Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.656
Поени од реакции
6.551
Бакајоко стандардно почна со глупост, но потоа беше добар, особено добро дојдоа неговите физички карактеристики.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.448
Искрено оваа победа е послатка него да тепавме 5-0.....да му ебам фацата грда на Симеоне и цела екипа, особено на оној стаорецот Суарез....и првата утакмица бевме боље али судијата не прееба, денес заслужена победа.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.628
Поени од реакции
2.414
Ako pobedi Atletiko so Porto !? samo gol razlika se gleda neli !? posto megujseben ne vazi gol u gosti
Меѓусебен дуел со Атлетико ни е еднаков затоа што не важи више правилото со гол во гости. Се гледа гол разлика, во моментов Милан има боља. Во случај и тоа да е еднакво се гледа кој постигнал појше голови.

Ќе беше греота утакмицата со Ливерпул на Сан Сиро во 6то коло да е само ревијална и без резултатски значај. А и после онаа скроз безвезна утакмица со Фиорентина ни требаше ваква победа.

Нека се јебе оваа гнасна и бедна екипа од Мадрид. Какви пацери. Вакво кукање, расправање за секоја судиска одлука чак и обичен аут, превртување и прљавштина само од Јувентус во Италија имам видено и никаде више.

Расте Милан и стварно е различен од било кога последнава декада. Само да се средат повредите и оваа има потенцијал да биде многу добра и важна сезона за натамошниот развој на клубот во целост и резултатски и финансиски.

Идемо даље, форца!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.000
Поени од реакции
13.451
Кои се математиките за Милан?
Во случај Милан да тепа 1:0 а Атлетико 2:0, и двете екипи ќе се со иста гол разлика од 6:7. Кој иде даље и зашто?
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
540
Поени од реакции
592
Ја ко што ја затварав кладилницата и слушам МЕСИАААААСС.. одма истрчав
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
18.490
Кои се математиките за Милан?
Во случај Милан да тепа 1:0 а Атлетико 2:0, и двете екипи ќе се со иста гол разлика од 6:7. Кој иде даље и зашто?

Ако меѓусебниот е ист и гол разликата иста се гледа број дадени голови, ако и тоа е исто мислим дека се гледа фер плеј односно број на жути и црвени
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.039
Поени од реакции
7.140
Месиас брате доставувачу на пица и бургери, све ти е простено. Веќе ги исплати парите платени за него.
Одлична игра, многу ми се допадна како одигравме. Одамна не сум бил волку горд на клубов, особено после таков пацерски глуп пораз во фиренца.
Секоја чест на момците.
Ех таа утакмица на Сан Сиро со педерланава многу (ќе) не кошта. Како и да е, еве не, последно коло ќе се бориме за пласман понатака.
Како за екипа што има 9 години пауза од ЛШ во објективно најтешката група, воопшто не се избрукавме и покажавме заби и желба за надигрување против побогати и поетаблирани екипи од нас. И со овој ростер и со собраното искуство ова достигнување во следните година или две, ќе биде надминато и пробиено.

Forza Milan.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.815
Поени од реакции
39.896
Првиот натпревар ќе завршеше со победа ако судијата не го решеше.

Со Порто полошо поминаа, бод од двата натпревари, прочитана игра, немаме план Б.
Со Ливерпул после пресврт се виде дека немаме офанзивни играчи.

Или нека поминат или нека завршат последни. ЛЕ не им треба.
Автоматски споено мислење:

:ROFLMAO:


 
Последно уредено:

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.448
Да го пофалиме и Кеси конечно изигра утакмица на ниво, дури имаше и еден шпринт продор у шеснаесетник у второ.

Како Ночерино у најдобри денови :icon_lol:

Реално ќе ни фали другата сезона тешко дека ќе го заменат со подобар играч али 9 миљона на Донарума не му дадоа а не па него...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.404
Поени од реакции
4.369
Да го пофалиме и Кеси конечно изигра утакмица на ниво, дури имаше и еден шпринт продор у шеснаесетник у второ.

Како Ночерино у најдобри денови :icon_lol:

Реално ќе ни фали другата сезона тешко дека ќе го заменат со подобар играч али 9 миљона на Донарума не му дадоа а не па него...
Realno iznenadi so centarsutot za golot..ne beshe losh. Sredinata samo Bakayoko se glupirase, Sale odgovorno nazad ali vo ofanziva crep.
Florenzi dosta podobar vo ofanziva od Kalulu koj bese izguben.

Losho e i Ibra ako ima povreda..Ante duri Januar se vrakja..od nekoja sitna povreda nego ke go nema 4 meseci.
Kaj Giruod e losho..sigurno mesec dena ke e out.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.656
Поени од реакции
6.551
На Бакајоко може да му се замери што доби брз жолт и што не шутираше подобро кога беше проигран од Меси, но целосно земено изигра добро во тие 25 минути.

Добиени 3 од 4 дуели на земја и исто толку воздушни, како и две пресечени топки. И сетоа тоа под притисок, затоа што имаше жолт картон, што воедно бил еденнствениот негов прекршок, а три се направени над него. Едно клучно додавање, 86,7% точни проигрувања.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.182
Поени од реакции
3.989
Ибра бил ок а за Жиру ќе се чекаат резултати од тестови.
Не може вака мора под итно да се земе помлад расен центарфор со овие двајца е 50/50 дали ќе играат на следниот натпревар.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.404
Поени од реакции
4.369
На Бакајоко може да му се замери што доби брз жолт и што не шутираше подобро кога беше проигран од Меси, но целосно земено изигра добро во тие 25 минути.

Добиени 3 од 4 дуели на земја и исто толку воздушни, како и две пресечени топки. И сетоа тоа под притисок, затоа што имаше жолт картон, што воедно бил еденнствениот негов прекршок, а три се направени над него. Едно клучно додавање, 86,7% точни проигрувања.
Skoro ja izgubi na losho mesto za golot, ako ja izgubeshe kje beshe 1:0 :)
Inaku odigra dobro, godinava so nego imame dodaten kvalitet na sredina i od klupa. Rade sigurno go stavi prv tim da pomaga na Teo povekje, posto Leao ne e bas podvizen kako Rebic vo odbrana.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.932
Поени од реакции
7.331
На Бакајоко не би требало ништо да му се замерува само да е здрав до крај на сезона за ротација, едвај има 100тина минути изиграно
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.655
Поени од реакции
27.663
На Бакајоко не би требало ништо да му се замерува само да е здрав до крај на сезона за ротација, едвај има 100тина минути изиграно
Треба полека да добива по цели полувремиња и он, и да се форсира заедничко играње со Тонали. Ги чекаат добри месец дена заедно, редно е да се запознаат подобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom