Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Петагна,Кристанте,Локатели па и Дармиан не се развија во супер звезди но испаднаа сосема добри фудбалери.Од нив ќаривме незначајни по милион од Петагна и Дармиан,од Кристанте 5 милиони а од Локатели 10.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.406
Ниеден од тие што дадовмо не успеал, по тоа ќе видиш колку надеж има у младинците наши... ИЧ криво да не ти е!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Првиот може ќе испадне добар и ќе го видиме во Наполи, а останатите просек.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
377
Поени од реакции
168
Го заборавивте Родни Страсер :) ,
A jaс лично доста надежи полагав во Доминик Адијах (златна топка 2009 У-20 со Гана)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кристанте ке испадна добар играч сезонава имаше незгодна повреда и паузираше два/три месеци.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Го заборавивте Родни Страсер :) ,
A jaс лично доста надежи полагав во Доминик Адијах (златна топка 2009 У-20 со Гана)
Доминик Адијах - ликот што го здробосаа од тепање навивачите на Партизан во еден кафич во Белград. Се сеќавам имаше слики, видеа тогаш во Белград, седел сам на шанк во еден кафич и некое виски пиел, замарал некои девојки околу. Се собрале 4-5 души гробари пијани и накурчени дека копилево освен тоа имаше и катастрофа пристап коа ќе влезеше во игра за Партизан, се влечеше, пцуеше, играше курот, го подбрале го убиле господ во него, крвнички го здробосале, со сила му истурале алкохол во уста, му уринишеле, хаос.:pos:Кенкаше после тоа дека го тепале демек на расна основа, што не беше реална причина во прв план уствари. Наравно после тоа не заигра више за Партизан, се собра и замина во Турска во дувлото на такви неталентирани чамуги.

Пак ќе речам, во какви све кловнови и слепци сме полагале надеж ние навивачите на овој напатен клуб ми иде да се исшамарам самиот себе. Кретени.

Коа ќе ми текне на вакви кловнови чак ми е и криво што сум го хејтал Кевин Констант кој за ваквите беше боготац.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Све све , ама мене Гуркуф како ми еба матер никој, колку надеж имав у тоа дете бем ти слепецот.

Хрк пу
Колега мој има играно против него на утакмица Македонија - Франција младинци. Вика страшен играч и потенцијал ама се закочи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
Гуркуф беше од едно време кога во Милан не се толерираше секаков однос. Фино лепо Малдини притисна да биде испратен од Милан ради незалагање и ни трага ни глас од дечкото.
Денес може слободно после порази да идат во диско и да се сликаат за инстаграм и никој ништо не им може.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Ко што ве читам одма ми текна на Лукас Пакета дека ќе стои за брзо време овде, играчи во бантер ерава.

Од овие другиве што се покажаа малце, Гансо ќе го издвојам, каква играчина човече, ова од прајм Галијани ерата.


И сеа ќе ни дојде Стекот и ќе ни каже види ги овие од фан клуб Милахахан колку се утепани, зборат за пропаднати играчи од некое време, као овие инвалидите сеа што им играат малце да им се. хехе
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
И сеа ќе ни дојде Стекот и ќе ни каже види ги овие од фан клуб Милахахан колку се утепани, зборат за пропаднати играчи од некое време, као овие инвалидите сеа што им играат малце да им се. хехе
И реално, во право ќе биде скроз.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ке ги демантира сите лоши зборови на форумов кажани за младинците на Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom