Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ќе има клаузула 175мил, дан чукне будалион од Челзи на врата па да се чудимо после :icon_lol:
Уште сега одма не верувам иначе читав дека само во јули се договориле да биде во важност таа клаузула, доста позитивна работа за да се избегне драма откако веќе ќе почне сезоната во последните денови од маркетов.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.723
Поени од реакции
13.333
Најдобра работа завршија со продолжувањето на договорите, а од тоа најмногу се плашевме. И тоа Леао за само 5 милиони, а со голема клаузула.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Најдобра работа завршија со продолжувањето на договорите, а од тоа најмногу се плашевме. И тоа Леао за само 5 милиони, а со голема клаузула.
5+2 и 7+2 има низ медиумиве и не знам што е точно ама си држи вода она што се збореше по медиумите долго време, а тоа е дека Малдини нема да има проблем за нови договори со играчите кои тој лично ги донесе.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
5+2 и 7+2 има низ медиумиве и не знам што е точно ама си држи вода она што се збореше по медиумите долго време, а тоа е дека Малдини нема да има проблем за нови договори со играчите кои тој лично ги донесе.

Годинава ќе зема 5 со бонуси кои ќе бида на месечно ниво не на годишно, и лесно може да дојде до 7.

Од наредна сезона платата му расте на 6.5 без бонуси

Таќе ја прочитав
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Убоо би дошол ама мислим пре би у Барса него кј нас... иако немам ништо против него ама СМС ми е желба голема... Со оглед на тоа што Бенасер ќе го нема скоро до ноември - декември мора да донеса некој да не се ебаамо со Побега и Крунич.

Исто за десно крило имам желба некој од слободниве; Адама Траоре/Лукас Моура.

Колку слободни играчи има мамето да им ебем ако се држа на политиката на млади играчи ка ДеКетелар... јбт трупот, Пакета да се форсираше толку на таа позиција ќе везеше сеа со Леао.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.194
Поени од реакции
5.066
Убоо би дошол ама мислим пре би у Барса него кј нас... иако немам ништо против него ама СМС ми е желба голема... Со оглед на тоа што Бенасер ќе го нема скоро до ноември - декември мора да донеса некој да не се ебаамо со Побега и Крунич.

Исто за десно крило имам желба некој од слободниве; Адама Траоре/Лукас Моура.

Колку слободни играчи има мамето да им ебем ако се држа на политиката на млади играчи ка ДеКетелар... јбт трупот, Пакета да се форсираше толку на таа позиција ќе везеше сеа со Леао.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ене го Пакета ора у Вест Хем :icon_lol:

Добар играч е Пакета ама има причина што уште не го земал ни еден голем клуб....истата причина зашто пропадна у Милан.

Исто и Горкуф на времето ист тип на таков играч, заврши кариера у големите Бордо и Лион.

За жал и Де Кателаре ми стои на таков тип на играч, ја би му дал шанса до Јануари, ако не бидне играч до тогаш нека го продадат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.723
Поени од реакции
13.333
Пиоли вели дека за одреден стил на игра требало интелигентни фудбалери, а цело сезона му се заснова на дриблер без многу изразена фудбалска интелигенција. Технички квалитетен, има и брзина, но тоа што се подразбира под интелигенција кога се зборува за фудбал, очигледно му недостасува.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Za Ketelaere treba da zemat nekoj psiholog tamu letovo da raboti so nego, apla se gleda deka e mn talentiran, ako mu ja sredat glavata da digne samodoverba ke bide odlicen igrac.

Inaku gledav eden highlight od Tonali vo Bresa, playmaker, kako prefineto sigurno deluval, Pioli go napravi konj, od tehnicki aspekt nema napredok i na toa ke ostane beliot Kessie, zatoa e mn biten trenerot pri razvoj na mladi igraci.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Нешто што би било предобро и нема да се случи.


Жена му била од или пораснала у околината на Миланo колку што разбрав, башка манекенка, работи за Раи :))

Може да се влажнимо со вакви муабети дур не пројде финалево у ЛШ и не отиде у Барса :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.723
Поени од реакции
13.333
Пиоли достоен на себе и во последно коло. :icon_lol:
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.640
Не му го продолжија договорот на Златан, ама затоа ќе го земат Ибрахимовиќ од Али Експрес. Да не беше тој, немаше скудето да видат ни на сон, ниту пак Лига шампиони и вака му се искажува благодарност, нека му служи на чест на сите во управа.
Кардинале пичката во жената да ти ја ебам, 50 милиони буџет, да си ги напикаш в газ, се за личен ќар и профит, го купуваат клубот чекаат да порасти вредноста и го продаваат, да ви ебам американците, разбирам се то профит и се, ама мора граница некаде, ако вака планираш да го водиш ич не го купвај.
Врати се дон Берло, ти го уништија чедото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom