Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.048
Поени од реакции
51.016
@Io Sono Interista престаните да ми бришете постови у кои немам спомнато ни еден член, нити некого сум се обратил директно.

Ако пишем полуретардиран и ако некој се пронајде ме заболе половиот орган.

На тој идиотот кој и да е што пријавуе и што се пронаоѓа и за себе мисли дека е полуретардиран нека смири комплексите од рл и небитноста и кажите му нека не ви досаѓа вас со пријави, не мене

Со овие критериуми треба пола постови на кајгана да се бришат на дневна база
Марли.JPG

И ова не треба да ти го бришам, така?

Ајде испуцајте се деновиве да не ви расипувам славје сега, после тоа припази на речник, не ти објаснувам повеќе. Можеш и ти да го ставиш на игнор на пример па да не морам ни со него ни со тебе да се објаснувам.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.104
Поени од реакции
1.491
Летово треба да се донесат 2-3ца, десно крило, еден у средина и стопер ( ако си иде Ромањоли, иначе не мора). Според мене треба да се прави она што Ливерпул го прави во последни 5 години, видете ги скоро истите играчи ги имаат од финалето лш 2018, плус 4-5 играчи до сега.. поентата ми е шампионскиот тим што е уигран останува, до душа имаат повеќе пари они и тоа игра улога и плати. Шпиц не мора сега чим Ориги се носи, Ренато замена за Кеси, Ботман ако си иде Ромањоли и едно десно крило и доста е.. не е убаво да носиш 10 играчи нови ( ко онаа сезона Бонучи, Конти, Родригез и да не ги набројувам тие пацери).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.431
Поени од реакции
8.604
Честитки за освоената титула. Посакував да се вратите на тронот и на мајсторски начин го направивте тоа. Пиоли што успеа да направи сезонава, секоја чест.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.644
Поени од реакции
3.471
Летово треба да се донесат 2-3ца, десно крило, еден у средина и стопер ( ако си иде Ромањоли, иначе не мора). Според мене треба да се прави она што Ливерпул го прави во последни 5 години, видете ги скоро истите играчи ги имаат од финалето лш 2018, плус 4-5 играчи до сега.. поентата ми е шампионскиот тим што е уигран останува, до душа имаат повеќе пари они и тоа игра улога и плати. Шпиц не мора сега чим Ориги се носи, Ренато замена за Кеси, Ботман ако си иде Ромањоли и едно десно крило и доста е.. не е убаво да носиш 10 играчи нови ( ко онаа сезона Бонучи, Конти, Родригез и да не ги набројувам тие пацери).
Potrebni se 2ca starteri, 10ka i desno krilo. A ne bi bilo loso da se pojaca klupata so uste 2,3ca talentirani decki.

Gledam ne povrzuvaat so De Ketelaere-ima mn dobra statistika i mislam e najdobar igrac u Belgiska liga, ovoj bas e Maldini tip na transfer.

Ovoj Traore od Sassuolo isto bi bil realna opcija, bas profi igrac e, mislam ke eksplodira naredna sezona.

Za desno krilo slabo na pazarov igraci, se plasam da ne ostaneme so Sale :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.849
Поени од реакции
2.811
Мбапе наводно бил фан и на Милан...таман за едно 10 години ќе ни биде новиот Ибра :icon_lol:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.644
Поени од реакции
3.471
Kalulu €0.6m (2025)
Tonali €1.2m (2026)
Leao €1.4m (2024)
Bennacer €1.5m (2024)
Tomori €2m (2025)

:pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.564
Поени од реакции
4.466
Од летово ќе добијат
Калулу 2.2-2.5
Сандро 2.8-3.2
Леао 7-9
Бенасер 4.5-6
Томори 3-4.5
ќе добијат сигурно, али со какви плати се шампиони..едни Лацио, Рома и Аталанта имаа поголеми плати :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.644
Поени од реакции
3.471
@Saasko smeni ekipa

Ibrahimovic has decided to continue to play for another year. Though everything is bound to a new medical consultation to understand if a new operation in his left knee will be necessary. If not, Zlatan is ready to play for another season
 

Kajgana Shop

На врв Bottom