Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763

Преговорите продолжуваат за голманот што треба да биде резерва следната сезона.

 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
Тео е премногу ограничен од Дешамп, се гледа дека не му најпријатна улогата што ја има, па поради тоа и има некои лоши дефанзивни реакции, а за нешто офанзивно речиси не смее да помисли.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.657
Поени од реакции
13.156
Пиоли изјавил дека Де Кетеларе имал проблем со прилагодуваер затоа што требал да се навикне во читање на игра, препознавање на ситиации, во Бриж играл повеќе индивидуално, така нешто. А летоска сите пишуваа дека не е типична десетка, дека е фудбалер без позиција, но дека меѓудругото неговите предности се во игра без топка, читање на игра, што е тимски играч.

Сега ништо не ми е јасно. :D
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763

Успешно продолжен договорот на Виктор Елету од Примавера.Преговорите ги водел Дивула адвокатот на Леао.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571

Успешно продолжен договорот на Виктор Елету од Примавера.Преговорите ги водел Дивула адвокатот на Леао.
Саше уште не ми одговори на едно прашање? Зашто некои играчи ги пишуваш на латиница ,а еве сега се ти е на кирилица?
 
Член од
25 ноември 2022
Мислења
26
Поени од реакции
32
Пиоли изјавил дека Де Кетеларе имал проблем со прилагодуваер затоа што требал да се навикне во читање на игра, препознавање на ситиации, во Бриж играл повеќе индивидуално, така нешто. А летоска сите пишуваа дека не е типична десетка, дека е фудбалер без позиција, но дека меѓудругото неговите предности се во игра без топка, читање на игра, што е тимски играч.

Сега ништо не ми е јасно. :D

Се враќа во Јануари и со неговото присуство на и вон теренот Кетеларе ќе го направи играчиште хибрид од калибарот Кака,Роналдињо и Зидан.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom