Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.850
Поени од реакции
2.390
За Диаз еднина штета е што Реал ќе си го земат следната сезона летото за 0 евра....едино он ако не бара да остане али ретко кој играч го одбил Реал...
Не може следно лето да си го земат. 2 годишна позајмица е со право на откуп.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.554
Поени од реакции
18.217
Не може следно лето да си го земат. 2 годишна позајмица е со право на откуп.

Мислим дека нема право на опција.

Иначе Брахим Диаз да беше поголем 10 сантима ќе беше фудбалериште пар екселанс
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.150
Поени од реакции
5.053
Од Хакан ми фалат само клипчињата од автобусот. :)
Мене ми фали таа фацата уморна, коа ќе се шутка со топката и коа ќе падне па ќе гледа ка теле... ама ќе ја видим на дерби.


Инаку браво за победава, овие мртви тимчиња знаат доста да заебат против појаки, баш тогаш се мотивираат среќа па се незналици и неможат голот да го погодат инаку 3 ќе ни акнеа...

Мило ми е за Малдини, сакав и Пелегри да погоди ама ај ќе не извади он некоја друга утакмица.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.718
Поени од реакции
39.718
Нападот е ептен зависен од Леао. Треба негова копија и од десна страна.

За Диаз еднина штета е што Реал ќе си го земат следната сезона летото за 0 евра....едино он ако не бара да остане али ретко кој играч го одбил Реал...
Која следна сезона кога е двегодишна позајмица и Реал ако го сакаше ќе го задржеше. Нека изигра вака до крај па ќе видиме, некогаш знаат вакви да имаат јак старт и после да ги снема.

Се има некоја евтина опција за Пелегри, момакот многу добро ми изглеа, голем е, брз, и прием добар има.
Му треба гол за самодоверба ама се глеа дека детето знае фудбал.
Се знае дека има се што е потребно за еден напаѓач, само со долга историја на повреди.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.434
Поени од реакции
6.074
Diaz e dvegodisna suva pozajmica nemame pravo na otkup


Sent from my iPhone using Tapatalk
Има право на откуп, само што и Реал потоа има право да си го земат повторно и тоа само за некој милион повеќе од сумата што треба да ја плати Милан.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.371
Поени од реакции
3.114
Има право на откуп, само што и Реал потоа има право да си го земат повторно и тоа само за некој милион повеќе од сумата што треба да ја плати Милан.
Ako e taka super i da stane zverka ako nisto drugo 3 sezoni ke go iskoristime


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.434
Поени од реакции
6.074
Ako e taka super i da stane zverka ako nisto drugo 3 sezoni ke go iskoristime


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така прочитав тогаш, единствено ако било некоја шпекулација, па да сум грешка.


The contract situation
According to journalist Fabrizio Romano, Milan paid a loan fee of '3 million to Real Madrid and there is a buy option of '22 million included in the contract that could be activated if the Serie A club decides they want to keep him on a permanent basis. There is also a buy-back clause of '27 million if the Los Blancos decide they want their player back.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.596
Поени од реакции
2.316
Така прочитав тогаш, единствено ако било некоја шпекулација, па да сум грешка.


The contract situation
According to journalist Fabrizio Romano, Milan paid a loan fee of '3 million to Real Madrid and there is a buy option of '22 million included in the contract that could be activated if the Serie A club decides they want to keep him on a permanent basis. There is also a buy-back clause of '27 million if the Los Blancos decide they want their player back.
Али кога ќе додадеш 2-3 миљона за првиот заем уствари ако го купат Реал сме у минус :icon_lol:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.150
Поени од реакции
5.053
Треба ептен ѕверка да испадне па да го земе Реал, знаете тие какви играчи земаат...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.366
Поени од реакции
4.338
Бенасер се враќа во форма, Леао драстично подобар од порано, се повеќе ми се допаѓа. Стручниот тим заслужува бонус за тоа што направи од Салемакерс.
Benacer igra super na poslednive, so Tonali se podobra opcija od Keseto.
Rafa se sredi malce, da imavme desno keilo kako nego ke gazea.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.362
Поени од реакции
640
Milan ke ima problemi protiv ekipi koi se defanzivno orientirani i zadovolni so bod uste pred da pocne natprevarot bidejki tesko razbivame bunker ali od druga strana igrame dobro vo tranzicija taka da bi trebalo da ni odgovaraat ekipi koi igraat po otvoreno i bi trebalo polesno da pomineme protiv pojaki ekipi na hartija primer Sassuolo,Torino,Fiorentina a da se macime protiv bosi ekipi kako Venezia i Salernitana napikani vo svoj sestaesetnik.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom