Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Двата проекти изгледаат ептен профи, мега голема инвестиција која ќе значи дека клубовите ќе имаат многу големи приходи во иднина и ќе бидат рамо до рамо со топ клубовите со кои изгубивме чекор у последно време.

Мене поеќе око ми фаќа вторава опција на Маника, не знам сеа како ќе оди изборот ама на странава погоре наскоро ќе отворат и анкета за да го видат мислењето на фановите.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Мене тој на Маника ми е као стадион кој може да се најде секаде, да се изгради секаде, као веч виџена работа, оној на Популус што го викаат 'Катедралата' ми е ептен оригинален некако, со многу мотиви и традиција на Милано во него и затоа за нијанса појше ми се свиѓа. Сеа јес да ние не сме од Милано и не треба многу да ни е гајле за тоа традиција мадиција, ама оригиналноста ми превагнува некако.

Очигледно е многу сериозна намерата на двата клуба да се гура напред целава работа и мислам дека на крај локалната власт ќе дозволи и ова ќе се реализира. Да не биде као SТADIO SI!!! кампањата на маркентишката божица Барба Ра која во предвечерието на продажбата на клубот покушаваше да дигне цена со такви пали вали финти. Ние тука дркавме, нов стадион, имаме дозвола бла бла, ни проект виден ни ништо и после као ништо да не се десило, све пропадна во вода.

Кој и проект да биде избран, крајно факинг време е и за Милан и за Интер и за Милано да имаат ваков нов ултра модерен стадион, во сопственост на самите клубови, зашто прво и основно срамота е. Целокупната инвестиција најавија дека ќе била 1,2 милијарди евра.

Плус, Елиот си ја гура оваа работа затоа што со свој стадион, Милан ќе вреди појше, а тие секако ќе продаваат кога тогаш.

И ај у курац нека ме повлечат таму да работам некој градинар по тоа парковите низ цел комплекс кој ќе изникне, или во кујна во некој ресторан, боље отколку оттука да се нервираме. Бар таму ќе им праам диверзии, ќе ги повредувам кретениве намерно некако, ќе ги трујам или нешто, оттука се осеќам немоќно да им се осветам за сите нервози доживеани.

И најјако на презентацијата денеска ми беше што као еден од бившите играчи на Милан, претставник таму, освен овие во управа што ни се, беше и Кристијан Закардо! Да му ебам преварантот којзнае како се пикнал на ивентот, па чак и се сликаше на вкупната слика на крај еј ахахахахах КРИСТИЈАН ЗАКАРДО! Као Реми Гаљард коа се пикаше по ивенти и им се убацуваше по сликања, така и овој да му ебам падобранецот да му ебам. Па изјави, па мислење кажуваше, па све еј :pos:

Него заеби стадион нов. Најјако е што вечерва во судирот на титаните, тактичките зен мастери Мистер Бин и Валтер Мацари, нашиов им спрема изненаџење тактичко. А тоа еее тадааааааааммм: ДАВИДЕ КАЛАБРИЈА! И исиот састав што против Интер не сврзе пас. Истата средина, све исто! Тоа е таа тактика: збунити непријатеља. Тој очекува различен состав на Милан, ти му закачуваш ист и го буниш. Тој спремил тактика за да го допре живиот Бенасер, ти го лупаш мртвиот Биља и чао. Или Мацари спремил тактика да ги запре центаршутите на Конти, ти ставаш мртов лик што нема центаршут и готово. Што не е јасно не знам.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
570
Поени од реакции
862
Мене тој на Маника ми е као стадион кој може да се најде секаде, да се изгради секаде, као веч виџена работа, оној на Популус што го викаат 'Катедралата' ми е ептен оригинален некако, со многу мотиви и традиција на Милано во него и затоа за нијанса појше ми се свиѓа. Сеа јес да ние не сме од Милано и не треба многу да ни е гајле за тоа традиција мадиција, ама оригиналноста ми превагнува некако.

Очигледно е многу сериозна намерата на двата клуба да се гура напред целава работа и мислам дека на крај локалната власт ќе дозволи и ова ќе се реализира. Да не биде као SТADIO SI!!! кампањата на маркентишката божица Барба Ра која во предвечерието на продажбата на клубот покушаваше да дигне цена со такви пали вали финти. Ние тука дркавме, нов стадион, имаме дозвола бла бла, ни проект виден ни ништо и после као ништо да не се десило, све пропадна во вода.

Кој и проект да биде избран, крајно факинг време е и за Милан и за Интер и за Милано да имаат ваков нов ултра модерен стадион, во сопственост на самите клубови, зашто прво и основно срамота е. Целокупната инвестиција најавија дека ќе била 1,2 милијарди евра.

Плус, Елиот си ја гура оваа работа затоа што со свој стадион, Милан ќе вреди појше, а тие секако ќе продаваат кога тогаш.

И ај у курац нека ме повлечат таму да работам некој градинар по тоа парковите низ цел комплекс кој ќе изникне, или во кујна во некој ресторан, боље отколку оттука да се нервираме. Бар таму ќе им праам диверзии, ќе ги повредувам кретениве намерно некако, ќе ги трујам или нешто, оттука се осеќам немоќно да им се осветам за сите нервози доживеани.

И најјако на презентацијата денеска ми беше што као еден од бившите играчи на Милан, претставник таму, освен овие во управа што ни се, беше и Кристијан Закардо! Да му ебам преварантот којзнае како се пикнал на ивентот, па чак и се сликаше на вкупната слика на крај еј ахахахахах КРИСТИЈАН ЗАКАРДО! Као Реми Гаљард коа се пикаше по ивенти и им се убацуваше по сликања, така и овој да му ебам падобранецот да му ебам. Па изјави, па мислење кажуваше, па све еј :pos:

Него заеби стадион нов. Најјако е што вечерва во судирот на титаните, тактичките зен мастери Мистер Бин и Валтер Мацари, нашиов им спрема изненаџење тактичко. А тоа еее тадааааааааммм: ДАВИДЕ КАЛАБРИЈА! И исиот састав што против Интер не сврзе пас. Истата средина, све исто! Тоа е таа тактика: збунити непријатеља. Тој очекува различен состав на Милан, ти му закачуваш ист и го буниш. Тој спремил тактика за да го допре живиот Бенасер, ти го лупаш мртвиот Биља и чао. Или Мацари спремил тактика да ги запре центаршутите на Конти, ти ставаш мртов лик што нема центаршут и готово. Што не е јасно не знам.
Ди Марзио кажа дека ќе игра Бенасер место Биља и Хернандез место грбавиот. Уште Сусо да излезе од игра и да игра Џек и ќе биде одлично.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Вечер aкo не рaспукaaт сo игрa и резултaтски све ке им ебaм.
Пoсле четири кoлa имaме дaденo двa гoлa a применo три,нaјмaлку пoстигнaти гoлa вo лигaтa сo Удинезе,фaкинг Сaсуoлo дo сегa 10 гoлa дaдoa.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Вечер aкo не рaспукaaт сo игрa и резултaтски све ке им ебaм.
Пoсле четири кoлa имaме дaденo двa гoлa a применo три,нaјмaлку пoстигнaти гoлa вo лигaтa сo Удинезе,фaкинг Сaсуoлo дo сегa 10 гoлa дaдoa.
A trenerov bese donesen za ofanzivna igra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Овој од manica на прстените шо има ликови на клубски легенди или кој и да се ми е ептен јако
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Уште Чалканоглу или Сусо да останеше на клупа ќе беше поубоо... Ваљда ќе фатат више да играат нешто, све утакмицеве до сеа никаква игра.


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Колку што имаме шута овие 20 минути немаме во првите 4 кола заедно. Леао ако продолжи вака страшен играч ќе е . Само да не го фати она црнечкото па да стане без памет.

Иначе Калабрија колку е глуп тоа е страшно.
Автоматски споено мислење:

И повторно си се вратија на очајот. Топ.
Автоматски споено мислење:

Малце му е на копилето на клупа. Чува 1-0 резултат. Нека даде изјава како после е супер и видел позитивни работи. И па нека не користи измени. И нека се ебат во гз и Малдини и Бобан. Одличен избор за тренер.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мацари го има Белоти, а Пиатек нека промашува. Ја имаше шансата на натпреварот од каде Торино тешко дека ќе се вратеше, вака играње на 1:0 со Сусо и Хакан се знае. Топка не можат да задржат.
Леао не требаше да го извади, ама ете мора да игра Сусо.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Abe kopuci kaj vidovte deka cuva rezultatot,trenerot e kriv sto Pjontek golot nemoze da go pogodi
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Неможе од пенали само да се тепа, гол незнаат да дадат од игра, и она телено од клупа го ваѓа Леао место Сусо или Чалканоглу...
А и првиот гол, Мусачо од центар се враќа назад го чека Белоти и го дочека...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom