Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Mediaset claims Andre Silva has already left Boston as Milan and Monaco have agreed on a €30m with bonuses included
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
DiMarzio confirms Andre Silva is close to joining Monaco. The player has an agreement with the French club already and now it's up to the two clubs to find an agreement.

Andre Silva said goodbye to his teammates last night as he has left Boston [AntoVitiello]
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

Ако успеат да му извадат 30м после сфе од минатата сезона, ОДЛИЧНО!
Не зaебaвaј млaд,убaв,нaдежен,лaни нa Реaл двa гoлa им дaде.Ние гo плaтивме 38Милиoни,бaрем нa нулa дa дoјдевме.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Не зaебaвaј млaд,убaв,нaдежен,лaни нa Реaл двa гoлa им дaде.Ние гo плaтивме 38Милиoни,бaрем нa нулa дa дoјдевме.
Во Милан беше огромен срам, во Севиља добро почна 2/3 месеци и они сами најавија дека ќе го откупат за до крај он да се изглупира, не тренира, не дава голови и нормално они да не го откупат.

Ако мислиш дека за овој проблематичен фудбалер можеме да извадиме поеќе, бујрум, преговарај со клубови.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Не зaебaвaј млaд,убaв,нaдежен,лaни нa Реaл двa гoлa им дaде.Ние гo плaтивме 38Милиoни,бaрем нa нулa дa дoјдевме.
Многу луѓе се у некоја заблуда дека уствари Андре Силва лани изиграл добра сезона во Севиља што нема врска. Од тие 9 гола што ги даде во ЛаЛига 7 ги има постигнато до 30 септември, што значи дека у останатите 8 (осум) месеци постигнал само 2 гола.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Многу луѓе се у некоја заблуда дека уствари Андре Силва лани изиграл добра сезона во Севиља што нема врска. Од тие 9 гола што ги даде во ЛаЛига 7 ги има постигнато до 30 септември, што значи дека у останатите 8 (осум) месеци постигнал само 2 гола.
Povreden bese be prijatele..aj barem da gi iskoristat tie 30m..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не е константен и тоа му е најголем проблем и во Порто го имаше, а во Севиља добар страт на сезоната и толку. Мислев ќе му легне Шпанија, ама ништо и после имаше некои изјави од овие од Севиља дека глуми повреда.
Важно на инстаграм го има цела сезона. Ја промаши професијата, манекен треба да биде, ама некој му има кажано дека фудбалерите земаат голема плата.

Како што ни го подметнаа на нас за 38 мил нека го подметне за 30 мил да друг клуб со кој соработува. Позајмица со право на откуп никако.

Исто и Кутроне за 25 мил, овој не се научи да прима топка, не може да добие дуел со ниту еден дефанзивец, нема добар шут. Еднаш ќе му легне и ќе погоди, ама не е тоа тоа што ни треба. Никој нема да го чека а и да седи на клупа не му одговара.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Покажа нешто минатата сезона па да го остават и на зима да не можат никаде да го продадат?
Зошто не Кореа? Поради статистиката само?
Мислам дека може да се договорат и за 40 мил.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Мене не ми е јасно како некој може да помисли да рече дека боље Силва да останел отколку Кореа да се земе.
Прво и основно, за мене, секој играч кој изиграл 40ина утакмици во системот на Диего Симеоне за една сезона е со една нога и една фалична срцева комора, подобар од Андре Силва кој вкупно во две сезони за Милан и Севиља има изиграно 3 добри утакмици. Една со Џенова што ја реши во 95та минута за Милан и две добри за Севиља во септември 2018 година.

Второ, не знам што се очекува статистички од Кореа коа директен конкурент за неговата позиција во Атлетико Мадрид му беше богот во тимот - Гризман и коа знаеме каков офанзивен пристап има Диего Симеоне и какви му се нападачките шеми.

Трето, Кореа има “само“ 24 години.

Четврто, не знам дали сме свесни, ама Милан од пред некоја година не е во позиција да очекува светска класа играчи да се потепуваат да дојдат во тимот као што беше порано. Знаете и зошто и не знам какви играчи очекувате да носат Малдини и Бобан, ама 12тиот играч од Атлетико Мадрид или првиот избор од на клупа, ако не го глеаме више као првотимец, со 24 години мене ми е сасвим океј за една транзитивна сезона, каква што е пак пред нас, јебига.

Петто, не знам дали Кореа вреди 40 милиони или ако го платиме толку ќе биде преплатен, многу се и све тоа, ама глеаме како се развива пазарот и цените во фудбалот овие години. Ако факинг Андре Силва кој има појше рекламни кампањи снимено последниве 2 сезони отколку голови даено, а напаѓач е, вреди 30 милиони, тогаш како Кореа со се она спомнато погоре не вреди 35-40?! Бареља вреди 50 топкиве. Бруно Фернандеш вреди 60. Бернардерски од Фиорентина беше купен за 40. Факинг Алваро Мората 70 милиони вреди. И така натаму.

Шесто, не, Депај со една сезона во ПСВ, ниедна во Јунајтед и една сезона во Лион никад не ми дал причина да мислам дека е подобра опција од Кореа моментално за исти пари. Друг да беше во споредбава ќе размислев. Ама со Депај не. Нестабилен мозок, играч кој игра за да го дрибне противникот, го поминува, па се враќа да му продае уште една финта, за да го има на јутјуб. Никад не сум сакал такви играчи, поготово не во Милан.

Седмо, не викам дека Кореа е најдобрата можна опција, ниту дека ќе растури во Милан. Ама па во оваа ситуација мене ми нема логика да се плука по Малдини и Бобан уште отсега и да не им се дае простор, време и доверба па да збориме малку покасно низ сезоната и на крај.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
А знаете и што? Ние на форумов, се докажало и покажало и не сме некои познавачи опасни. Ехеее какви све промашаи сме имале, кого све сме бранеле, куделе, по кои све засилувања сме плачеле и рефреширале по стопати за да ги прочитаме ко официјални, а тоа дрва тешки, за колку небитни играчи сме пцуеле управа зошто некој им ги зел пред нос, а за колку други кои ние сме ги зеле некому пред нос, сме очекувале светска класа, па после сме колнеле управа што уопште ги донела, ехееее. Од себе тргам, па после сите други. Ние Бертолачи го плативме 25 милиони во период коа Берлускони за леб не даваше пари, не па друго. На Игуаин и Јувентус лани им плативме грдна пара (плата + позајмица) за само 6 месеци за да плаче шупакот да оди во Челзи за и таму да се усере. А дркаа сите росонери коа го ангажиравме. Пречек на Дуомо имаше.

Нека го земат Кореа за 35-40 милиони, па ќе го прежалиме ако не бива и чао пријатно. Ни прв ни последен.

Дудуци сме ние, не сме нешто релевантни, тоа сакам да кажам. Докажано и покажано.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Се согласвам со се шо напиша членот погоре.
Имало и ќе има играчи кои ќе коштаат дупло поефтини од Кореа, ете некој во темата трансфери ги спомна Сарабиа и Торган Хазард, не дека овие се некои играчишта со по 30 гола во сезона ама се дупло поефтини од Кореа. Е сега, исто е да играш во екипа која приоритет му е да заврши топ 10 во Ла Лига и екипа која се бори за титула последниве години со Реал и Барса и е рамо до рамо со големите екипи во Европа. Исто како да си купил кинески телефон најнов модел и да го споредиш со ајфон 6 :) Играч кој има има скоро 200 натпревари изиграно за Атлетико Мадрид, неколку титули, искуство во ЛШ, таков играч со такво CV моментално нема во Милан за жал, точно дека нема некоја добра статистика ама пиша членот погоре, преголема конкуренција, стил на игра се си има удел, јас сум сигурна дека кај вас ќе биди еден од најдобрите играчи во тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom