Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Barbikata bese dobar so Conti desno..Hakan poslednive utakmici igra dosta dobro..i vo odbrana igra odlicno i pokriva. Odbranata e dobra poslednive utakmici..vtornik kup protiv Lazio.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
Конти со тек на време прва постава обавезно, има 1000 пати поголем сенс за фудбал од малишанот.
Кастиљехо против мизерни екипи да ги отвара пошто е пфлуиден. На јаки утакмици е скроз изгубен. Да не се лажеме Сусо може со еден потег утакмица да реши, колку и да е ван форма.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Конти со тек на време прва постава обавезно, има 1000 пати поголем сенс за фудбал од малишанот.
Кастиљехо против мизерни екипи да ги отвара пошто е пфлуиден. На јаки утакмици е скроз изгубен. Да не се лажеме Сусо може со еден потег утакмица да реши, колку и да е ван форма.
Види има талент и кај Кастиљехо само што никогаш нема добиено толкава доверба за да можеме да видиме што може и он во дерби утакмици.

Супер е во секој случај да имаме две добри крила, има периоди кај шо на Сусо не му иде и конечно гледаме колку е добро да се има некој шо би го заменил и некој шо ќе има допринос у тимот.

Одличен период за Гатузо, има уше 3 утакмици шо мора да ги добие пред дербито со Интер па ќе видиме понатака.

Калдара и Биглиа се враќаат, опција плус у ниеден случај не може да ни штети а и реално ќе ни треба за да држиме високо темпо до крај на сезона, супер ќе му дојде и на Бакајоко малце одмор, вчера не требало ни да игра според Гатузо.

За Пјонтек шо да кажам, немав ама апсолутно никакви очекувања од него и види го шо праи мајсторот, само нека продолжи вака и неаме гајле.

Мојот човек Конти :vozbud::cuc::love::love::love::love::love: Прв старт после година ипол му е, 3 асистенции досеа има сезонава а има 240 минути изиграно, дај боже само да куртули од повреди и тоа е тоа, иаме врхунац од талент на десен бек со него!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Значи ако добро разбрав, Леонардо го молеше цело лето Јуве за Игуаин, него му ветија дека ќе биде одкупен гарантирано, инаку не би давале толку паре за позајмица.

За после неполна полусезона да почне да вика дека не е сигурен дека ќе го одкупи ако не влезат у ЛШ ( може да му текне не би било лошо дека за тоа ни треба подобар тренер), за на крај да покаже прст само кон Игуаин.

Ако не влезат у ЛШ немало да го одкупат, а сега има пари за скапа позајмица и 40 милиони за факинг Пјатек кој до вчера играл у Термалица Б-Б и дал 9 гола у една полусезона.

И бонус да се продаде Чаланоглу да се соберат паре за Пјатек.

Пошто место Чаланоглу ќе играл свемирскиот талент Пакета, бог и батина фудбала лично и персонално.

И вие свите сте ок со тоа, демек супер бе Пјатек, тоа, браво.

Хрк пу, треба да ви се вратат на вас Галијани и Берлускони, не заслужувате ништо подобро :icon_mrgr:

Марли експертиза, хрк пу !!
:icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
vidi go marli se citiral samiot si rekol sukurac kaj i da e ke dojde klipce i ke mi vleze so klizac, vaka samiot pomalce ke boli hehe, so si e sigurno sigurno si e.
mrs be.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Roma se praeni vgz, kolku na sreca gi izvadija poslednive dve kola:mad::mad::mad::mad:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
vidi go marli se citiral samiot si rekol sukurac kaj i da e ke dojde klipce i ke mi vleze so klizac, vaka samiot pomalce ke boli hehe, so si e sigurno sigurno si e.
mrs be.

Нека продужат само двајцата да ме демантираат и да играат ваќе, нека влага со клизачи кој сака :icon_lol:

Него истиов муабет го праев со еден другар, и он ми влезе клизачи и ми текна на постов :icon_mrgr:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ми личи на Роке Жуниор
Рoке Жуниoр игрaше 2001/2002,Јaп Стaм гo имa знaчи сликaвa е негде oд 2004/2005.Пoсле дoлгo истрaжувaње гo прoнaјдoв Harvey Esajas oдбрaмбен игрaч кoј сме гo имaле вo рoстерoт вo сезoнa 04/05 нo немa изигрaнo ниту еднa минутa зa Милaн.
esajas-01.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom