Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.757
Одличен старт. Ми се свиѓа што спукавме 4. Пеналот беше така, малце сомнителен ама шо ги ебам.
Ребич 2 гола. Батина. 7-8 милиони не кошташе ако не се лажам.
Драго ми е што Брахим даде гол. Типот може нема многу во главата, ама барем се бори и има жар. Заслужи лани последните кола да шибне гол, ама ете, се случи тоа вчера. И се виде колку тоа му значеше.
Мислам дека со корпулентна 9ка потешко му иде, но со флуидна лажна 9ка како Ребич игра доста боље.
Ми е гајле што примивме 2 гола, за двата бевме заспани, ама верувам дека ќе се разбудат како што ќе одминува сезоната и ќе бидат многу по претпазливи.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Слабиот Калулу според Стек Ранокија hhhhhh.

Доктор стана, каков тајминг има, како искусно ги чекаше, доминира.

Иначе ветува многу она што го видовме од Чарлс во тие 25 минути, топката што ја протури напред до Жиру беше многу добра, замислете само што ќе праат со Леао кога ќе се вклопат заедно.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Мендеш ни го понудил Роналдо. Малдини и Масара културно го одбиле. Прво воопшто нема да одговара за Милан и правецот во кој се движи. 2ра работа теоретски шанси нема да ми ја дадат платата што ја бара.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Мендеш ни го понудил Роналдо. Малдини и Масара културно го одбиле. Прво воопшто нема да одговара за Милан и правецот во кој се движи. 2ра работа теоретски шанси нема да ми ја дадат платата што ја бара.
Не би му верувал баш на тој Танкреди, од ниеден посериозен и поблизок новинар до клубот не е ни пренесена таа вест.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Не би му верувал баш на тој Танкреди, од ниеден посериозен и поблизок новинар до клубот не е ни пренесена таа вест.
Па со оглед на очајот кој е Јунајтед и како бара излез од таму не би ме воопшто чудело да е вистина.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не ни треба некој што ќе дојде само за може да дава голови во ЛШ и да се натпреварува со Меси.

Вчера помислив дека уште нас ни го немаат понудено. Играме ЛШ, ама ние како и останатите клубови ќе одбиеме поради платата, а и ќе има незадоволство кај другите играчи.

Поголеми се шансите арамиите да си го вратат назад.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Нема ништо од англиските новинари, а Танкреди е релевантен на ниво на Васко Ефтов, така да...
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.220
Поени од реакции
5.127
Од тие што влегоа од клупа мене Побега ме разочара, језда играше 10 минути али секој пат кога имаше напад у средина него го поминуваа....имаше и две шанси за Удинезе од тоа....мислам дека не е играч за у тим како Милан.

Боље ќе беше да го продадат и да земат саглам играч....може ќе биде добар за неколку сезони ама му фали знаење....пример Де Кателар исто влезе на 10 минути ама типот како да има 10 години искуство одма знае како да се постави, кај да трча а Побега како изгубен беше малце.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Играч од 35мил и од 15мил има голема разлика.
Од Де Кетеларе ќе се очекува веднаш да донесе резултати и да разбира што треба да прави, а Побега иако веќе има искуство во лигата е еден од многуте играчи кои ќе бидат само за тимови како Торино, Специја, Салернитана и ништо повеќе.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Побега е потребен и поради таа квота за играчи кои произлегле од клуб/лига.

Беше очаен, но се надевам дека бил импресиониран и може да се соземе. Во Торино, во првиот дел од сезоната, играше еде од тие двајца во средина. Штом се снашол таму, како за ротација треба да биде добар, а и ги користи двете нозе за пас и шут. Единствено ментално ако не може да се носи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Diaz i lani na pocetok pokaza nesto posle katastrofa beshe, ne veruvam do kraj da donesat nekogo
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Diaz i lani na pocetok pokaza nesto posle katastrofa beshe, ne veruvam do kraj da donesat nekogo
Затоа сега дека има конкуренција на позицијата ко за инат ќе везе како Зидан цела сезона :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom