Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
само 5-6 играчи, другото чистка раздавај по сиротиње не се овие играчи за име ка Милан, доста е више маме му ебаа на тимов од гомнава ако не се излезе влагамо у ранг на Сасуло и Торино а после некоа година може и на Лече и Бреша да заличимо натаму иде работава...
И Клоп и Гвардиола неможат од Калабрија и Конти напраат Кафу па и двајцата заедно да играле, пак би се сопнале еден од друг.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
So kinezite Mirallebi i Fasone donesoa 10 igraci potrosija 220 milioni. Site totalen Flop : Kalinic free agent,Biglia free agent,za Hakan Galata nudese 6 milioni,Conti,Rodrigez,Kessi,Mussacio,Borini dali ke moze upola da im se izvadi od cenata,Bonuci 42 mil.prica sama za sebe,Andre Silva 38 mil.
Slednata godina (minuta pred da bidat sutnati) gi nosat Reina (3 mil plata za vtor golman), Strinic (2.5 mil plata),Alen Halilovic (2.5 mil plata) kako free agenti.

Dojde Leonardo: Legendarna trampa Bonuci za Caldara koj 2 godini nema nastap. Prasanje e dali momentalno vredi upola od tie 42 milioni.
Legendarna 4 mesecna Pozajmica na Higuain koja go kostase klubot minimum 12 milioni.
Zimata gi donese Piatek i Paqueta okej ajde da receme seuste ja drzat cenata za koja se kupeni ama ni cent zgora.

Prezema duoto Boban-Maldini.Najprvo ne e otkupen Bakajoko za 30 mil. a se trosat istite pari za anonimno crnce od francuska liga so nikakva statistika. Ne mu se prodolzuva dogovorot na Zapata,se nosi isto nekoj anonimec od Brazil. Trampata Rebic-Andre Silva zasega se pokazuva kako flop (Silva ima 4 gola od 6 utakmici za Frankfurt).
Se izgubija dogovori so Adidas,so Diesel.

Ednostavno poslednive nekolku godini se raboti amaterski so klubot. Ako treba da se bara vina treba da se bara hierarhiski odozgora pa nadolu.
Автоматски споено мислење:

Ednostavno Lacio i Atalanta treba da im primer deka so pametno rabotenje moze da se drzi cekor. Ajde ne vikam za scudetto,ali barem da se ima nekoj blesok povremeno. Ova sto ostana od Milan e dno dna,go cekam Scaroni so izjavata deka Milan nemal prihodi kako Real,Barsa,Juve pa zatoa.. dobro be,ocekuvash nekoj da ti kupi dres ili da ti se pretplati za cela sezona posle vakvi rezultati?Zalno so takva armija na navivaci. A ne treba mnogu za pak da se krenat. Lani so Shkendija imavme 60 000 na San Siro.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Katastrofa reakcii vo odbranava mrtva..Duarte dvata gola bese izguben.

Igrava ne bese losa ali vo sredina padnaa i ne ubija na kontri Korea i Alberto..

Rebic katastrofa neznam zosto voopsto go zimaa..Leao isto izguben totalno kako i Piatek cela utakmica nemase topka za nego. Benacer edino izigra dobro pa i Hakan ne bese tolku los vcera..Castilejo najdobar dodeka ne se povredi epten zagrean bese.
Sea i Juve ke ne udri taka da ke ima bprba za opstanok
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Следното лето ќе значи чао на Ромањоли или Донарума и Сусо. А може и сите тројца.
Нема шанси на друг начин да го покријат минусов сезонава.
90% следната сезона тренер ќе биде Шевченко.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сусо уште оваа зима можат да го продадат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Ќе се засилувале зимава... со еден од Ругани и Демирал .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Демирал, оној другиот никако, ама осеќам ќе го соберат оној никаквиот. Демерил заслужува поголема минутажа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Нека гледаат првин да се исчистат од непотребното за на лето да не им дојде многу...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Проблемот е што моментално Милан е послаб од Лече :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Шева успешно ги води Украина,Пипо со Беневенто е прв во Серија Б,Оддо е втор со Перуџа во Серија Б,Броки со Монца е прв во Серија Ц е Неста се мачи со Фросиноне дванаесети се во Серија Б.Моабетот ми е дека сме непресушен извор за тренерски таленти.:pos:
Малдини и Бобан нека му се јават на Руи Коста и нека го договорат Рубен Диаз пред да го земе некој друг,нема потреба да ги молат Јуве за тие двајцата сомнителни штопери.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
570
Поени од реакции
862
Шева успешно ги води Украина,Пипо со Беневенто е прв во Серија Б,Оддо е втор со Перуџа во Серија Б,Броки со Монца е прв во Серија Ц е Неста се мачи со Фросиноне дванаесети се во Серија Б.Моабетот ми е дека сме непресушен извор за тренерски таленти.:pos:
Малдини и Бобан нека му се јават на Руи Коста и нека го договорат Рубен Диаз пред да го земе некој друг,нема потреба да ги молат Јуве за тие двајцата сомнителни штопери.
Генерацијата од пред 10-15 години и не е некое големо чудо што се тренери. Фудбалот го имаа во малиот прст.
Еве и сега Кеси коа ќе заврши кариера сигурно ќе биде копач на камења
 

Kajgana Shop

На врв Bottom