Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.781
Поени од реакции
4.219
Да прочитам само дека Малдини продожил договор ќе отворам тема. 30 е веќе нема ништо официјално им давам фора до утре вечер.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.611
Поени од реакции
35.931
Да прочитам само дека Малдини продожил договор ќе отворам тема. 30 е веќе нема ништо официјално им давам фора до утре вечер.
Отварај не се заебавај, ќе ја даде Ио на некој од нивните па ќе треба да читаме огромен вовед за како ни се тргале :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.905
Поени од реакции
9.767
Да прочитам само дека Малдини продожил договор ќе отворам тема. 30 е веќе нема ништо официјално им давам фора до утре вечер.
Додека другите ќе кукаат, ти и јас ќе се убедиме дека не е страшно и Малдини да не продолжи договор.

Така да, почнувај полека со пишување. :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.937
Поени од реакции
2.946
Малдини уште ништо официјално....според мене нема да потпише, веројатно има некоја понуда земи или остави и ваљда ќе чека да му дадат некоја подобра понуда у однос на моќ на одлучување али тоа нема да се деси...

Јебига, следна титула за 10 години? :icon_lol:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.937
Поени од реакции
2.946
Сите фан клубови се палат на трансфери на нови играчи а само ние на продужување на договори на директори :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.781
Поени од реакции
4.219
Фала курцу. Дај нека дадат соопштение и да може на раат се ужива во летото.
Автоматски споено мислење:

At the exit of Casa Milan, Paolo Maldini commented on the renewal of the contract to the microphones of the journalists present: "It's all right, we renewed it at the last minute. We are happy to be here and for the season. We are happy to always plan a future winning. How will Milan be? Now let's see, there is time. We started a bit late but we will make up for it. I'm very happy. " Потврда и од најголемиот. Не очекува одлична иднина.
Автоматски споено мислење:

Потврдата.
 
Последно уредено:

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.168
Поени од реакции
1.568
Ориги, Флоренци официјално сега за сега, следен Месиас за официјален откуп.. па се надевам следни Ренато Санчез и Хаким Зијех.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.937
Поени од реакции
2.946
За десно го планирале Зијеч.....добар играч е, кај нас ќе изгледа како Меси али Асенсио ми е некако по техничар и мислам боље ќе легне....да може и двајцата да ги соберат да им го вратат Брахим на Реал :misticen:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom