Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
too good to be true mi e nekako so kieza, bi sakal maldini da moze da dogovori takov transfer poso posle mnogu dolgo vreme ke imame napad koj e opasen od sekade, levo, desno, centralno, ke zhnijat bukvalno, kieza e bashka hard working od toa so go iam zaprimeteno shto e dosta bitno za napagjackata formacija vo koja bi igral ama da ne se filmam pred vreme.

Centralen defanzivec e must buy spored mene isto taka, Musakio i Duarte ne se igraci za naredna sezona, pola igrac ne moes da sostavis od niv.
ES7ESEPWoAA8IbZ.jpg
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Овој Флорентино нешто бил во конфликт со клубот и има изиграно многу малку за Бенфика во последниве две сезони.Млад е и талентиран но имаме многу такви во ростерот.Бенасер и Кесие имаа 22 и 23 години,Тонали ако дојде има 20,Флорентино има 21.
А еден од главните аргументи на Малдини против Рагник му беше дека со млади фудбалери не се освојуваат трофеи.
Како и да е мислам дека Бакајоко веќе има повеќе сезони искуство во нозете и веќе има играно во Италија и треба да најдат решение да го донесат него а не Флорентино.
Но тоа е мое мислење.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Овој Флорентино нешто бил во конфликт со клубот и има изиграно многу малку за Бенфика во последниве две сезони.Млад е и талентиран но имаме многу такви во ростерот.Бенасер и Кесие имаа 22 и 23 години,Тонали ако дојде има 20,Флорентино има 21.
А еден од главните аргументи на Малдини против Рагник му беше дека со млади фудбалери не се освојуваат трофеи.
Како и да е мислам дека Бакајоко веќе има повеќе сезони искуство во нозете и веќе има играно во Италија и треба да најдат решение да го донесат него а не Флорентино.
Но тоа е мое мислење.
Се согласуваш со аргументите на Малдини?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Изгледа Побега ги импресионирал на тренинзите.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307


Ете :D
Ама уште од сега знам што ќе се случи. Нема да ја искористат опцијата и после ќе пробуваат да го земат за 20 место 30 :mad:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Џабе без Here we go

Имаат договор за плата само за првата година додека е на позајмица, а не и за останатите години ако го откупат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.361
Цела сапуница за фудбалер што не е ни на клупа во клубот во кој е под договор и нема пипнато топка од февруари.
Нека им го остават на Челзи, на крај краева, фудбалер со цена 30 милиони не може да не им се најде корисен. .

Ќе се најде и друг таков стап ако се побара поубаво, не го измисли фудбалот Бакајоко сигурно
 
Член од
19 март 2014
Мислења
570
Поени од реакции
862
Цела сапуница за фудбалер што не е ни на клупа во клубот во кој е под договор и нема пипнато топка од февруари.
Нека им го остават на Челзи, на крај краева, фудбалер со цена 30 милиони не може да не им се најде корисен. .

Ќе се најде и друг таков стап ако се побара поубаво, не го измисли фудбалот Бакајоко сигурно
Прав си тотално а воедно може и да не биде циган глуп што ќе дига џева
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Еден куп имаше како Побега па сеа ни од дома не ги знаат каде играат.
Песина е друго, веќе колку толку искусен во Серија А.

Затоа и бараат алтернатива на Бакајоко во случај Челзи да не попушти и ако не успеат да договорат плата и за после позајмицата
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Песина е повеќе АМ одколку DM,во секој случај валда управата знае што прави само да не заборават да ја засилат и одбраната.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Ако е договорен Тонели (?) иако и вчера Малдини ни не го спомна , дали навистина е потребен и Бакајоко , го имаме Крунич и Побега , иако знам дека ни едниот нема квалитет , но ние играме со 2 средина , Тонели? Бенасер Кесие е доволно можеби
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Треба поширока клупа, проблем од претходните сезони.
Ако Кесие изигра добро после рестарт на сезоната не значи дека така ќе игра цела сезона.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Ако е договорен Тонели (?) иако и вчера Малдини ни не го спомна , дали навистина е потребен и Бакајоко , го имаме Крунич и Побега , иако знам дека ни едниот нема квалитет , но ние играме со 2 средина , Тонели? Бенасер Кесие е доволно можеби
И што праиме во случај еден од нив тројца се повреди? Крунич е неупотреблив, Побега може ќе го биде може не. Ако сакаме успех ни треба широка клупа.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
И што праиме во случај еден од нив тројца се повреди? Крунич е неупотреблив, Побега може ќе го биде може не. Ако сакаме успех ни треба широка клупа.
Да бидеме реални немаме капацитет па да имаме 20 добри играчи , 15 ако крпиме добро би бил , гледаш дека ни еден денар до сега немат потрошено , парите на Сусо и на Пјонтек , платитет не Биглиа , Бонавентура , Реина треба да се инвестират , за Бакајоко имаме работа со Челзи , што моментално можеби имат најдобар менаџмент за транфери и на нив им е битен да извадат добра пара од своите играчи , и тој од Лил или тој другиот од Бенфика сигурно коштат над 30/40 мил , а кај е одбраната , десен и централен бек , многу работа има Малдини пред себе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom