Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Реал ако има уште некој отпадок нека ни прати.
Модрич, Родригез...

Него и Конти задниве утакмици фати да игра, дај нека влезе у форма барем одбранава малу да личи...



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Ваков таков Кессие се врати како незаменлив стартер.
Со трампата на Андре Силва не добивме апсолутно ништо.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Абе Калдара што стори.. никако да го прочитам у состав веќе година ипол е кај вас ебаго... мака ми беше за дечкото...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Абе Калдара што стори.. никако да го прочитам у состав веќе година ипол е кај вас ебаго... мака ми беше за дечкото...
Скина ахилова тетива па откако се рехабилитираше на тренинг одма скина лигамент на лево колено.Пред месец дена почна да игра во Примавера но му се појавувал оток на коленото.Уште не знаат кога ке биде фит.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Два пати по ред долга пауза и скоро се врати, ама не се избрзуваат да го фрлат во тим, игра во примавера.

Давајте го Демирал во јануари, греота е да седи на клупа. :Д

Конечно некој да начека одбиена топка. (y)


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ризикуваат да изгубат предност со ваква игра во второ, не можат топка да задржат.
Глуп пенал.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Theo kolku sto e dobar vo napad tolku e los vo odbrana... Mussachio kakvi izleti ima mamma mia,kriminalen. Isto i kapitencevo ne e toa od lani.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
So vakov baven Pjontek ne terame nikade.Prvo mora nov spic pa tek nesto drugo.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ромањоли со Бонучи беа најдобар пар во одбрана, доста напредна покрај него таа сезона, а сега со Мусачио кој е нестабилен е голем чекор назад. Мора нов играч во јануари со повредата на Дуарте.

На крај доста шанси не искористија и никако да научат дека треба да ја подадат до оној играч кој е слободен.

Ризично беше вадењето на Бенасер и некорисни беа двете измени.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
Релативно солиден меч изиграа.. Бенасер моментално најдобар во средината, Бонавентура одличен гол.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.231
Поени од реакции
45.362
Релативно солиден меч изиграа.. Бенасер моментално најдобар во средината, Бонавентура одличен гол.
Бенасер прави многу картони и многу трапави фаули. Општо дуел-играта не му е добра карактеристика. Треба да се примени моделот на Пирло-Гатузо , кога Гатузо трчаше како бизон пред Пирло да му ги растерува и фаулира тие што го напаѓаат , пошто вака малиов ќе игра само преку едно коло од суспензии
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Бенасер прави многу картони и многу трапави фаули. Општо дуел-играта не му е добра карактеристика. Треба да се примени моделот на Пирло-Гатузо , кога Гатузо трчаше како бизон пред Пирло да му ги растерува и фаулира тие што го напаѓаат , пошто вака малиов ќе игра само преку едно коло од суспензии
Никогаш Гатузо не трчал пред Пирло да ги растерува и фаулира тие што го напаѓале Пирло,па не играле тие рагби.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom