Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Со 50 ништо не прават. Ботман, Ренато, ЦДК веќе си на 80-90 милиони, ами каде е десно крило, доколку нели, би се покривала екипата комплетно.

За Сале никој не ти дава повеќе од 10, истото важи и за Ребич.

Минимум 100тка им треба, ако сакаат да отидат подалеку во ЛШ и да се борат за Скудето.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.734
Поени од реакции
13.358
Ако стигне некоја понуда, може да го продадат Бенасер, а до го земат тој од Јужна Америка, што го спомнуваат како алтернатива за Санчез (во случај да дојде и овој).
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Али братот Галијани што го договори Ранокија во Монца.

Намерачен му е уште од 2010 година и конечно си го зеде. Да не му беше љут на Пато што онојпат го заеба за договорот со Тевез заради калаштурата Барбара, сеа и Алешандре ќе си се вратеше да игра во Серие А. Тука чак и Берлускони е проблемот. Веруам дека Силвио никад нема да му прости на Пато што тогаш не зеде 50-60 милиони од ПСЖ затоа што овој осеќаше заљубеност и лептиричи и наместо со мозок размишљаше со кур.

Глеаш сеа следна трансфер цел на Монца - Цеск Фабрегас. Старе љубави се не забораве.
Штета овој Витсел му избега у Атлетико или да го наречам мистер X
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.681
Tuttosport: Gerry Cardinale’s RedBird , the Liverpool model and moneyball

The Italian newspaper report a previous quote of Cardinale: “With moneyball, the results are guaranteed. We have carried out in-depth studies and there is no need to spend large sums to win trophies.”
Не ќе да се од небо паднати тие проценки за скромни инвестиции. Кој не го гледал филмот, обавезно нека го гледа. Милан рука на срце и минативе години, па и децении не дека се изнатроши многу, и ова воглавном беше видено под Галијани, ама јас мислам дека оваа фантазија не носи озбилни успеси.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ај бар Ориги ќе потпише сигурно :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.221
Поени од реакции
5.129
Tuttosport: Gerry Cardinale’s RedBird , the Liverpool model and moneyball



Не ќе да се од небо паднати тие проценки за скромни инвестиции. Кој не го гледал филмот, обавезно нека го гледа. Милан рука на срце и минативе години, па и децении не дека се изнатроши многу, и ова воглавном беше видено под Галијани, ама јас мислам дека оваа фантазија не носи озбилни успеси.
Ливерпул што само што даде над 100 миљона за играч од португалска лига........

Мене ми се чини ќе се следи моделот на Фиорентина а не на Ливерпул како стојат работите....
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Ливерпул што само што даде над 100 миљона за играч од португалска лига........

Мене ми се чини ќе се следи моделот на Фиорентина а не на Ливерпул како стојат работите....
Не можеш да споредиш ливерпул со катаљарда приходи од тв права со приходите на Милан.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.376
Ливерпул што само што даде над 100 миљона за играч од португалска лига........

Мене ми се чини ќе се следи моделот на Фиорентина а не на Ливерпул како стојат работите....
Фиорентина е почетна фаза на проектот од Ливерпул, не можеш да ги споредуваш... Ливерпул ги купи Салах, Мане, Фирмињо по 35-40м ... Со добрите сезони минативе години стана еден од најголемите брендови, прави далеку повеќе пари од Милан па затоа и може да си дозволи да плати толку за играч од 22 кој што треба да им биде носител на игра наредни 10 години...
Автоматски споено мислење:

Плус тоа го продаде Кутињо па и Суарез за огромни пари , и од тие трансфери си го изгради тимот
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.221
Поени од реакции
5.129
Фиорентина е почетна фаза на проектот од Ливерпул, не можеш да ги споредуваш... Ливерпул ги купи Салах, Мане, Фирмињо по 35-40м ... Со добрите сезони минативе години стана еден од најголемите брендови, прави далеку повеќе пари од Милан па затоа и може да си дозволи да плати толку за играч од 22 кој што треба да им биде носител на игра наредни 10 години...
Автоматски споено мислење:

Плус тоа го продаде Кутињо па и Суарез за огромни пари , и од тие трансфери си го изгради тимот
3 играча по 40 се 120 миљона....Милан толку нема потрошено последните две лета заедно....

Да не почињам со продолжување на договори, сега и со Леао и Бенасер цела година ќе се ценкаат таман овие док си најдат нови клубови па ќе направат исто како Кеси, ќутенката последната година ако треба и на клупа ќе седат али ќе се идат без пари...
Автоматски споено мислење:

А Милан уместо да ги шитнеше Чаноглу, Донарума и Кеси док држеа цена они се убедуваа со нив за на крај да останат со 0...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
3 играча по 40 се 120 миљона....Милан толку нема потрошено последните две лета заедно....

Да не почињам со продолжување на договори, сега и со Леао и Бенасер цела година ќе се ценкаат таман овие док си најдат нови клубови па ќе направат исто како Кеси, ќутенката последната година ако треба и на клупа ќе седат али ќе се идат без пари...
Автоматски споено мислење:

А Милан уместо да ги шитнеше Чаноглу, Донарума и Кеси док држеа цена они се убедуваа со нив за на крај да останат со 0...
Милан да ги шитнеше тие никад немаше прво да фати Лш место, а да го шитнеше и Кеси немаше ни титула да освои ама ок.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.376
3 играча по 40 се 120 миљона....Милан толку нема потрошено последните две лета заедно....
Прво ако направиш математика Милан има потрошено толку... а доколку сметаш последни 3 сезони има преку 200м, второ секој еден од овие 3 играчи во Ливерпул е доаѓан тотално во различна сезона(што значи 3 различни лета) така да муабетов ти е тотално без врска, колку да се пише нешто
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.470
Поени од реакции
4.623
Баш сега проверив, од кога се овие Fenway Sports Group во Ливерпул а тоа е од 2010година имаат потрошено 370 милиони за трансфери. Најјакиот степ ап го прават со зимање на Ван Дајк и Салах и тоа меркато остануваат во плус 10милиони, овие трансфери се финансирани од продажба на Кутињо.

Милан од 2010 има потрошено 450 :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom