Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Thiago Silva wants Barcelona move

Paris Saint-Germain defender Thiago Silva wants to join Barcelona this summer, according to Mundo Deportivo.
The Brazil international is out of contract at Parc des Princes at the end of the season and is unlikely to be offered a new deal.
As such he is hopeful that he will be able to convince Barca to sign him so he can fulfill his dream of playing alongside Lionel Messi


:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Подобро да ја одложеа.

Лесен гол за Џенова, Тео можеше и подобро.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.415
Се очекуеше нешто вакво после хаосот

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако мислиш на хаосот во управа на никој не му е важно и онака да останеа двајцата пола играчи ќе беа продадени. Сеедно им е на играчите, бизнис е фудбалот.

После секоја пауза имаат ваква игра и не е прв пат. Од вторник може и ќе ја прекинат лигата.

Добри одбрани на Перин, може и тоа ќе се најдобрите шанси на натпреварот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Одкако го продадоа Родригез, Тео игра криминално
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.415
Серко Пиоли, нема муда да го извади Кеси или некој бек го ваѓа Ребич... да ти ебем тренерот, два разлика дома губи... Гатузо барем ваѓаше бек ставаше напад.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Debakl tezok, Leao vleze se seta i nekoj ciganski finti prodava odi i kako posran da e..nesposobnici
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Газидис треба сите да ги избрка, нема вака поента да се доигрува сезоната, нема зошто да се плаши од потрес во тимот, кога секако сезонава е завршена.

Измената на Пиоли во 90та минута, кога го менува Конти за Калабрија при резултат 1-2 за Џеноа на Сан Сиро треба да влезе во аналите на фудбалската тактика и теорија. Ова све е полудено во Милан. Ебате дегените ебате.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
3 nedeli nemaa igrano fudbal za da izlezat vaka bezdushno da se brukaat?

Me boli kur dali e Boban izbrkan, ne igraat za Boban ligushite nego za klubot.

Zz moze da im se desi na site, nosi go shavabata da go smeni mentalitetot hehehehe.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.415
La Repubblica | Ibrahimovic, Rebic, Theo Hernandez, Kjaer and Donnarumma could leave Milan at the end of the season.


Тео бе, зошто Тео? Тамн најдоа саглам бек и место да се трудат да го задржат тие едвај чекаат понуда да го продадат... За другиве горе доле јасно е.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не се знае кој ќе биде тренер и каква ќе биде ситуацијата во Италија до летото и како ќе влијае на трансферите, а овие уште сега знаат кои играчи ќе си идат. Сигурно.

Тео има 5 годишен договор, а Ребич има уште една година.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
La Gazzetta dello Sport writes that CEO Ivan Gazidis has a good relationship with Pioli and admires the current tactician but reveals that there is a "gentleman’s agreement between the club and the coach" allowing to free them from or review the former Fiorentina coach’s current contract expiring in 2021
 

Kajgana Shop

На врв Bottom