Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
M

Macedon1um

Гостин
На Кеси и Калабрија уште сега се пишува дека ќе им понудат нови побогати договори со плати/бонуси (моменталните им истекуваат во 2022)
И треба со оглед на амбициите во моментов, нека не чекаат во последен момент како со Хакан и Донарума
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Донарума кој толку го сака Милан , барал плата од 10 мил и клаузула да биде 30 мил во случај да не иде Милан ЛШ , знам дека овие се барање на неговиот агент , но во времето на Малдини и дружината немал ни преговори ни агенти , дај папир стај попис .
Исто и Хакан барал 5 мил,после нив ке дојде Тео , Бенасер , Кесие и ред други со исти барање
Ova cisto sumljam deka e tocno samo pisuvaat gluposti mediumite.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Ova cisto sumljam deka e tocno samo pisuvaat gluposti mediumite.
Ne bi kazel deka ne e vistina , ako ne bi bilo do sega pi postipas nov dogovor Donaruma , edniot igra igracka so Milan ili Riaola ili Donaruma , Maldini vo ova situacija treba da se pokaze , so dogovorite ne Hakan i Donaruma
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ova cisto sumljam deka e tocno samo pisuvaat gluposti mediumite.
Па неби рекол дека ќе оди на 10милиони..ако има ЛШ да, овака е игра само на Риаола кој ја искористува ситуацијата на табелата. Останатите првотимци нормално дека ќе се крева платата..посебно кај Бенасер, Калабрија исто ќе има повисока плата со новиот договор. Со Хакан мора да продолжат следниов период, последно беше дека ќе има околу 4м.
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
17
Поени од реакции
8
Па неби рекол дека ќе оди на 10милиони..ако има ЛШ да, овака е игра само на Риаола кој ја искористува ситуацијата на табелата. Останатите првотимци нормално дека ќе се крева платата..посебно кај Бенасер, Калабрија исто ќе има повисока плата со новиот договор. Со Хакан мора да продолжат следниов период, последно беше дека ќе има околу 4м.
Da i jas mislam deka e igra na raiola ama dokolku dona saka da ostane dzabe mu e na debeliot se
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Се затвори трансфер прозорот во Италија,се збореше за лев бек но ништо.
Далот ќе покрива лево а Калулу десно.


 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
Oва малиов од Унгарија е личен избор на Малдини и го планираат за од наредна сезона да биде резерва на Тео.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Search филтерот на Монкада. left-back ама ако може да се штиклира winder + midfielder, каурското 3 пара за 100 денари. Таков е и Калулу, земен за да покрива на 4 различни позиции со можност за петта.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Овој Хауге само Лига Европа играше добро и од таму го шутнаа

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Nisto ne pokazuva imase dovolno sansa da se proceni dali moze use sea da igra na nivo na koe treba.

Pecen e za pozajmica vo Parma


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Nisto ne pokazuva imase dovolno sansa da se proceni dali moze use sea da igra na nivo na koe treba.

Pecen e za pozajmica vo Parma


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сега кога дојде Манџо се помалку шанса ќе добива Хауге,да требаше да го пуштат на позајмица во Парма а тие да ни го дадеа Хернани зошто овој Меите не ми е баш сигурен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom