Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Aj u pm. Teo Hernandez se povredi. Zglobot go svitka. Ne izgledase naivno povredata.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.452
Поени од реакции
4.562
Aj u pm. Teo Hernandez se povredi. Zglobot go svitka. Ne izgledase naivno povredata.
Колку немаме среќа со повредите, еден ќе се опорави од едногодишна повреда, тројца ќе се повредат... Еден асален играч ќе земиме и тој мора на пријателска да се повреди.

Шо е следно, на Бенасер му паднал телевизор на гла дури е на одмор ...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
@Milanez` , има купено и дрес од него
:D
Ќе се заебев и Бакајоко лани

Све што земам заминуе, Роналдињо, Боатрнг, Силва... ми е страв од Ромањоли да наручам

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Првичните тестови покажале дека нема скршеница што е многу битно. Ќе се прават уште тестови да се види колку точно ќе отсуства. Се проценува негде од 2 недели до 6 недели.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па некои и тоа го заслужувате. Како и да е трансферот на Кореа не зависи од него и пак ќе се седи на закован на клупа со Кутроне.

 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Na site sto mrcea za Correa im posakuvam Andre Silva i Cutrone da im igraat prva postava cela seozna:mad:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Чудно ми е пошо и Мендеш е близок со Монако на крај да испадне дека не се договориле за пари, а од авион у авион го прекачија за да дојде назад у Европа.

Него Габиа ми напраи ептен кејф вчера, доста смирено, искусно, интелегентно, ко да е првотимец 10 години играше, може од нигде никаде да искочи добар играч од него, истото го кажал и Џампаоло.

Штета за Хернандез само и се надевам дека не е нишо сериозно пошо дечкото ОРАШЕ на левата страна, мега јак перформанс!
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Баш сакав да прашам за Габиа , не го гледав мечот , а читам по твитер доста пофалби , може да биде нешто од него , Џампаоло знае со млади .За Тео не за чабе 20 мил , во ситуација кога имаш тројца леви бекови , значи вреди со него , само да не е повредата сериозна .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Баш сакав да прашам за Габиа , не го гледав мечот , а читам по твитер доста пофалби , може да биде нешто од него , Џампаоло знае со млади .За Тео не за чабе 20 мил , во ситуација кога имаш тројца леви бекови , значи вреди со него , само да не е повредата сериозна .
Габиа низ годините беше споменуван ко доста талентиран дефанзивец од Примаверата само што мислам дека минатата сезона ја поминал на позајмица и еве ко шо глеам има изиграно 30 утакмици, баш тоа шо му требало па се надевам ќе добие повеќе шанса да се докаже.

Првите најави за Хернандез се дека нема скинато лигаменти, нема скршеници, така да се надевам дека не му се заканува преголема пауза.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Да за Габиа баш супер , има тренер кој сака да работи со млади , и за Тео се надевам дека нема скинато ни лигаменти ни ништо .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Џампаоло сепак се реши на тотална револуција во нападот откако ги виде Силва и Кутроне.


Додека ова шмуглево се врати во Миланело и ќе тренира додека не му најдат нов клуб.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom