Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Posle takva utakmica vo Udine,denes se ocekuvaat 60 000 na San Siro...Sekoja cest
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
50 000 фанови таман ќе видат дебилот како ќе го игра Борини во средина. Дава изјава како може не го играм Борини кога најмногу се труди на тренинг. Па да му ебам мајката до тоа ниво сме паднати да најголем критериум за да играш за Милан е да се трудиш на тренинг. Нема везе што си со 2 леви ама битно се трудиш. Мислев полошо од Гатузо нема да може ама по се изгледа можело. Дај боже да грешам ама до сега ништо позитивно не видовме.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Леле овој будалиов пак ќе го играл Борини...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
50 000 фанови таман ќе видат дебилот како ќе го игра Борини во средина. Дава изјава како може не го играм Борини кога најмногу се труди на тренинг. Па да му ебам мајката до тоа ниво сме паднати да најголем критериум за да играш за Милан е да се трудиш на тренинг. Нема везе што си со 2 леви ама битно се трудиш. Мислев полошо од Гатузо нема да може ама по се изгледа можело. Дај боже да грешам ама до сега ништо позитивно не видовме.
Па тимот најчесто се бира според тоа како се покажале играчите на тренинг.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ако игра Борини дефинитивно не е за гледање..Гатузо врати се :ROFLMAO:

Куаме и Прает веќе ги сонуваме..:D
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Зaр Крунич и Кессие тoлку се лoши нa тренинзи.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
Па тимот најчесто се бира според тоа како се покажале играчите на тренинг.
Можеш така една утакмица да одбереш. Ама ако изигра катастрофално која е поентата па да го играш истиот играч? Ме заболе мене на тренинг кој како се покажал битно е кога ќе дојде натпреварот тој ден како ќе изигра. Поени се добива за добиен натпревар а не каков тренинг си одржал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Борини го нема у прв тим ама промена у нападот има, ќе стартува Силва место Пјонтек.


Ај да видиме дали ќе ги тепаме Бреша.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.571
и да го нема Калабрија па стартува, Хакан, Сусо и Саму се во прв тим. Па играме 4 3 3 со истиот тим од лани. Едино Бенасер што е промена. За таа формација да се игра со истите играчи воопшто не требаше се брка Гатузо. Знам дека Пакета и Пјонтек беа очајни ама ништо подобри не беа ни овие 3ца погоре. Како успеаа пред нив да стартуваат не знам.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Aij pa Piatek nemoze nesto da pokaze koga e osamen i nemame igra..topka ne mu dadoa..sea manekenov ke go gledame ebati nesposobniot
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Ова со Силва гром од ведро небо.. сигурни мора да даде некој гол утакмицава за да можат да го продадат

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Поради технички причини не е во прв тим.
Сосема различен играч од кога заврши сезоната. На пријателските изгледаше како да не се замара, а со Удинезе мораше да биде посмирен и да прекине со глумење, а на ова негово однесување реагираше и Ромањоли.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Зш бе Пјонтек не игра?? За Силва Андре нема нада изгледа.. имаше прием лош и прв фор даден каде не смееше да греши..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom