Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 август 2007
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.521
Ниту еден од погоре споменатите играчи освен Донарума не е класа. Просеци и ништо повеќе. Не дека им префрлам кривица на академијата ама стварно е чудно како не успеваат да создадат таленти. Последен играч од таа академија е Малдини. Веројатно и ја немаат таа цел.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.643
Поени од реакции
9.232
Ниту еден од погоре споменатите играчи освен Донарума не е класа. Просеци и ништо повеќе. Не дека им префрлам кривица на академијата ама стварно е чудно како не успеваат да создадат таленти. Последен играч од таа академија е Малдини. Веројатно и ја немаат таа цел.
Е сега, класа... Колку цела Италија извади класа фудбалери во тој период?

Да гледаме малку пореално.


На две-три години би требало примавера да вади еден класа фудбалер, за да има Милан неколку во прв состав. Тоа е ептен тешко.


А да не збориме дека фудбалери како Малдини се појавуваат ретко во светски рамки, а не во една држава или дури еден клуб.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.521
Е сега, класа... Колку цела Италија извади класа фудбалери во тој период?

Да гледаме малку пореално.


На две-три години би требало примавера да вади еден класа фудбалер, за да има Милан неколку во прв состав. Тоа е ептен тешко.


А да не збориме дека фудбалери како Малдини се појавуваат ретко во светски рамки, а не во една држава или дури еден клуб.
Истото го мислим. Зачудувачки е како нема млади таленти во италијанскиве тимови а да не се една сезона 'таленти'. Ајде Малдини нека не биде пример ама мора да се поработа на тоа. Пола од него да добиеме па ќе биде класа за моменталниве.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.861
Поени од реакции
2.838
Да се курнази американците и да го соберат Милинковиќ Савиќ....бар ќе добиеме класа проверен играч....а не Малдини да бара црнци од Африка за 10 миљона....

Така се влага у нов тим а не овие уште Малдини не го продужија....гнаси..
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.649
Поени од реакции
3.487
Renewals of #Maldini and Massara within 48 hours (biennial with option for the third year). #Gazidis will leave in November with the former captain of #Milan ready to take over some of the duties of CEO, managing some corporate areas alongside Cardinale.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
698
Поени од реакции
355
I deneska e ostaveno za utre dogovorot na Maldini , ni vo amaterskite ekipi go nema ova , ako vize nemas dogovor so segasnite baram da imas alternativi za niv .
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.649
Поени од реакции
3.487
Renato Sanches is getting closer to PSG. Luis Campos’ presence was decisive as he already knows Sanches since their time at Lille. It’s almost certain that he isn’t joining Milan anymore

[@DiMarzio]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
496
Поени од реакции
551
На прв поглед новиве газди не се ни пола од Елиот, старите не се експонираа и си ги бркаа сите работи на време, овие уште не дојдени договорени трансвери пропаѓаат
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.059
Поени од реакции
20.381
На прв поглед новиве газди не се ни пола од Елиот, старите не се експонираа и си ги бркаа сите работи на време, овие уште не дојдени договорени трансвери пропаѓаат

Елиот се уште газди на Милан.
Кардинале ќе го преземе тимот у Септември/Октомври ако собере парете што му фаља, ако не Елиот ќе му ги позајма и ако не ги врати знаете што ќе се деси :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.606
Поени од реакции
33.639
Елиот се уште газди на Милан.
Кардинале ќе го преземе тимот у Септември/Октомври ако собере парете што му фаља, ако не Елиот ќе му ги позајма и ако не ги врати знаете што ќе се деси :pos:
Тоа што се деси со Брус Ли
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.649
Поени од реакции
3.487
Kompanija so ima 5% od firmava so go
drzi Milan, probuva da ja anulira prodazbata, gi tuzat Elliot nes. Haos e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.645
Поени од реакции
2.562
На тие Blue Sky што се курчат за продажбата, целта им е само да извлечат некоја пара као демек за претрпена штета, гарант немаат намера да блокираат било што суштински тие пијавици све им ебем.

Што се тиче отварање на тема, јас ќе ве замолам да ме извините во оваа прилика, деновиве сум растргнат на појше страни, чекам да дојде на свет едно мало змејче, па не ми е многу тука паметот. Еве палицата нека ја превземе или Кастиел или @џимеј којшто е ипак профи за тоа, а ако сакаме да живиме опасно ја би го повикал и @Дим4е :icon_lol:

А јас земам обврска и еве обечавам дека догодина здравје, со плус еден навивач до мене и плус еден трофеј, ќе ја скоцкам следната тема.

Велики поздрав и форца Милан, форца Пума, форца Паоло!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.065
Поени од реакции
8.003
Само Клипче за нова тема, ја сум во ист кош со курајбер. Од отварањево на нова тема за фан клубов аир не видовме.

Кажете фала што последни 5 утакмици сезонава на хајлајтс и реприза ги гледав .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom