Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Немаат среќа со повредите, а комплетен состав и оваа сезона нема да видиме. Наместо Калулу и Флоренци во нормална ситуација ти влегува Бакајоко и Кјаер.

Лоши измени посебно Бенасер што го извади.

Ромањоли па и добар дефанзивец некој го рачуна, да против некој си екипи кои не напаѓаат и нема ситуации кога доаѓа до дуел еден на еден со напаѓач.

Групата е завршена со ова. Не мора да се мачат да ги играат другите.
Трошење сила за поедници да ти го заебат натпреварот и со тоа и наредните во лигата.

Премногу шанса се даде на некои играчи кои се далеку од ЛШ, ама тоа е кога ЛШ не ја сфатија како потешко натпреварување и замени се Бало Туре и Флоренци на крило.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Две победи со Порто, една со атлетико и бод со Ливерпул.. не е завршено ништо.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Незнам кој појќе ме изнервира дал Чакир или онај Бало Туре, живци ми искина од коа влезе заедно со Жиру... едниот ка со падобран да паднал на терен незнае кј е а другиот спор и не беше за натпревар каде чекавмо некоа контра евентуално, ама пуста клупа ... Малдини заслужи појќе да игра!

Пеналот шта речи, се знае у корна се избацуе бе кј ја ваѓаш туе у гужва им ја црташ... аматеризам!

Ама ќе им вратимо! Најбитно е Брахим да не е сериозно повреден...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Жиру беше катастрофа. Мораше дури да викаат по него Мајк и Пиоли како да се движи и каде да се постави при дегажирање.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
И Пиоли курофми му еба мамата, паника го фати не знаеше што да прае... Калабрија Калулу Флоренци сите десно незнаеше кој кј тера, Калабрија приметив отиде средина а Калулу десно... Што курац изводиш и лево исто Бало и Тео, незнае кој да појде напред.
Стај го Малдини место Брахим и ако ставаш дефанзива стај го Габиа барем...

По излагањето на Бенасер све се сруши, јес да е уморен сите се ама мораше да остане до крај, кинеше денеска у средината...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Само се надевам дека оваа утакмица ќе ги закачи на гнев, а не на депресија и дефетизам и дека во недела на Гасперини ќе му ја изнаебат и мајката и ќерката, па да скока до утре сабајле.

Млади се, ваква утакмица е меч со две острици, ама мислам дека во тимот има доволно искуство за ова да се пренасочи во позитивен гнев. Страшен прогрес кај Брахим и Леао. За Томори не сакам да праам муабет. Без црвениот картон на куртонот којшто и утре слободно може да бара 12 милиони годишно, ова ќе беше 3:0 на полувреме.
Ромањоли комотно може да се префрли во обожаваниот му Лацио, одма ако сака, од ноември натаму, слободно.

Што би рекле со @Hm_Hm, многу битна утакмица во недела против уште едни гнасни копилиња. Многу би покажала.

Среќа што нема да го има клетото турче да ја усере уште појше, ама може да има друг клетник, ништо чудно.

Топ утакмица, Forza Milan!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
Се разбирам, ама дека Малдини ќе завршел работа, не можам да прифатам. А и јас мислам дека требаше подобро Пиоли во второ.
Автоматски споено мислење:

Само се надевам дека оваа утакмица ќе ги закачи на гнев, а не на депресија и дефетизам и дека во недела на Гасперини ќе му ја изнаебат и мајката и ќерката, па да скока до утре сабајле.
Имам некое чувство дека ќе биде второто. Но може само сум разочаран и мене ме закачила депресија и дефетизам.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Се разбирам, ама дека Малдини ќе завршел работа, не можам да прифатам. А и јас мислам дека требаше подобро Пиоли во второ.
Автоматски споено мислење:



Имам некое чувство дека ќе биде второто. Но може само сум разочаран и мене ме закачила депресија и дефетизам.
А што е Бало Туре па поарен, што работа заврши? 5 паса и 5 загубени топки... Малдини барем ќе си играше на негова позиција и никогаш не се знае.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Имам некое чувство дека ќе биде второто. Но може само сум разочаран и мене ме закачила депресија и дефетизам.
Се надевам дека е истото чувство од лани. Кога мислевме дека ќе е најтешко, Милан поминуваше изразито лесно и доминантно.
Превише сум накурчен вечерва, многу нефер и неискусен пораз. Се надевам дека ќе ни се врати на добро што побрзо, апсолутно не заслуживме.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.156
А што е Бало Туре па поарен, што работа заврши? 5 паса и 5 загубени топки... Малдини барем ќе си играше на негова позиција и никогаш не се знае.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Не викам дека Бало беше добар, но одеше да затвори крила, скоро сите замени му беа тоа. А Малдини не може да игра ни против Специја, влезе вака против Луверпул, па ништо не направи. Сега кога веќе си изгубил си викаш, ма барем да нападнавме макар и со Малдини, но тогаш имаш водство и не ти се ризикува со фудбалер кој што буквално ништо не покажал и има добиено два дуела во сениорски фудбал.

99% тренери не би го ставиле Малдини. Проблем е што само тој беше поофанзивен на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom