Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Сите 4ца напред што се би ги сменил. Очајни се. Леао нека го испоти малце гзот ако сака 7м по сезона пошто првиве 2 натпревари изгледа ко играч што ни 1 милион не заслужува.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.158
Ете го Де Кателар за 1 минута по корисен е него Диаз за 60.......
Автоматски споено мислење:

Каков гол, еве играч што му се игра а не како Леао што игра како кур да го боли....па уште незадоволен што го извадија....
 
Последно уредено:
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Bez Ibra da im disi u vrat ne gi biva


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.158
Ништо фали висок играч у одбрана, секој центаршут кон наша половина е потенцијален гол....башка пола тим уште не е физички у форма, Тонали, Ориги, Де Кателар...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не дека е лош резултат X со Аталанта на гости ама ова требаше се добие. Многу многу лошо напред.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.760
Поени од реакции
13.404
Можеше ваму да се освојат три бода.

После замените некако чудно делувавме, диво, неорганизирано, а имаше многу време за играње.

Требаше Адли да добие шанси, цело лето е со тимот, имаше добри припреми, вооигран е.

Лео нека не плаче многу, иако можеби рано го извади.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Јас дечки не гледам никаква предност да го имаш Сале во екипа. Дечкото е изгубен во простор и нема талент нити па некоја дефинирана предност. Освен можеби да го ставиш при крај на добиена утакмица па да трча како мува без глава.

Сериозно треба да се размисли ако се отвори можност последните денови за Зијеш и брзо да се ослободиме од Сале или пак и од двајцата заедно со Месиас.

Значи не коментирам утакмица и не сум понесен од неуспехот денеска само јас не гледам ништо позитивно кај играчов нити асистира нити дава голови нити знае да шутира, стварно чудно како е уште кај нас.

Оваа година премногу ќе не кошта ако не сме подеднакво опасни и од лево и од десно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.364
Јас дечки не гледам никаква предност да го имаш Сале во екипа. Дечкото е изгубен во простор и нема талент нити па некоја дефинирана предност. Освен можеби да го ставиш при крај на добиена утакмица па да трча како мува без глава.

Сериозно треба да се размисли ако се отвори можност последните денови за Зијеш и брзо да се ослободиме од Сале или пак и од двајцата заедно со Месиас.

Значи не коментирам утакмица и не сум понесен од неуспехот денеска само јас не гледам ништо позитивно кај играчов нити асистира нити дава голови нити знае да шутира, стварно чудно како е уште кај нас.

Оваа година премногу ќе не кошта ако не сме подеднакво опасни и од лево и од десно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зијех денес во Амстердам, најверојатно замена за Ентони.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Сале е проблем општо што е на клупа, заедно со пица деливери очекуем наредни трансфер периоди да си заминат...

Колку лошо звучи ама ќе морам да пишем од коа замина Сусо немамо добро крило... Сусо бе, овие после него ни пола не се.

Инаку за играва не беше нешто совршена, премногу изгубени делуаа на моменти, од очајните шутој на Тео до очајните примања топки на Ребич... таке да горе доле не е лош резултатот у гости до Аталанта која увек е незгоден противник.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
978
Поени од реакции
1.391
Сале е проблем општо што е на клупа, заедно со пица деливери очекуем наредни трансфер периоди да си заминат...

Колку лошо звучи ама ќе морам да пишем од коа замина Сусо немамо добро крило... Сусо бе, овие после него ни пола не се.

Инаку за играва не беше нешто совршена, премногу изгубени делуаа на моменти, од очајните шутој на Тео до очајните примања топки на Ребич... таке да горе доле не е лош резултатот у гости до Аталанта која увек е незгоден противник.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Од кој замина Сусо на Милан му тргна, толку депре играч што кочеше игра немало во Милан
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Можеби и клучниот момент за исходот на мечот во Бергамо, јес да е незгодно гостување и бод е сосема во ред ама не можам да кажам дека сум скроз задоволен.

Се гледа дека го имаме квалитетот и дека ќе си дојдат работите на свое место како ќе одминува времето ама мора да се решат некои работи до крајов на меркатово.

 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.158
Челзи биле блиску до Леао...или нека го продаваат и одма да се инвестираат парите ( мада кој да земат? ) или нека му дадат 7 миљона како што бара....

И да не го земат сега Челзи водичката е пуштена, истиот муабет како Кеси...

Иначе сто посто си оди без пари што више нема логика, дај цел тим нека си оди без пари за да уштедат неколку миљона...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom