Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.730
Поени од реакции
13.348
Пред пеналот ги испогубија скроз откако Леао влезе во средина, а Тонали отиде на десно крило во тој напад.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ми изгледа подобар со нога и во воздушни дуели. Има неколку одбрани, али никој не очекува на крај на сезона да има 0 примени.

Тонали и Леао очекувам да имаат оној напредок како Калабрија.
Бреша ќе се покајат што ја намалија сумата и го дадоа за џабе.
Не мора да седне некој од Бенасер или Кесие на клупа ќе играат и со тројца, тоа најмногу му одговара да е послободен напред.

Крунич врши работа, па и не мора да се игра против вакви екипи со комплет прв тим ако се знае во ЛШ во каква група сме и мора да се зачуваат важните играчи, а не да играат по 50 натпревари во сезона.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Pa on li e kriv sto Tomori izleta i Calabria trebase so dvajca da skoka.

Gi istorpediraa, mozese uste nekoj da gi napolnat ovie..Brahim igra super, isto i Tonali. Rade e izguben malce ali ajde za so Cagliari e ok.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Sledni tri utakmici Lazio Liverpool Juve


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.730
Поени од реакции
13.348
Какво движење на Тео. Многу изработи за овој гол, прво убаво повлече во транзиција, правовремено додавање до Диаз и потоа одлично движење со кое навлече двајца, а Жиру остана сам.


 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кастиљехо >>> Флоренци

Флоренци не го бива како десно крило и нека се врати како десен бек, ќе ротира со Калабрија има доста натпревари, нека не го планираат за напред.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
2.604
Ауф каков меч! Среќа па тука Бугариве ја даваа на РИНГ БГ и ја глеав, живци ќе искинев на моб.. Овие не згрешија ич што Брахим е замена за Хакан, упте еден предобар меч! Тонали одлично голче и супер изиграа цела средина се на се, Раде е топ за дефанзива за вакви тимови екстра два меча.. Тео подобар за разлика од првиот меч, Томори и Кер искиксаа на голот примен што го оставија Калабрија да рипа сам, а и имаше уште една таква ситуација ама не беше гол. Жиру КЛАСА! Сале имаше еден клизечи старт за 10ка и немаше некој шанси.. а оноа раперон мора завршница да учи многу подобро, има многу експлозивен прв чекор ама нема две чисти у тоа тиквата. Не ни им треба ново десно крило, 99% идеа акциите од Диаз у средина и Леао на лево.. ја би го пробал и Ребич десно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мора да донесат, долга е сезоната, потешки натпревари, не е секое коло Каљари и Сампдорија.

Кога ќе налетаат на екипи со поорганизирана одбрана, подобар среден ред и нема да му дозволат на Диаз да мрдне и Леао да ги претрчува.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.730
Поени од реакции
13.348
Кастиљехо влезе за да го испратат со аплауз на Сан Сиро?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.624
Поени од реакции
5.597
Pioli to DAZN: "I believe that if we want to have a positive future then all players must feel like starters. I am struggling to make choices also because important players will return and maybe two other players will arrive."
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.730
Поени од реакции
13.348
Добри знаци покажуваат Диаз, Тонали и Леао. И фудбалер ипол да добиеме од нив тројца сезонава, пак не би било лошо, а камоли повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom