Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_195009.jpg

Благодарам Пиоли ти направи и постигна нешто посебно.
Да не го заборавам и неговата вечна сенка Џакомо Мурели,Бонера,Дида и сите останати и инволвирани во тренерскиот штаб
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.258
Поени од реакции
40.802
Ќе го изедат Леао :ROFLMAO:

Кожата ми се наежи на последниот свиреж иако се знаеше уште во прво.

Цел ден си викам еј ако направат глупост, ама шампионски изиграа последните 4 натпревари. Леао дајте му 10 мил и чао.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.617
Поени од реакции
9.172
Ќе загинеа Леао и Сандро на крајот.

Па кај ќе се сликаат со 20к души, пушти ги на мира.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.617
Поени од реакции
9.172
Не требаше да влезат вака на терен, ќе си гледавме прослава. Вака мораа да избегат фудбалерите.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
911
Поени од реакции
2.389
AAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadddddddddddddddddddddddddddddddddhkdflllllllllllllllllllllllljngsdkhlfjklhjdklfhj;df
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.617
Поени од реакции
9.172
Конечно се заврши, немаше да издржам уште една недела.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.138
20220522_202338.jpg

Благодарам Малдини.
Несомнено најголемата играчка легенда на Милан а сега со поинаква улога во тимот се надевам повторно ќе испишуваш историја.
И најдобрите понекогаш се цел на критики особено кога се помешаат и емоциите но на крајот се гледа и цени постигнатата цел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom