Sangaj, Pariz i zavrsni turnir u Londonu.
Mislim da nece moci bas sve da odigra zbog ocekivanja bebe, ali videcemo, sve zavisi kad ce se jelena poroditi.
Nekako mi se cini da ce Pariz "izvisiti", nema veze nek nam je Nole ziv i zdrav, nek je srecno i bericetno njemu i njegovoj familiji:)(y)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Па не е тој труден,изгледа парите му го поматуваат мозокот,балканскиот менталитет му излегува на виделина,полека но сигурно
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
83
Поени од реакции
117
Па не е тој труден,изгледа парите му го поматуваат мозокот,балканскиот менталитет му излегува на виделина,полека но сигурно
Nije on trudan, ali valjda je normalno da bude uz svoju zenu kad se poradja.
To je sasvim normalno i ne vidim nista cudno niti to ima veze sa balkanskim mentalitetom


Koliko se secam i Federer je bio odsutan kad mu se zena oba puta poradjala i sta je sad tu pa cudno, zaista ne znam
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Nije on trudan, ali valjda je normalno da bude uz svoju zenu kad se poradja.
To je sasvim normalno i ne vidim nista cudno niti to ima veze sa balkanskim mentalitetom


Koliko se secam i Federer je bio odsutan kad mu se zena oba puta poradjala i sta je sad tu pa cudno, zaista ne znam
колку долго ќе се породува таа неговата,месец,два,три:eek:
 
G

Gricko_

Гостин
http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records#Prize_money_leaders
Барем може да се фали дека е побогат од Надал :rolleyes:
Мада не ми е јасно како може со 7 мастерси помалку и 7 ГС помалку да има повеќе пари напраено.

Исто со титулата во Лондон, го надмина Сампрас по број на титули на тврда подлога. Досеа има 37 титули на тврда подлога. Конорс и Агаси (45) и (46) би требало до крај на 2016 да ги стигне, а Федерер има 56.

Победи против топ10
Федерер 182
Надал 129
Ноле 127
Сампрас 124
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records#Prize_money_leaders
Барем може да се фали дека е побогат од Надал :rolleyes:
Мада не ми е јасно како може со 7 мастерси помалку и 7 ГС помалку да има повеќе пари напраено.
Поголема константност во завршниците на гренд-слемите и мастерсите. Надал колку пати откажал на гренд-слеми и мастерси, отпаѓал 1, 2 коло... Додека Новак е далеку поконстантен и поразновиден на сите подлоги и скоро секогаш е во завршницата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom