Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220523_065510.jpg

Благодарам Тео.
После Малдини,Сержињо и Каладзе се појавија Таиво,Констант,Межбах,Антонини и Антонели на таа лева страна но со Тео конечно Милан доби модерен и експлозивен лев бек.Тео буквално е незапирлив за противниците по левата страна.
FORZA MILAN !
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220523_062648.jpg

Благодарам Раде.
На првиот меч против Интер изигра феноменално кога Диаз заболе со корона и бев сигурен дека Пиоли ќе му даде повеќе шанса но повторно го закопа на клупа се до крајот на сезоната кога Пиоли се освести и сфати дека Диаз е сосема некорисен за тимот а Кесие сепак е неприкосновен како везен играч а не како креативец.
“I am always available for the team. Whatever it takes: 1 minute, 30 or 95 I don’t care, I just care about doing my best.
После оваа изјава на Крунич тој покажа дека е вистински Миланиста.
FORZA MILAN !
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.397
ајде и ја ќе пишам еден пост ала саше.
фала ти @Клипче за тоа што ме викна у All Day, искрено вчера ми беше еден од најдобрите денови у живот и никогаш нема да го заборавам лудилото и атмосферата што владееше вчера со сите присутни таму, идна сезона на секој меч ќе доаѓам.
АПСОЛУТНО ЗАСЛУЖЕНА ТИТУЛА И ПОБЕДА ВО ПОСЛЕДНОТО КОЛО, КАКО ИГРАА ЕЈ КО У ТРАНС НАПАЃАА, НЕ БЕВ НАВИКНАТ НА 0-3 ДО 30ТА МИНУТА АМА ШТО БИ РЕКОЛ МОЈОТ КОМШИЈА СТОЛЕ СТОИЛОВ МУДА ДО КОЛЕНА !!!
чест ми е што запознав луѓе од форумов, друго е во живо и поинтересно е, голем респект и поздрав до @Ska Maniac , @Castiel , @Марли и секако редно е и @Hm_Hm да дојде следна сезона :D
Автоматски споено мислење:

EA8F5BFC-26FD-4B70-BF86-F6C3FDFEB045.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
5.651
Поени од реакции
15.847
Сашко им дели Благодарници еден по еден :cool:

Златна Бубамара на популарноста, AC Milan edition.

Сашко - Сашко. Пуштете го Ферус во позадина и тоа е тоа.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.623
Поени од реакции
3.458
Честито нека ни е долго очекуваната титула. Не ми се верува дури. :vozbud: :vozbud: :vozbud:

Остарев додека го дочекам вој момент пак. :ROFLMAO:

Какво екипиште, машини сите до еден, може дел од играчите и не се калибар за Милан но газење трчање цела сезона, мора да им се пушти раче и на Сале, Меси, Диаз, каква страст од цела екипа.

Детето комотно може Раде да си го крстам, брату босански каква сезона, играчиште.

Во какви играчишта прераснаа Леао и Сандро :vozbud:

Од Гатузо сме немале вакво копиле у екипа, Тонали капитен по брза постапка, ти ибам човечето како гризе а има уше млечни заби :icon_lol:

И сеа праведно е да го испоштуваме и @Castiel , само он веруваше у екипава од сам старт, поштовање :cuc:

Sono undici in campo e milioni là fuori :oleee::oleee::oleee:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.816
Поени од реакции
2.747
Иако уште владее еуфорија едно нешто што мораат одма да го направат е да му дадат нов договор на Леао, колку и да бара треба да му дадат плата....

Имаше една несигурна изјава кога го прашаа дали ќе остане у стил ќе видиме....и ја би се курчел да сум најдобар у тим а да не сум најплатен..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.423
Поени од реакции
32.390
И сеа праведно е да го испоштуваме и @Castiel , само он веруваше у екипава од сам старт, поштовање :cuc:

Така е. А другите (меѓу кои предничев ја) што ширевме дефетизам и недоверба, време е да си ги изедеме говната што ги серевме со анализите и предвидувањата.

Мора да се признае, докторски изработено од Малдини до последно евро.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220523_122304.png

Благодарам Мајк.
По заминувањето на Донарума никој не беше сигурен што ќе добиеме со Мајк но Милан доби сигурност и стабилност на голот,Мајк е секогаш спремен и со неговата стабилност им дава дополнителна самодоверба на одбрамбените играчи на Милан.
Има одлична прегледност на играчите и вреди да се спомене и неговата асистенција за Леао против Самдорија.
Имаше незгодна повреда во Ноември и се очекуваше да се врати после Нова Година но на изненадување на сите се врати многу побрзо од очекуваното.
Милан го доби еден од најдобрите голмани во Европа.
FORZA MILAN!
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.523
Поени од реакции
3.892
Ќе напишам после дома кога ќе бидам еден подолг пост за цела сезона и зашто од старт бев убеден во скудетото.
Автоматски споено мислење:

:love: :oleee::oleee: 20220523_160918.jpg Му должам огромно извинување на господинот Пиоли. Многу го критикував ама на крај заврши маестрална работа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom