Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
According to il Corriere dello Sera – as cited by MilanNews – Maldini and Boban were left disappointed by Giampaolo’s decision not to start any of the new summer signings.

Oсеќaм ке гo летaaт мнoгу брзo.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
Со самата изјава дека Хакан знаел да дрибла и имал добар шут доволно кажува колку појма си нема од животот. На Хакан лани му требаа 60 шута за да даде 1 мочан гол ама имал добар шут. Ок. Дај што побрзо нека го шутнат од клупа толку изгубен тренер никад сме немале.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Пaкета се навредил на коментарот на Џaмпаоло дека треба да намали со бразлилштините и просеравал нешто на инстаграм, па сабајле место да тренираат и да бараат чаре за ужасот што го играат- а чиј голем дел е Пакета, они губеле време во разговори и беседи за да ја испеглаат ситуацијата.

Ја можам да го разберам тоа глумење примадона кога си бразилец, ете и Нејмар е таков на пример, ама Нејмар е Нејмар, не е Пакета што сака да е Нејмар. Само крстење и празни дриблинзи има покажано откако е дојден, и еве сега и скандали од ништо како жена некоја.
Додавам и Бразилци на црниот список кај што ми седат клиентите на Мендес и Раиола.. и фудбалери од Џенова , ама тие се поодамна.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Знaм декa вooпштo не е убaвo oд мoјa стрaнa нo единствен нaпредoк зa Милaн гледaм сaмo aкo се пoвтедaтa Сусo и Биљa.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Преку оноа со враќање на топката назад до Донарума и никако да се искорени ова, види го бе каква глупост ќе направеше од старт.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Брукиве неможат топката да ја допрат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Брукиве неможат топката да ја допрат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тaквa е тaктичкaтa пoстaвенoст нa Џaмпaoлo дa се пушти прoтивникoт дa игрa и дa се истрoши a нa крaј дa сo брзи и прецизни кoнтрa нaпaди дa се пoнижи и пoбеди лутиoт ривaл.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
Колку бедни играчи и без душа се Хакан и Родригез тоа е страшно. Не дека другиве нешто боље се све се патарушки ама овие двајца се врвот
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Барем за контра напади да ги бива. :LOL:
Сусо и Хакан со овие глупави шутеви. :tapp:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
СЕ ДА ТИ ЕБАМ СЕБИЧНО СУСО доле сам Леал овој Меси ми глуми. Па и хакан после со својот фамозен шут. Дај бе некој нека ги повреди на 2 години да не стапнат на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom