Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Abe kopuci kaj vidovte deka cuva rezultatot,trenerot e kriv sto Pjontek golot nemoze da go pogodi
Не бе супер си е тренерот. 1 гол од игра во 5 кола е супер. Не е ич тренерот крив. Нека почека уште малце за замени да направи.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Milion polusansi
Не бе супер си е тренерот. 1 гол од игра во 5 кола е супер. Не е ич тренерот крив. Нека почека уште малце за замени да направи.
Trenerot e nula ne deka go branam ama treba da se bide realen milion polusansi i kontri promasija na 0-1 za da ja zatvorat utakmicata vinata treba da se bara kaj pjontek najmnogu...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Milion polusansi

Trenerot e nula ne deka go branam ama treba da se bide realen milion polusansi i kontri promasija na 0-1 za da ja zatvorat utakmicata vinata treba da se bara kaj pjontek najmnogu...
Не можеш да ја бараш кај Пјонтек. Се е тренерот тука. Леао беше меѓу подобрите он го вади од игра а ги остава Сусо, Хакан И Пиатек. A и да има 3 измени овој си чува една за сеа во 95 да смени да брани резултат. Добро е само 1 разлика ќе изгуби.
Автоматски споено мислење:

Мацари еј, Мацари.

Против Мацари чува резултат, хрк пу!!
Чекај чекај. Ко ќе биде издомиран од тренериштето Монтела наредно коло ќе се чудиме.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Гатузо барем имаше муда, увек ваѓаше одбрана у вакви моменти и ќе опнеше напаѓач, ова курлево не му текнуе дека губи и дека може да напрае трета измена и дека место пиунчено Калабрија може да го стае Борини Кастилехо или куров

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
ако не го отпуштат сега нека се гонат у курац искрено.
катастрофа невидена.

ако остане тренер нема шанси да видиме топ 4.
Сега е моментот кога нов тренер со нова свежа енергија и концепција може да направи промена и да ја извади сезонава.
Ако чекаат за викенд и евентуално издвоиме бледа победа против виола, тогаш ќе остане тренер и веќе ќе биде касно да се смени било што и ќе мора со него да истераме.

немам коментар за денес.
Го сакам клубов и се тоа, али веќе е луксуз и губење време да се гледа милан секое коло.
Боље ќе глеам карабао куп него ли ова бе.
катастрофа.

Се додека Марко Џампаоло е тренер на вукојебинава од клуб, не ги гледам. нема сврха едноставно и милан стана бесцелно губење време.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Обично мразам да се мешам у туѓи манџи ама очигледно е дека не е само проблемот у тренерот кај вас.
2ца класа играчи имате само,другото е просек и испод просек,и тоа зборам за првотимци.

Гаргамелов на клупа дека е ајван,и тоа стои,нема збор.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ku*ov moj e do treneror. So ovie igraci nikogas i nikade nema da zemes top 4!!! Dno od fudbaleri haos.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Обично мразам да се мешам у туѓи манџи ама очигледно е дека не е само проблемот у тренерот кај вас.
2ца класа играчи имате само,другото е просек и испод просек,и тоа зборам за првотимци.

Гаргамелов на клупа дека е ајван,и тоа стои,нема збор.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Колку класа играчи има Интер? :)


Уште кога го ангажираа Џампаоло се знаеше дека ќе им се врати на глава.. Не дека ''конкуренцијата" беше нешто wow, али на здрав мозок пред Инзаги и Де Зерби го одбраа овој.

Трансферите и не им се толку лоши. Сите играчи што ги донесоа, имаат доста добар потенцијал, кој за жал овој тренер никогаш нема да го извлече од нив.

Милан моментално игра некоја фиктивна 4-3-1-2 каде што оној очајот од фудбалер пак си оди на крило, а Леао/ или било кој и да игра, скроз лево на аут линија.. на 5 утакмици имаат постигнато 3 гола, од кои 2 од пенал што само по себе си е приказ какви живци треба да имаш за да го гледаш моменталниов Милан.
Се надевам дека "легендиве" имаат малце муда и да направат нешто правовремено да не отиде и сезонава во и пм.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Обично мразам да се мешам у туѓи манџи ама очигледно е дека не е само проблемот у тренерот кај вас.
2ца класа играчи имате само,другото е просек и испод просек,и тоа зборам за првотимци.

Гаргамелов на клупа дека е ајван,и тоа стои,нема збор.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Кои се тие двајца :coffee:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.461
Кои се тие двајца :coffee:
Донарума и Ромањоли.
@Инзаги Ханда,Шкрињар,Годин,Де Вриј,Лукаку,Санчез + многу надежни Барела и Сенси.
Нема споредба...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Дава изјава како тоа му се допаѓало Сусо како изиграл вечерва. И па утре кажете не е до тренерот. Тренер после ваков ужасен натпревар кажува дека добро играл еден од најочајните играчи на терен не може да не е проблемот.


А директорчињава Малдини И Бобан со години даваа критики како Милан лошо работи сега си
ќутат ко пичиња. Па уште Малдини дава изјава го потсеќало на стартот на Саки. И тој така лошо играл ама после неколку месеци дошле победите. Истото ќе било и со Џампаоло. Бог знае на што дроги е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Se e toa dio procesa batinja, ke si dojdat rezultatite.

Neame nie igraci za golemi raboti, ovaa ide na dusha na tie 14 so bea na teren, million polusansi i 3-4 ziceri utnavme.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Реално најдобар натпревар од почеток на сезоната и незаслужен пораз, Сиригу спаси два чисти гола и најмалку треба да се обвинува тренерот затоа што некои идиоти промашија чисти шанси и уништија неколку напади.

Вината оди кај Пијатек, тоа не смееше да го промаши, а после тоа Торино сменија 4-4-2, а со тоа и натпреварот.








Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Добро, на што дроги сте со муабетот дека е до играчите резултатов денеска? сериозно, дајте и на мене следен пат да стонирам ко човек. :D

Демек Торино немаше шанса да шибне гол на крај од двете полувремиња?

Не ме заебавајте, и на овој натпревар евидентен беше очоболот од игра што го имавме. безидејност, спора игра, предвидливост.
Нерешено беше реален резултат, што во никој случај не е за оправдување. после таков срамен пораз од Интер мораа да излезат и да гризат на терен, а не да се влечат ко пичкетини.
Катастрофа еј, 13то место сме.

нека го шитнат додека може да се извади сезонава. аматериште невидено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom