Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Добри знаци покажуваат Диаз, Тонали и Леао. И фудбалер ипол да добиеме од нив тројца сезонава, пак не би било лошо, а камоли повеќе.
Не само тоа него и со формацијата сме некако пофлексибилни, доста често еден од везњаците оди на трет штопер и организира игра, тоа некако повеќе отвара простор за комбинации напред.

Рано е да се збори за Диаз и Леао пред се, долга сезона ќе имаме ама напредокот кај Сандро се забележуваше уште од пријателските, доста ќејф ќе ми биде да стане топ играч, тотално заслужено.

Иначе Жиру и Ибра, на слатки маки ќе биде Пиоли коа ќе се двајцата фит.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Мојот човек Кајло Рен конечно искина!
Пу пу пу кокошки да го серат!
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Какво движење на Тео. Многу изработи за овој гол, прво убаво повлече во транзиција, правовремено додавање до Диаз и потоа одлично движење со кое навлече двајца, а Жиру остана сам.


I Diaz odlicen pas, tuka Donerot da bese na Teo ke probase da mu ja podade.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Пирло беше топ изведувач се додека не си стави во глава фикс идеи со некои невозможни удари со жабици и траектории и агли што не завршуваа никаде.
Хакан страдаше од истата болест и една од добрите страни што го нема веќе е баш ова, што сега ќе имаме нормален изведувач на слободни, со едноставни и ефикасни удари, без желба за докажување и хајлајтс.
Хакан во четири години дали два успеа да пикне, сега мислам дека можеме да рачунаме во 3-4 погодени сезонава, без разлика дали Тонали, дали Раде дали Тео или Брахим ќе шутира.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Пирло беше топ изведувач се додека не си стави во глава фикс идеи со некои невозможни удари со жабици и траектории и агли што не завршуваа никаде.
Хакан страдаше од истата болест и една од добрите страни што го нема веќе е баш ова, што сега ќе имаме нормален изведувач на слободни, со едноставни и ефикасни удари, без желба за докажување и хајлајтс.
Хакан во четири години дали два успеа да пикне, сега мислам дека можеме да рачунаме во 3-4 погодени сезонава, без разлика дали Тонали, дали Раде дали Тео или Брахим ќе шутира.
Na prekini isto beshe Hakan na vremeto eden najdobar, vo Milan nisto ne pokaza ni centarsut..ni sutevi.
Tonali skoro i podobar e na prekinive.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако го донесат Фавр тогаш нека си седи на позјамица.
Догодина ќе пишете зошто не го земаа минатото лето за 8+2 видете како игра и не го оставија на позајмица.

 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.595
Најверојатно сакаат се заштитат во случај на Кеси да не продолжи договор па да си се спремат со време со замена.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.343
Изиграа Тонали и Круниќ солидно два натпревара и веднаш гледаат прилика да заштедат 2-3 милиони, ќе го почекаат Адли една година. :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Не ми е јасно сега овој Адли дефанзивец е или офанзивец.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.343
Не ми е јасно сега овој Адли дефанзивец е или офанзивец.
Јас мислев дека е и за замена на Бенасер и плус уште една опција за АМ. А оној Фавр за десно крило и АМ.


Е сега, ако Адли дојде следната година, освен Фавр ќе треба да дојде уште едно крило, особено ако си оди Кастиљехо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom