Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Борини сеа ќе ја реши со Кутроне.
Само се надевам дека до Јануар нема да чекаат да му ги дадат клоците на овој, нема типот капацитет за ваков тим да води, нека иде со другар му Синиша Торино, Џенова нека ја води, евентуално у Рома ако има среќа !

По ова што го видов, ја уште утре би му дал одказ, не го сакав когај дојде знаев дека е неспособен, лани малку ка да се опрае, али јебига тоа бевмо лани, испод просек екипа.

Ова не смее да го игра Милан со овие играчи, никако.
 
C

Castiel

Гостин
Да немаш еден шут во рамки на гол и да не менуваш ништо за курац ти се измени во 80 минути што ќе напраат за 10 мин само. Дај нека го изгубат од клупа што побрзо дур не е скроз изгубена сезоната.[DOUBLEPOST=1506255701][/DOUBLEPOST]:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 
C

Castiel

Гостин
Секој натпревар ќе ги менува Сусо-Бонавентура и Андре Силва и Чаланоглу. Со првите двајца како да играат со 9 играчи.
Беше смешно што Борини го планира како бек, ама кога ќе се види моментално ваков Абот во ништо не е корисен.
Пошто сеа не е веќе смешно.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Edna sansa edvaj napravija katastrofite..Silva na klupa go ostava katastrofa teska pa skapaniov abate neznae da odi poarno da nema covek tamu 100 topki im dae vo noga
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Немaме никaквa игрa,не јa бивa вaкa,некa прoбa сегa 3-4-3 или 4-2-3-1.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Чекајте само Сусо да се прилагоди на новата рола во тимот “фантазиста“ па ќе газиме со ред. Монтела да ти ебам пичката пасивна ај што згреши формација од почетокот со кој памет чекаше 77 мин. да напраиш измена???? Не го боли кур типот. да ти ебам све женско што имаш во фамилија до 3 колено да ти ебам ми згади и фудбал и све
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Оф бе Монтела грев еден, шо мафташ со тоа рачињата изгубен еден мрш да те нема. Па поарно Броки да останеше него ли селанов глуп шо се брани 90 минути против факинг Сампдорија. Цела утакмица намаш шут у гол алоооо. ТОРЕИРА и БАРЕТО ни ја криеа топката курот си играа со нас...
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
и зашо го стаи Запата? Па нели го одмараше Мусакио против Спал. Кој ретард
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ебате копилите немотивирани 60 минути 2 паса не сврзеа им требаше да се повлечат Сампдориа за да играат. Одбраната скоро цела утакмица играше на ниво ама кога ја пимплаш пред гол фала богу она ќе ти се деси. Монтела и неговите филозофии не се за во Милан, глумење Фергусон и менување играчи секоја утакмица не оди очигледно никој незнае што игра и многу реално очобол ќе гледаме. Пример Сусо секоја топка на крило ја влече, Бонавентура незнае што игра во формацијата, а гревот Абате кај и да го ставиш ќе усери поготово во комбинација со Запата се но хард филингс бро. Формацијава и со Спал беше катастрофа немаа шанса креирано 90 минути, нормално Сампдориа се понизок ранг па ќе си играме сеа курот со нив. Се надевам гледаат Фасоне и Мирабели па ќе му пуштат едно меилче на тренериштево да се оправи малце, зошто вака не оди..
 
P

PewDiePie

Гостин
Никакви експерти,имајте бар муда да си признаете кога грешите да ви се посерам во устата инаетчиска,2 гола на секои 6-7 утакмици од контињерот,тоа се 25 мил,тоа ќе гледаме сезонава? Ќе се појавувате со квази хумор и надчинети постови само кога ќе даде некој шашма гол а во меѓувреме ќе се криете ко пичкици ? Мрш,одете обидете се да изглумите пенал со спасителот ваш.

Него да прашам еве Монтоливо го нема неколку утакмици по ред,оувај..Биља игра ? Чисто за евиденција ми е. Играта гледам течна...

Уште вечер отказ за Монтела,никако не смеат да чекаат полусезона и заостанување од по 10 бода зад 3/4-от.

Кој expose им се случува на сусо и бонавентура сезонава....
 
C

Castiel

Гостин
Никакви експерти,имајте бар муда да си признаете кога грешите да ви се посерам во устата инаетчиска,2 гола на секои 6-7 утакмици од контињерот,тоа се 25 мил,тоа ќе гледаме сезонава? Ќе се појавувате со квази хумор и надчинети постови само кога ќе даде некој шашма гол а во меѓувреме ќе се криете ко пичкици ? Мрш,одете обидете се да изглумите пенал со спасителот ваш.

Него да прашам еве Монтоливо го нема неколку утакмици по ред,оувај..Биља игра ? Чисто за евиденција ми е. Играта гледам течна...

Уште вечер отказ за Монтела,никако не смеат да чекаат полусезона и заостанување од по 10 бода зад 3/4-от.

Кој expose им се случува на сусо и бонавентура сезонава....
Хуморот им е за сеа со екстра мега ултра гига јаките Ријека кога ќе даде гол. Вака кога ќе е очај и кога ќе не може две секунди да зачува топката во нозе ќе си ќутат. Ама нема везе одличен избор за прв напаѓач во тимот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom