Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.206
Поени од реакции
24.489
Мислам дека и него го фати корона после серијата одлични партии па падна начисто. Ама сега гледам дека фрлил маса, изгледа му раскинала женската па одел во теретана во 10 навечер.

Инаку Пиоли имаше изјавено дека барал од Диаз да седи во шеснаесетник наместо да е надвор. Јас се надевам дека конечно ќе престане да ја пимпла топката и ќе има поголем удел затоа што сезонава си бара солиден ростер кој ние најверојатно нема да го прошириме...

 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.298
Поени од реакции
10.652
Уште додека Малдини преговараше за Де Кетеларе, некои пишуваа дека на подолг рок, Милан во нега гледа напаѓач.


Еве еден добар текст за неговите квалитети, а и покрај што наведува на кои се позиции играл и може да даде придонес, сепак како најмногу да го гледа како наѓач.

 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.019
Поени од реакции
3.030
Ребич, Леао, Жиру, Ориги, Де Кателар па и Ибра се многу појаки од било кој напад у Италија, особено тој на Интер.

Језда Лукаку и Лаураро се играчишта али еден да се повреди тури му курот на цел напад. Чаноглу не вреди ни да се спомне.

Боранија играчи како 40 годишен Џеко и Кореа не ги рачунам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.634
Поени од реакции
36.001
Се е тоа џабе кога составот на хартија и тоа што се случува во реалноста е многу различно, ете минатата сезона е доказ каде ние освоивме а Интер на хартија беа појаки од нас.

Лукаку е за плашење, просторот и доминацијата која ја има врз лигава се огромни и тоа се покажа со Конте, ако Инзаги успее да го држи фит цела сезона јас не гледам како не би биле конкуренти за скудето.

Кореа и Џеко не се ништо посебно, сите ќе се согласиме ама ко замени за Лукаку и Лаутаро им се перфектни, двајцата можат да проработат и да дадат придонес кога шкрипи.

Кај нас нападот треба да е многу посилен и поконкретен оваа сезона ама мене единствено нешто што ме плаши е доколку не додадеме опции во средина и на централен дефанзивец, имам доверба во тимот, Пиоли и Малдини но не би сакал да се тресеме ако не дај боже има една-две-три незгодни повреди.

Би рекол дека имаме реална прилика за back to back, не е логично и згодно да ја прокоцкаме така, разбирам дека финансиите се се уште лимитирани скроз ама се надевам дека ќе пронајдеме решение за тие позиции.

Единствено нешто кое можеби би имало логика е ако ради СП и паузата некако пробаме да прогураме до ноември па во јануари имаме солиден пазар.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.922
Поени од реакции
1.077
Ne znam
zasto ne trgnuvat po Malinovski,spremen igrac za rotacija e top !!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.298
Поени од реакции
10.652
Ние имаме таков полушпиц што може да игра и во среден ред, мислам на Адли. А и Малиновски ми делува некој што полошо би се снашол во среден ред со двајца. Не ми текнува во Аталанта да играл во среден ред, не знам во белгиско првенство, но и што формација играле.

Поинакво решение му треба на Милан за во среден ред.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.634
Поени од реакции
36.001
Типичен и класичен АМ е Малиновски, баш сега немаме никаква потреба од него, тој беше трансфер за летото кога си отиде Хакан - сега апсолутно никако.

Не разбирам каков е тој фетиш некогаш да се измислуваат позиции на играчи, јас сум убеден дека никогаш не бил ниту игран ниту добар во среден ред со двајца.
Крунич ќе даде исто добри, ако не и подобри партии на таа позиција од него а веќе го имаме во тим, немаме потреба да фрламе пари.

Ќе пазарат и централен и дефанзивен везњак само чекаат кој ќе им прифати толку колку што имаат буџет за трошење, не би ме зачудило да се две тотално нови имиња, воопшто не спомнати по медиумиве досега.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.374
Поени од реакции
41.260


Многу споро реагираме на трансфер пазарот и прашање е како ќе завршат со толку внимателно бирање.

Наполи како екипа што нема да игра ЛШ побрзо реагира со замена на играчите што заминаа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.374
Поени од реакции
41.260
Добро бе како може играч кој само знае да шутира од далечина да го остават така?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.220
Поени од реакции
5.139
Добро бе како може играч кој само знае да шутира од далечина да го остават така?
Боље да прашаше како можеше Месиас да не му ја врати на Тонали, друга песна ќе беше ... А голов и малу среќа, смени правец од Калулу.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.019
Поени од реакции
3.030
Овој Леао уместо да трча со топка земал подава, од повреда ли ќе се чува???

И лани исто вака играше до последни 10 кола и тогаш се претвори у Роналдо, ебате циганот.

Дај нека ги вади Ребич, Месиас и Диаз и да влезат Ориги, Жиру и Де Кателар и да ја вртиме :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.298
Поени од реакции
10.652
Брахим и Ребиќ, поделија МВП за прво коло и сега не потсетија на претходната сезона. :D

Реално Милан е подобар, не дека се растури со шанси, али да беа попаметни можеа два гола да дадат.

По примениот гол се испогубија доста, имаа посед, но се беше со страв.

Проблем е доколку се повреди Тео.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.078
Поени од реакции
8.023
Првите 3 гола примени сезонава ептен посочуваат каде ни фалат играчи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom