Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.001
Поени од реакции
4.669
Диаз супер почнува сезонава. Одма има разлика кога има конкуренција за иста позиција во тимот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.019
Поени од реакции
3.030
Ребич ако се оправи од повреди и фати некоја конзистентност може да биде еден од најдобри играчи у Лига.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.922
Поени од реакции
1.077
Udinese kopija od Crystal Palace,site crnci,po 2 metra, tepaci..dobro e kako voved so 4 gola
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
982
Поени од реакции
2.618
Диаз даде гол, навистина даде гол.
Добро се заврши на крајот со оглед дека Удинезе се клет клуб.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.019
Поени од реакции
3.030
Мислам дека оваа сезона ќе бидеме прејаки у напад, Жиру уште изгледа гладен за докажување, исто и Ориги така настапи, Де Кателар исто изгледа на многу зрел играч а има само 21 година.

Диаз исто беше добар, Ребич искина.

А кај е Леао, Адил и мојот човек Крунич...

Да не зборам па за Ибра кога ќе се врати :icon_lol:

Се на се имаме супер напад, одбраната може ќе биде проблем оваа сезона.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.795
Поени од реакции
3.634
Fali cvrstina u sredina, Tonali koga ke bide spremen znae nekoj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.220
Поени од реакции
5.139
Два гола на домашен терен е непростиво, ама ајде, прво коло е, ќе имам разбирање.
Простено им е дур даваат појќе од што примаат, пошто овие Удинезе се копачи и увек се мучимо со нив. Задни три ни се нерешени а претходно што смо тепале увек било еден разлика едвај.
Цел е скриени пораки и симболи да му ебам тоа аутистот :icon_lol:
Сигурно поздрави некој бивш играч

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.968
Поени од реакции
35.903
Не бе па ти, не ти се прима он на тие муабети. Нејќам ни да знам кој бизарен, чуден лик е приватно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom