Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Не верувајте нешто премногу во цифриве што искачаат. И Леао како демек беше 35 негде на крај да испадне 28 сосе бонуси вкупно. Спортинг мислам дека се свесни дека никој нема 70 да им даде. Енглизите им заврши трансфер периодот па ако сакаат да искешираат на Фернандез немаат нешто премногу опции.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Заврши трансфер периодот во ПЛ, сега може да ја намалат цената. :coffee:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Мене нaјвеќе ме плaши штo нa нaјбитнaтa пoзицијaтa вo тимoт deep lying playmaker ке oстaнеме сo Бенaсер и Биглиa.
Веќе некoлку гoдини немaме течнa и леснa игрa бидејќи немaме креaтивен игрaч нa тaa пoзицијa.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Вердер заинтересирани за Конти. Ако успеат му извадат негде 20 м. топ ќе е. Штета по повредите воопшто не е истиот играч од Аталанта.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Milan look set to resist offers for Suso and Franck Kessie, claim Sky Sport Italia, on the orders of Coach Marco Giampaolo.
According to the latest reports, the Spaniard and Ivory Coast international are now part of Giampaolo’s plans for the season ahead.
They did enough in training and recent friendlies to convince the Coach and club that they should remain.

Кесси ке ора низ теренот и ке ни се најде ама Сусо кој ке му ги гледа маките како се мачи како trequartista.Катастрофална одлука,Џек,Хакан и Пакета подобро ке се снајдат.
Ова значи дека нема да има пари за SS и на таа позиција ке останеме со Леао и Кастилехо.
И повторно ке повторам дека очајно ни треба ебано квалитетен deep lying playmaker.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Не се секирај, Бобан и Малдини ќе смислат нешто
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.444
Поени од реакции
5.406
Бекам и фамилијата низ Фиренца (синојте со дресови од Милан)


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Првиот дрес е секс, ама белиот годинава е гаден за све паре
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Не знам што запнале толку по Кореа. Ко богзнае што играч да е. Гледаш Атлетико глумат лудило бараат 50 милиони па кој ги ебе нека им седи во тим. Има и други играчи сигурно што можат да се побараат. Уште 15тина дена имаат не се баш многу.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.275
Поени од реакции
45.674
Не знам што запнале толку по Кореа. Ко богзнае што играч да е. Гледаш Атлетико глумат лудило бараат 50 милиони па кој ги ебе нека им седи во тим. Има и други играчи сигурно што можат да се побараат. Уште 15тина дена имаат не се баш многу.
Место да идат да се распрашаат за Алексис Санчез и да си добиеме асален фудбалер, испробан во Сериа А со сите квалитети што ги бараат на таа позција. Можда малце зарѓан, ама тоа се пегла лесно со малку мотивација.
E сеа нема 14 годинки како што сака Газидис, ама без искуство на терен ќе видиме до каде ќе се стаса
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Уште да можат да си ја дозволат платата на Санчез.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Место да идат да се распрашаат за Алексис Санчез и да си добиеме асален фудбалер, испробан во Сериа А со сите квалитети што ги бараат на таа позција. Можда малце зарѓан, ама тоа се пегла лесно со малку мотивација.
E сеа нема 14 годинки како што сака Газидис, ама без искуство на терен ќе видиме до каде ќе се стаса
Собери ги платите на цела стартна 11-ка и ништо чудно вкупната сума да е помала или еднаква со платата што ја зема Санчез.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom