Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Абе треба ептен појма да немаш џа да неможеш да сфатиш дека Калулу има боље прегледност, претрчување и боље пас. Калулу на 3 првенствени и една пријателска мене ме освои, до малце стабилност и не толку одговорност како што носи штоперска позиција ќе гази. Ако ништо друго пред Далот бек треба да игра
Pep Avramoski Guardiola.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.595
Побега голче даде. Можда и боље него да го вратат назад него ли да се ризикува со некое црнче од франција.
Автоматски споено мислење:

Official Milan XI (4-2-3-1): Donnarumma; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández; Calabria, Kessié; Castillejo, Çalhanoglu, Hauge; Leão.

Bench: A. Donnarumma, Tătărușanu, Conti, Duarte, Kalulu, Musacchio, Díaz, Frigerio, Colombo, Maldini.

Клупава страшно. Едино Диаз може некаков имапк да има ко земена за во средина или напад.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.343
Не ми се верува колку опуштено го чекам натпреварот. :)

Инаку, се што може лошо да се случи сезонава, сигурно нема да ги одбегне. Среќа, многу од тоа лошо веќе им се случи. :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Какво мајсторче имаме во Побега,се надевам дека ќе му најдат место во ростерот следната сезона.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Ovoa crncevo Kone od vtora liga Francija mi deluva solidno barem na yt. Ima tehnika, brzo e, atleta e, ama nigerce e moze da e u glavata sajla.

I vaka koa si razmisluvam Leao da bese Norvezance sega na nivo na Haaland ke bese ama se e dzabe.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Треба да бараат десен бек..Овој Калабрија гази во средина
Автоматски споено мислење:

Треба да бараат десен бек..Овој Калабрија гази во средина
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.375
Не дека баш гази ама добар е се труди, ако правиш компарација со Бенасер, Кеси и сл. огромна разлика има. Не може он да држи средина, слично игра како Салемакерс. Ама битно го дава максимумот, секоја чест. Оваа сезона гази на десен бек.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Juve poteg ceka od suv kvalitet na odredeni fudbaleri, aber nemaat od fudbal, se gubat celo poluvreme, nemozat topka da izvadat od polovina. Koncept na igra nemaat.

Solidno poluvreme, ama me plasat imaat stv mn dobri poedinci napred, Dybala kopileto aber nema 2 godini ama bitno so Milan se pretvara vo Maradona, Chiesa e igraciste isto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom