Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.438
Поени од реакции
872
Sto be za kraj,mislam deka site do eden treba da dobijat blagodarnica. Primer Tatarusanu skina biten penal protiv Inter,golot na Maldini protiv Spezia vredi 3 boda itn.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.421
Поени од реакции
32.386
Sto be za kraj,mislam deka site do eden treba da dobijat blagodarnica. Primer Tatarusanu skina biten penal protiv Inter,golot na Maldini protiv Spezia vredi 3 boda itn.
Не упаѓај во дневен ред, бате Сале сите ќе ги опфати, никој нема да е запоставен во алманахот негов.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Sto be za kraj,mislam deka site do eden treba da dobijat blagodarnica. Primer Tatarusanu skina biten penal protiv Inter,golot na Maldini protiv Spezia vredi 3 boda itn.
Малдини Јуниор доби признание од мене,Татаришан ме разочара на 6 утакмици прими 10 гола од кои 4 против Фиорентина и не заслужува таква голема почит.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.557
Поени од реакции
11.423
Иначе на денешен ден пред 15 год последен пат освоивме ЛШ.

Си се исплакав јас што од среќа , што од тага.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.278
Поени од реакции
273

пренос во живо од прославата на титулата
лудницаааааааааа
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
473
Поени од реакции
522
еве ви уште еден извор, до скоро имаше англиски коментар
Автоматски споено мислење:

погоре двата ги исклучија еве еден in first person
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.557
Поени од реакции
11.423
Тицијано Крудели и интерашот со бесилката на 00:46 .
Автоматски споено мислење:

Цело време господ и Св. Петар не гледаат :
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.816
Поени од реакции
2.747
За следната сезона сум голем оптимиста, под услов да го продужат Леао и Бенасер....ако не му продужат на Леао летово иста песна ќе биде како оваа сезона Кеси ќе се тегави по терен и цело време само за тоа ќе се збори.

Ориги е веќе капарисан, Адил ќе биде солиден за од клупа за у средина, со Ботман одбраната ќе ни биде прејака, Ренато Санчез ќе ја освежи средината и ќе остане само десно крило.

Да го земат Берарди и ако останат Ибра и Жиру мислам дека не само што ќе бидеме пак у конкуренција за титула ќе може и да се цели на ЛШ....не на титула али бар на четврт финале :icon_mrgr:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.623
Поени од реакции
3.458
За следната сезона сум голем оптимиста, под услов да го продужат Леао и Бенасер....ако не му продужат на Леао летово иста песна ќе биде како оваа сезона Кеси ќе се тегави по терен и цело време само за тоа ќе се збори.

Ориги е веќе капарисан, Адил ќе биде солиден за од клупа за у средина, со Ботман одбраната ќе ни биде прејака, Ренато Санчез ќе ја освежи средината и ќе остане само десно крило.

Да го земат Берарди и ако останат Ибра и Жиру мислам дека не само што ќе бидеме пак у конкуренција за титула ќе може и да се цели на ЛШ....не на титула али бар на четврт финале :icon_mrgr:
Leao ima do '24 ta dogovor. Ama bi bilo dobro use letovo da im se dadat novi dogovori ne samo na Benacer i Leao, tuku vo znak na blagodarnost da se pustat novi dogovori na Tomori, Tonali, Kalulu.

Nz od kaj ti se muabetive za ovie od Lille, samo Origi e dogovoren :D

Daleku ni e LS, ja bi bil prezadovolen samo so grupi minenje, cel treba da im e da ja odbranat titulata vo Italija. So 120, 130 milki pametno investirani letovo, mislam deka ke bideme i te kako konkurentni za toa.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.928
Јас би ви препорачал да не се залетувате многу. :coffee:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.928
До нареден Мај најјаки сме, што и да се деси летово. :pos:
Битно е да имаме прогрес и наредна сезона, да се бориме на врвот, да напредуваат фудбалерите како сега.


И треба да бидат свесни дека со претерано ниски плати не се прави тим за подолг рок. Немам проблем да не бидеме најтрошачки клуб, но има фудбалери кои треба да се задржат некоја година повеќе, за тоа треба покачување на плати, не може секоја година да имаш одлични трансфери.

Леао ако продолжи вака ќе дојде време кога нема да има шанси да го задржат, но сега уште не е време да го пуштат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom