Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.726
Поени од реакции
13.337
Најмногу ме нервира што сакав да видам како комплетни ќе одговорат на двата натпревари со Челзи едно подруго, плус дерби измеѓу.

Ме интересираше до каде се стигнати.

Вака кога ќе треба да играме со Туре и Татарушану позади, без цела десна страна за ротација, некако ми се губи меракот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.271
Поени од реакции
45.659
@курајбер ми седи дека може задњи везни да игра :icon_lol:
Зависи што ќе бара господин Пиоли од мене. Ако бара погрешени пасови, слаба прегледност, лошо читање на играта, ненавремени стартови и све тоа пропратено со немање кондиција, кашлање и урлање по соиграчите, тогаш, да.. можам.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.621
Поени од реакции
5.591
Kaлабрија и Сале не ги гледаме до јануари сигурно. Шанса за Траоре и Коубис од младинска школа.
 
Член од
23 август 2022
Мислења
429
Поени од реакции
763
Крунич ќе покрива десно а можеби и Ориги кој се враќа за една недела.
Позади Дест или Калулу но во тој случај Габија или Малик ќе добијат шанса на централната позиција.

Минатите сезони Милан кога имаше проблеми со повредите,играчите што принудно беа ставени во оган изиграа на ниво,Пиоли добро изменаџира.Се надевам дека и во овој случај ќе биде така.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.726
Поени од реакции
13.337
На цела десна страна има само еден здрав моментално.

Сега ако почнеме и формација да менуваме затоа што нема десно крило, ќе биде интересно...
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Traore nemoze da bide mn polos od Sale, sig sum deka barem istiot ucinok ke go ima barem ofanzivno, ali Pioli ne gleda samo toa, deteto ako ne e uhodano so taktiki presing, odbrana moze ke bide toa pricinata so nema voopsto da dobie sansa, ali pri vakvi okolnosti mora Traore da se proba. Sig sum ako igrase u mladinska ekipa na nekoja pomala ekipa vo Serie A veke ke bese vo rotacija i vo prv tim.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.621
Поени од реакции
5.591
Сале и официлано аут до крај на година. 6-8 недели ќе треба да се врати од повреда. Така да лошо е ова бидејки има многу натпревари до крај за краток период.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Пиоли има изјавено дека не може Чарлс да игра крило во никој случај. Нема такви карактеристики. Ќе си игра Меси десно, ќе ротира со Ребич ако е здрав, евентуално дете од примавера ако се промовира.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.441
Поени од реакции
5.396
Тео и Мењан нека се врата што побрзо остајте таа десна страна, ако ја споредите со левата ќе видите дека ни пола не е добра ка левата...
Крунич крило да го стае поубоо ќе изигра од Салемакерс, ќе најде нешто Пиоли.

Ете му минути на Дест да се докаже сеа после толку изјаве, има до јануари да се изнаигра дал ка бек дал ка крило...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom