Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.332
Поени од реакции
40.975
Поголема плата има Асенсио, а и повеќе пари бараат за него.
Имаат добри односи со двете екипи, а и Челзи и не би требало да имаат проблем да се договорат и нема големи барања играчот.
Изборот сега е помеѓу него и Берарди.

За Ренато ПСЖ се вмеша толку од него, иначе ќе го земеа досега да не беше тој спортскиот нивен.
Сега нека се насочат кон друг. Фофана изгледа како добра замена, но конкуренција од ПЛ екипи кои немаат проблем да понудат повеќе.
Овој којзнае како завши во Ленс, ептен го потценија.

За Дибала ако се сериозни треба да му понудат плата што бара, ама под услов ако изигра најмалку 50% од сите натпревари.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.905
Поени од реакции
9.767
Ако треба (и може) двајца од Белгијанчето, Зијеш, Асенсио и Дибила, овој последниот најмалку го сакам.
Автоматски споено мислење:

Сега читам дека Малдини не бил одушевен од идејата да го доведат Дибала, а лихварите и птиците нешто демек форсирале.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.173
Поени од реакции
20.823
Ако треба (и може) двајца од Белгијанчето, Зијеш, Асенсио и Дибила, овој последниот најмалку го сакам.
Автоматски споено мислење:

Сега читам дека Малдини не бил одушевен од идејата да го доведат Дибала, а лихварите и птиците нешто демек форсирале.

Дибала е најпознат да речемо од овие џимити звезда некоја, и затоа го сакаат американците. Не сум ни ја нешто воодушевен ама па за без паре и некоја нормална плата од 5-6 мил нека го зема.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.781
Поени од реакции
4.219
Зијеч станува доста реална опција. Ако успеат него плус белгијецов да ги договорат напред ќе сме за класа појаки од лани. Ради конкуренција мислам и Диаз ќе проработи.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.720
Поени од реакции
3.570
Зијеч, Де Кетеларе, Санчес или Алтернатива и стопер за 15 милиони е меркато од околу 60 милиони. И те како е изводливо.

Меркато нешто налик ова и продолжување на Леао и Бенасер е чиста 10ка.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.763
Поени од реакции
34.520
Добар фудбалер е тој бе, што би барал во Монца да иде не сфаќам.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.603
Поени од реакции
4.483
Ништо посебно играч, од Брахим би бил подобар сигурно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.332
Поени од реакции
40.975
Галијани како за тим како Монца кој доаѓа од втора лига добри искусни играчи прибра.

А за Песина глуп трансфер, од Аталанта да паднеш на Монца....
7.5мил ќе земат ако Монца остане во Серија А и откупот ќе им биде задолжителен.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.905
Поени од реакции
9.767
Ептен некоја Адли еуфорија ги зафатило нашите, твитер да не отвориш. :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.937
Поени од реакции
2.946
Галијани како за тим како Монца кој доаѓа од втора лига добри искусни играчи прибра.

А за Песина глуп трансфер, од Аталанта да паднеш на Монца....
7.5мил ќе земат ако Монца остане во Серија А и откупот ќе им биде задолжителен.
Автоматски споено мислење:

Тоа со Песина од авион се гледа дека долга е раката на Галијани и Берлускони, гарант со Милан имаат направено комбинации за овој трансфер.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.173
Поени од реакции
20.823
Монца Икарди ќе го зема вие за Песина се чудите :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom