Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И што е важно ова на пријателски натпревар во последните 10 минути?

Иначе единствен кој игра со срце и дава максимум. Изненадување на пријателските и ако продолжи вака Џампаоло нема да го седне на клупа, цела сезона десната страна е негова. :icon_lol:

IMG_20190810_231332.jpg
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Не јa гледaв, кoј јa гледaл дa кaже импресии?
Oд тoa штo прoчитaв Џек и Пaкетa биле oдлични a и Леao не бил лoш.
Сo тoa штo Џек игрaл АМ a Пaкетa mezzala.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Не јa гледaв, кoј јa гледaл дa кaже импресии?
Oд тoa штo прoчитaв Џек и Пaкетa биле oдлични a и Леao не бил лoш.
Сo тoa штo Џек игрaл АМ a Пaкетa mezzala.
Да, Џек и Пакета супер изиграа особено Џек, па и Биља не беше лош... а Леао штознам, јак е физички, висок и брз и по малу себичен ми делуеше на моменти ка Балотели

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во прво полувреме изгледаа како тренер да им е Гатузо и во напад со Сусо и Хакан, ама пак одбраната беше подобра, за разлика во второ со Мусачио. Овој е изгубен.
Бонавентура за 10 минути му покажа на Сусо како треба да изгледа на таа позиција. Овој ако остане здрав Сусо ќе седи на клупа и онака немаат многу натпревари.

Пакета ќе игра во LM, а последните 15 минути играше RM.

На нас повеќе ни фали Дибала, отколку на друг тим, еве и на Баерн. Овој со Џампаоло ќе има 30 голови и асистенции заедно.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Prasanje e dali Suso ke ja doceka novata sezona vo Milan, jas voopsto ne im veruvam deka sakaat da go zadrzat.

Dzek ke bide od ogromna pomos ovaa sezona, samo neka ostane fit.

Ni falat use dvajca igrachi za da sme spored mene kompletni, ke vidime Maldini i Boban sto ke izmislat do kraj.


Inace Leao e zver, ima dribling, brz e, snaga e, ke mu treba malce vreme da vleze vo shemata na Dzampaolo, vcera Borini 2-3 pati mu vikashe deka ne prai presing ko so treba ama toa se sreduva.

Isto taka shala na strana mislam deka Hernandez ke dominira opasno po levata strana, daleku poopasen tim imame od poslednive 2 sezoni, so use 2 transfera i mozeme da bideme prijatno iznenaduvanje.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.571
Обавезно мора уште два трансфера. Некој квалитетен креативец во средина и SS/АМС тип на играч. И тимот ќе е комплетен за сезонава. И мора да се ослободат од Кастилехо, Стринич еден од РР/Лаксалт и Силва. И доколку се продава Сусо негова замена плус. Не смеат на ова да останат пошто ќе ја повторат истата грешка од лани каде што фалеше лево криво и креативец во средина.

Иначе во оваа формација ако имате приметено бар сеа за сеа повеќе во шанса влегува SS него главниот напаѓач. И малце ми е загрижувачки што до сега на припремиве Пјонтек не даде ниту едно голче. Можеби му треба време да се привикне на новава формација се надевам ќе успее да фати некој ритам. Многу се потребни неговите голови.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Се слoжувaм декa ни требa креaтивен playmaker и SS.
Се нaдевaм декa тренерoт веќе имa идејa кoј oд Џек,Пaкетa и Хaкaн ке игрa AM a кoј mezzala.Првенствoтo пoчнувa зa две недели и не ни се пoтребни мнoгу експерименти вo текoт нa сезoнaтa кoј кaде дa игрa.Oвие трoјцa ни се нaјкреaтивни вo рoстерoт и пoтребнo е мнoгу брзo дa им јa прoнaјде нивнaтa пoзицијa и улoгa вo тимoт.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
ke vidime Maldini i Boban sto ke izmislat do kraj.
Од ова се плашим :icon_lol:
Што ќе измислат овие двајца.⅝

Ама сигурен сум дека ќе биде нешто у стил на продавање на Сусо и Донарума за смешни и испод маркет вредност суми, ко што сакаа Кеси да го дадат за 25 ( :unsure: ), нешто у стил Донарума за 40 мил и Сусо за 28.

Ќе го преплатат тој неспосбниот Јапонија од Атлетико, ќе им ги дадат тие 55 на Атлетико, или уште полошо 45 за Ребиќ.
Мендес ќе им ували уште некое црнче од Амиен за 35 милиона и ќе им рече не успеал да најде купец за Андре Силва.

И ќе го земат тој голманот што пред две недеље падна на медицински и у ебена португалија не го сакаа

Ќе бидемо 9ти у Јануар, Газидис ќе го избрка Ал Капоне, ќе го земе Неста за тренер пошто е клубска легенда.
Ќе завршат на 8мо и Нест ќе напушти, и ќе се натегаат цело лето за Покетино и ќе го земат Де Зерби на крај, и пак одново


Ете, да не чекаш и да не бидеш у неизвесност:icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Врска нема Марли, у јануари ќе му се клања на Малдини, на Бобан ќе му пишува на инстаграм за одличниот сенс за играчи и дали може потпишан дрес од Леао.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Za Laxalt se spomnuvaat Parma sega i Torino 12-15m..ne izigra bas loso ali sezonava so ovaa igra bi pokazal dosta povekje..poarno Strinic da go sitnat a on da ostane.

Fiorentina go bara Suso samo ne treba sea posle pripremi da go prodadat..ako vekje planiraa nekoj takov igrac da prodadat trebase porano da se najde zamena i da se vklopi so timot..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Може Лаксалт не сака да биде трета опција кај нас кога во друг клуб ќе биде прва.

Оној Бруно Фернандеш секој натпревар се поздравува и пак никој не го купи, а сега демек на нас ни го нудат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.228
Поени од реакции
45.340
Гледам вака Фиорентина со новиов газда што требаше Милан да го купи и дојдов до заклучок дека избегнавме куршум во таа ситуација.
Не дека оваа управа нешто ме акна на земја, ама барем не им е Сусо број еден трансфер желба.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тоа што само Фиорентина го бара доволно кажува за него.
38 мил со се бонуси ако земат ова лето од него е добро.

До крај ќе биде супер трансфер период ако се реализираат овие два трансфери.
Андре Силва + 40 мил за Бруно Фернандеш
Кореа за 40+бонуси

За првиот не знам колку се точни шпекулациите, ама плаче за трансфер и Андре Силва може да се врати назад во Португалија.
За вториот не даваат повеќе од таа сума што пишав.






Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
За Фернандес малце ја претераа да е вреден 70млн..исто како да го зеамт Модрич за 30 и за 4 години да е покриена неговата плата..али ако можат да го бутнат манекенот и 30 би бил добар за во тим
 

Kajgana Shop

На врв Bottom