Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Само со глупост може да ги вратат, како оние две лабаво изгубени топки пред слободниот кога погодија пречка.

Ми се допаѓа овој стил на игра, директен фудбал и висок пресинг.

Веќе неколку натпревари Хауге не ми личи како тој на клипчиња. Разбирам јас и дека тоа се најдобри потези од него, дека ова е потешка лига, но како да има друг стил на игра. Мислам дека се плаши премногу и гледа цело време да биде тактички дисциплиран, дури не се ни уфрла за да не остави простор и да не затвори при евентуална контра. А може има и проблеми со тоа како треба да се движи, го гледам неколку пати при контра не знае каде треба да отиде, дали за да повлече играч или да отиде во простор да прими топка.

А и Тео сум го приметил на неколку натпревари, при контра или успешен пресинг, кога ќе влезе навнатре, што е добро, се губи при тој завршен пас.
Некако Хауге како да не е хомогенизиран со тимот. Премногу индивидуално пробува да настапи.

Е сега тоа му палеше кога влегуваше последни 15 минути и противникот е изморен, али кога играш цела утакмица треба да се водиш по некој концепт не можеш така.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.410
Ќе биде утре нервирање. :D
Ни најмалку... Уште по првите десет минути ми беше јасно дека Милан го добива натпреварот. Останато се беше играње со помал или повисок интензитет.

Диаз излезе заради повреда?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сега итно мора дс земат еден играч од среден ред.
Меите не беше ни на клупа. За овој го преговараат и на крај ќе заврши во Верона.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Maresca ne znam sto kur imase so zutite kartoni,Leao ednostavno padna se izdigna,ni placese a ne ni bese simulacija za iznuduvanje penal,vaka samo so Ibra(poluzdrav) so Cagliari
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ни најмалку... Уште по првите десет минути ми беше јасно дека Милан го добива натпреварот. Останато се беше играње со помал или повисок интензитет.

Диаз излезе заради повреда?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Na Tonali ne izgledase bas naivno, za Diaz odma i komentatorot rece deka e povreda..sega pak so botovive vo kupot.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Naredna vo vtornik Coppa Italia povtorno protiv kopacive od Torino.

Tatarusanu
Konti Kalulu Duarte/Musakio Dalot
Kalabria Kessie
Castilejo Maldini Hauge
Leao
Mislam deka ova e najveke sto moze da izrotira ako i Diaz e povreden.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не изгледаше сериозна повредата, ама пак мора да се донесе играч.

Лошо судење. Леао суспендиран, а Ромањоли и Калабрија на еден картон им фали. Ако вака се даваат жолти секој натпревар ќе завршува со еден куп.

Maresca ne znam sto kur imase so zutite kartoni,Leao ednostavno padna se izdigna,ni placese a ne ni bese simulacija za iznuduvanje penal,vaka samo so Ibra(poluzdrav) so Cagliari
Па и да симулација на средина на терен е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom