Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_204152.jpg
Малдини Јуниор и ти имаш заслуга за овој успех на Милан,со твојот гол против Специја Милан собра многу битни 3 бода.
Се надевам дека ќе имаш светла иднина.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.930
Треба да остане забележано, колку само шампионски го одиграа овој последен натпревар.

Без страв, без калкулирање, машки газење од почеток и завршување во прво полувреме. Можеа со повеќе од 5 разлика да водат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.930
Ставајте тука клипчиња од соблекувална, автобус, воз...
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
Му олесна на Кеси кога не го исвиркаа.
Таман работа сите се свесни колку Кеси беше битна алка во ростерот сезонава за освојување на титулата и човекот тоа го направи профи.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.816
Поени од реакции
2.747
Не бев тука недела дена што се деси со Силва? Па нели немаше да го продаваат? И зашто ќе го продаваат и Ибра? Нека си ебат мајката ја више фудбал не глеам.
Да се потсетиме кога потона Милан у гомна и конечно на денешен ден застана пак на нозе :gjavol:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.438
Поени од реакции
872
Zasluzivme da se raduvame.
Za site potroseni sezoni...
Za site treneri koi se izvrtea na klupa od Inzagi do Broki,za pojacuvanja kako Bertolaci i Mezbah,za Fasone i Mirabeli,za Yonghong Li.
Za Benevento i golot od golman,za 4 komada na Berardi za pola saat,za 5 komada vo Bergamo,za Liga Evropa i Shkendija,za trioto Sha-Ba-Ni itn.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.130
Поени од реакции
7.542
ајде честито титула, да се множат :)
Ни за момент не помислив дека ќе не потонат денес.
Одлична сезона, дефанзивно многу стабилни и силни. Имавме и среќа на моменти, многу пати низ сезоната покажавме заби и верба во себе. Но генерално одигравме одлична сезона.
Се надевам дека ќе продолжат со вакво темпо и со неколку засилувања следната година ќе покажеме заби и во ЛШ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom