Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ние не се бориме, друг се бори. :icon_mrgr:

Рома одмори повеќе играчи и само со Педро стартуваа во ЛЕ, ние 80% ист тим.

Многу касно ги направи измените, а лош период беше после 2:1
Со тие измени и завршија, а требаше барем уште две по 3:2 и да се потроши време после 80та минута и да се затворат сите страни.
Далот и Тонали.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Џабе, криминалци и кретенчини остануваат тоа, па ако сакаш и сто ВАРА внеси, џабе. Најјако е што не ни појде да провери за пеналот што го свирна, најверојатно не ни го викнаа, што е уште потрагично.
Па и ќе се појават сеа најпаметни и ќе речат као Фонсека еве: добро, се дешава, ништо страшно, за двата тима згреши, ете компензираше и слични бљувотини. Епа не е баш исто бате да свирне непостоечки пенал на резултат 2:1 буквално од никаде и да свирне сумљив пенал после као компензација на резултат 2:2. Не е исто тоа уопште, скорз различен момент во утакмицата и во свеста е, скроз различна тежина има, ти јебе предност, те ваѓа од такт, скроз упропастува цела утакмица. Јебеш ти тоа ако мораш да се компензираш после. Оваа утакмица е скроз на судијата и на голманот, јеби га.

Милан не играше уопште лошо, чак во напад створи и можда појше отколку утакмицата со Кротоне рецимо. Не е страшно ни да се изигра нерешено со Рома во една ваква ситуација, ама едноставно криво ми е што три пати водевме и три пати се враќаат со глупости. Два корнери и глуп пенал. Тоа е тоа.

Добар е Милан и ми се свиѓа што гризеа до крај, во било која од минатите сезони, во ваква утакмица ќе се влечеа по терен и ќе изгубеа 4:2 гарант. Се ствара некој добар менталитет, ниту играчите не беа задоволни со овој резултат и тоа е добро. Само не смее да ги удри оваа утакмица во глава и паднат болни и разочарани. Следни ни се Удинезе и Верона во Серие А, тоа е добро за да се соберат поени и да влезе во гол се што вечерва не влезе.

Индивидуално, Ромањоли е криминално лош. Знам дека долго не играше и брка форма, али е лош и во додавање и во основни и рутински потези, а камо ли во директно бранење. На првиот гол од Рома, едноставно мораше да биде спремен. Тој не постоеше покрај Џеко. И не само денеска, откако се врати е послаб и од Габиа чак.
Тео Ернандез - неговиот стил на игра умара јебига, ама нему освен одмор, му треба и конкуренција. Грешка е неносењето на лев бек, се надевам дека некој од Калабрија/Далот може да пружи неколку добри партии на таа позиција, ем за да го одмори Тео, ем за да сфати дека не му е загарантирано местото по секоја цена.
Леао - Абе оцку еј, оцку мозок му фали и озбилност и може да стане страшен играч. На почетоков од сезонава е страшен, досега е све бољи, само се надевам дека ќе го држат (и ќе се држи) под контрола и вака ќе продолжи. Линијата од топ играч до усран слепец кај него е ултра тенка.
Салемакерс - Бате ти мене ме купи и ако сакаш греши по сто пати, ама пред Саличе мораш да играш па што сака нека биде. Саличе нема истрчано цела сезона во Милан, ни придонесено колку што овој има за една утакмица. Саличе на пример, као десно крило, никад у животу немаше да се најде таму на лева страна, на отворен пас за вториот гол на Милан. Никад нема ни истрчано такво нешто.

Бенасер треба да одмори, коњот Кеси нема потреба. Во четврток очекувам појше измени против Спарта Прага и да се тргне силно против Удинезе. После една ваква безвезна утакмица, многу е важно да се одговори силно и да се покаже карактер на следната во Серие А.

Добро е, не паничиме, ама и да не летаме многу. Идемо даље.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Glupi golovi primivme a 3 pati povedovme..prvata ajde mesecarov ja zaeba ali i Romagnoli mozese da isfrli ako bese taka..Begovic trebase da go zadrzat za ovoj e izmislen.

Ne moze sekoja da se tepa iskreno i ocekuvav kiks, Cetvrtok najavi Pioli deka ke ima rotacii mora da gi odmori Ibra i ateo sigurno..sredina eden sigurno a verovatno Keseto ke odmara.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Навистина звучи како онаа излитена фраза дека наредниот меч е секогаш најважен, но за мене навистина овој натпревар против Удинезе (патем, лош термин 12:30ч,), па и оној потоа против Верона се страшно битни.

Ако и тука покажат зрелост и освојат 3 т.е. 6 бода, само небо е граница (уште една фраза :)). :D
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Јас мислев Лига Европа барем групна фаза ќе му биде за одржување во форма на играчите кој се на клупа. А неќна со Селтик скоро истиот состав.. Незнам ајде не е пораз ама очекувам пад на формата после оваа утакмица..Дај боже да ги добијат и двете и те како е битно за одржување на формата. Иначе најискрено повеќе ме плашат овакви утакмици него ли со Наполи шо следи :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.997
Навистина звучи како онаа излитена фраза дека наредниот меч е секогаш најважен, но за мене навистина овој натпревар против Удинезе (патем, лош термин 12:30ч,), па и оној потоа против Верона се страшно битни.

Ако и тука покажат зрелост и освојат 3 т.е. 6 бода, само небо е граница (уште една фраза :)). :D
Удинезе колективно се бајаги лош тим, се надевам дека ќе нема да не совлада умор до недела. Повеќе се плашам од Верона, не се лоши, знаат да загризат. Во ЛЕ очекувам Пиоли да излезе со најкомбиниран состав што може, реално нема никаква потреба за бркање рекорди.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Незнам зошто Пиоли не го играше Леао место Ибра.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.655
Поени од реакции
13.156
Тонали изигра убаво полувреме. Се гледа колку е битно да се навикне на нова средина, плус да добие самодоверба и храброст. И сега на неколку пати се мислеше дали да одигра некој безвезен пас со дефанзивец или да проба нешто похрабро и добро е што повеќе пати се одлучи за втората опција и имаше убави решенија.

Добро, ова не е ни некој противник, но и претходно играше против слаби противници, а за разлика од сега не покажа нешто.


А тројката позади Ибра, не ми се допаѓа како изигра, реално требаше ова да биде +3 и да се заврши, не сега трчање уште едно полувреме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Далот и Диаз почнаа да се вклопуваат во тимот, ама тешко ми изгледа дека ќе ги имаме следна сезона.

Асистенцијата на Бенасер :drk:

 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.571
Топка од Бенасер машала. Далот и голче даде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom